Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Aparate cu ultrasunete impotriva soarecilor

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Bupitz

Bupitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.04.2008
A aparut nevastamea cu niste carti de citit pentru ei :)))) ... le-am pus afumatura si cascaval afumat sa vad daca le place mai mult povestea asta

Attached Files



#20
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postncu, on 02 noiembrie 2018 - 21:50, said:

Cu otrava nu prea e indicat in anexe/incaperi pt ca iti mor prin ascunzisuri si prin zone greu accesibile si te mai umpli si de muste, mirosuri si alte belele.
Si de otrava. Rozatoarele au obiceiul sa duca pliculete cu otrava o anumita distanta, dupa care le parasesc. In felul asta risca sa gaseasca otrava in mincarea de ciine sau alte chestii comestibile.

Nu am inteles faza cu pisica. De ce nu functioneaza? Am citit ca pisicile sunt cele mai bune curse de soareci.

#21
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Pentru idiotul care zice ca pisica nu e buna, ale mele au ajuns sa vaneze prin vecini.... la mine au nenorocit orice urma de soarece :lol:.

#22
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
N-a zis ca nu e buna, a zis ca e solutie mult prea cunoscuta ca s-o mai recomande.. Si pentru asta nu trebuie sa fie nici el idiot si nici tu prea dus la biserica.

#23
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Pune cartoane cu lipici pe unde circula si ai sa te ingrozesti cit de multi se vor prinde(daca chiar ai invazie).

#24
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
De ce vrei sa scapi de ei? Da-le de mancare, in felul asta nu o sa iti mai roada tot si puteti trai in pace si liniste impreuna. Daca tot vrei neaparat sa scapi de ei, pune-le mancare inafara depozitului sa stea acolo, sau, cel mai eficient, pune in depozit un porc sau 2-3 pisici.

Eu am pisici si nu prind soareci, adica ii prind pe afara si ii aduc in casa sa imi arate ce au prins, deci nu mereu functioneaza. Duci pisicile la psiholog pentru a stabili caracterul lor, si le pui in depozit doar pe cele ce vor sa vaneze. Cu porcul e mai eficient, am vazut intr-un film odata ca porcii sunt foarte buni vanatori, desi nu par.

Edited by Zark, 03 November 2018 - 10:44.


#25
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Pisicile functioneaza cand sunt flamande si ai 1-2 soareci. Cand ai puzderie nu mai fac fata nici 100 de pisici. Aveam o matusa la tara (Dumnezeu s-o ierte) care avea vreo 20 de pisici, curtea si podul casei pline de soareci si sobolani.
Iar sursa hranei nu trebuie sa fie neaparat unde stau ei. Se pot hrani din trocul porcului, trocul cu malai al gainilor si chiar din vecini. Li se face foame se duc la vecinu, baga la matz si se intorc.
E problema mare cu astia, nu o sa scapi usor de ei.

Cand iti e rau gandeste-te ca altora le e si mai rau:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zWVw-j8eYSk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IOwinLWrEIw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Friskey, 03 November 2018 - 11:38.


#26
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View PostFriskey, on 03 noiembrie 2018 - 11:13, said:

Pisicile functioneaza cand sunt flamande si ai 1-2 soareci. Cand ai puzderie nu mai fac fata nici 100 de pisici. Aveam o matusa la tara (Dumnezeu s-o ierte) care avea vreo 20 de pisici, curtea si podul casei pline de soareci si sobolani.
Iar sursa hranei nu trebuie sa fie neaparat unde stau ei. Se pot hrani din trocul porcului, trocul cu malai al gainilor si chiar din vecini. Li se face foame se duc la vecinu, baga la matz si se intorc.
E problema mare cu astia, nu o sa scapi usor de ei.

Cand iti e rau gandeste-te ca altora le e si mai rau:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zWVw-j8eYSk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IOwinLWrEIw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Foarte simpatici soriceii, de ce ai vrea sa scapi de ei cand poti sa le dai de mancare si traiesti in liniste cu ei cu tot? Daca nu ii vrei neaparat acolo, le dai de mancare inafara locului in care stai. Se poate face chiar o afacere cu ei, ii poti vinde iubitorilor de animale, unul cate unul, sa ii tina pe post de hamsteri.

Edited by Zark, 03 November 2018 - 12:23.


#27
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostZark, on 03 noiembrie 2018 - 10:39, said:

Eu am pisici si nu prind soareci, adica ii prind pe afara si ii aduc in casa sa imi arate ce au prins, deci nu mereu functioneaza.
Poate ca au observat ca tu nu prinzi nimic si ti-i aduc ca sa nu mori de foame... E o varianta. Pisicile te-au adoptat.

#28
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

View PostSerafim606, on 02 noiembrie 2018 - 23:48, said:

Pentru idiotul care zice ca pisica nu e buna, ale mele au ajuns sa vaneze prin vecini.... la mine au nenorocit orice urma de soarece Posted Image.
învață pisica cu mâncare bună și ai să vezi că nu mai merge la vânătoare că put șoarecii  și nu-s la fel de gustoși.deci omul nu-i chiar idiot.

View PostDihorul Razboinic, on 02 noiembrie 2018 - 22:12, said:

Si de otrava. Rozatoarele au obiceiul sa duca pliculete cu otrava o anumita distanta, dupa care le parasesc. In felul asta risca sa gaseasca otrava in mincarea de ciine sau alte chestii comestibile.

Nu am inteles faza cu pisica. De ce nu functioneaza? Am citit ca pisicile sunt cele mai bune curse de soareci.

otrava este dusă în cuiburi și dată șobolanilor mici șoarecii nu pot căra acele pliculețe,ei doar le rod unde le găsesc de aceea au fost inventate pliculețele.

View PostZark, on 03 noiembrie 2018 - 10:39, said:

De ce vrei sa scapi de ei? Da-le de mancare, in felul asta nu o sa iti mai roada tot si puteti trai in pace si liniste impreuna. Daca tot vrei neaparat sa scapi de ei, pune-le mancare inafara depozitului sa stea acolo, sau, cel mai eficient, pune in depozit un porc sau 2-3 pisici.

Eu am pisici si nu prind soareci, adica ii prind pe afara si ii aduc in casa sa imi arate ce au prins, deci nu mereu functioneaza. Duci pisicile la psiholog pentru a stabili caracterul lor, si le pui in depozit doar pe cele ce vor sa vaneze. Cu porcul e mai eficient, am vazut intr-un film odata ca porcii sunt foarte buni vanatori, desi nu par.

porcul mănâncă șobolanul și face trichineloza

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate