Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Pareri Masina de spalat vase (2018+)

- - - - -
  • Please log in to reply
1890 replies to this topic

#199
x_ulica

x_ulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014
Salutare,
Caut de vreo 6 ore sa aflu ce msv incorporabila merge cu front de 80x60, in afara de cele vandute de ikea.
M-a mancat sa iau mobila de bucatarie de la ikea si abia dupa ce am montat tot am descoperit ca Electroluxul pe care il am nu se potriveste, adica usa loveste in plinta dupa ce ii montez frontul.
Poate s-a lovit cineva de aceeasi pb si are vreo idee...

#200
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
Sunt niste modele incorporabile cu inaltime reglabila de 85-89cm cu ceva gen balamale culisante csre fac ca usa de lemn sa gliseze in sus la deschidere. Eu am un asemenea model de la siemens.  Deci probabil ca gasesti si la Bosch sau la mai noul brand Neff.  Verifica schițele cu dimensiuni si vezi cat e limita de front mobila.

Am gasit asa
https://www.neff-hom...bs=tab-4707568/

#201
evisceratum

evisceratum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 10.04.2006

 x_ulica, on 03 martie 2019 - 01:22, said:

Salutare,
Caut de vreo 6 ore sa aflu ce msv incorporabila merge cu front de 80x60, in afara de cele vandute de ikea.
M-a mancat sa iau mobila de bucatarie de la ikea si abia dupa ce am montat tot am descoperit ca Electroluxul pe care il am nu se potriveste, adica usa loveste in plinta dupa ce ii montez frontul.
Poate s-a lovit cineva de aceeasi pb si are vreo idee...
Salut,
Sunt in situatia ta si nu este rezolvare decit cele 2 optiuni: 1 - iei masina de la ikea, 2 - tai 5 cm din front si nu se va alinia frontul in partea de jos.
Celelalte optiuni sunt peste mina, de ex sa cobori masina in jos 5-7 cm, sa ramina acesti centimetri intre ea si pult/blat si usa va fi mai mare in sus cu aceasta dimensiune. Succes!

#202
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,481
  • Înscris: 08.01.2010
Eu am un decupaj in plinta in dreptul msv

#203
x_ulica

x_ulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014
Am gasit un singur model care accepta front de 80, Electrolux 8543ro, dar nu merita 2600 lei.
Exista o varianta eleganta cu un set de balamale culisante, Adapt-r, dar nu ma mai complic, nici cu adaptari nici cu cautari, sigur va merge msv ikea.
Insa e ft frustrant sa nu poti alege ce vrei, Ikea auzi?
Va multumesc pt sugestii!

#204
fabian7ro

fabian7ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 13.01.2011
Da sa decupezi plinta aia nu merge ?

#205
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 16.06.2006

 x_ulica, on 04 martie 2019 - 00:00, said:

Am gasit un singur model care accepta front de 80, Electrolux 8543ro, dar nu merita 2600 lei.
Exista o varianta eleganta cu un set de balamale culisante, Adapt-r, dar nu ma mai complic, nici cu adaptari nici cu cautari, sigur va merge msv ikea.
Insa e ft frustrant sa nu poti alege ce vrei, Ikea auzi?
Va multumesc pt sugestii!
Masina aia (by the way ESL8345RO) are dotari de top (motor inverter, brat satelit, sprinkler pe tavan, sertar de tacamuri?, 15 seturi, pe langa dotarile obisnuite).
Nu esti obligat sa o cumperi de la emag (pret umflat). Poti incerca la Ideall sau la Rombiz ~2300... sau o vanezi pana o baga emag la reducere sau resigilate.

Mai sunt modele care suporta usa de 800: ESL8820RA, 7350RO, 7345RO, 7540RO

Edited by radurus, 04 March 2019 - 16:16.


#206
the_same

the_same

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.11.2012
Salut,

https://www.emag.ro/...e/pd/DDGHCNBBM/
vs.
https://www.emag.ro/...e/pd/DKGHCNBBM/

Alte diferente in afara de clasa consum sunt?
Merita prima 200 lei in plus?
Ms.

#207
x_ulica

x_ulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014
Eu as da banii aia in plus doar pt sertarul de tacamuri, iti salveaza o gramada de spatiu din cosul de jos...

#208
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
Pai sunt diferente:
13 seturi versus 12 seturi cu prezenta raft dedicat tacamuri,  dar posibil fara cos tacamuri in schimb pt cel de 13 seturi
Cel de 13 seturi are optiune de protectie mecanica blocare acces copii insa din experienta cu 2 copii,  slabe sanse chair si la una fara
La modelul de 12 seturi ai 4 optiuni extra versus 3 optiuni la modelul de 13 seturi
De asemenea la 12 seturi vad ca au aquastop si ma mir sa vad ca la modelul de 13 nu scrie.
La prima strigare,  daca nu deranjeaza 12 seturi in loc 13 mai ofertanta personal mi se pare modelul de 12 seturi

Ps; mereu e bine sa folosesti ca sursa primara de info site producator,  in speta www.bosch-home.ro

#209
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
Pe cea cu 08E la final o dețin. Are sertar tacâmuri și un cos pentru tacâmuri, doar ca e mai mic decât la cele fără sertar. Are și aceasta aquastop. Ai răbdare la ideal, la eMAG e scumpa și mai adauga și transport. La ideal apare pe la 1600-1700 de obicei în ofertă. Eu am luat-o de BF la 1450.


#210
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
Cum se comporta msv cu sertar dedicat pt tacamauri? Am vazut la un prieten un Neff nepretuit de scump care avea seratrul sus de tot si ieseau cam jegoase dupa fiecare spalare, in schimb din hotpointul meu de 1200 lei  ies impecabile de fiecare data cu pastile din lidl ( a mea are cos  jos).
Ma bate gandul sa o schimb pe una cu sertar deoarece s-a cam facut praf cosul deja si e cam incomod sa le asej frumusel in cosulete, asa doar le arunci in sertar.
Ce modele spala bine tacamurile?
Doar pe cine detine o astfel de masina il rog sa comenteze.

Edited by TheChosen1, 12 March 2019 - 18:03.


#211
x_ulica

x_ulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014
Am ambele modele, Electrolux cu sertar, si Whirlpool ft vechi si modest cu cosulet.
In sertar e mult mai migalos sa le asezi nu merge sa le arunci, dar castgi spatiu, asta e singurul avantaj. Impecabile ies in ambele variante tot cu consumabile w5

Daca nu ai alte pb cu masina cupara-i un cos nou si foloseste-o pana moare...

#212
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
Eu as zice ca nu le aseaza bine. De asemenea mai depinde si de program daca alege versiunile rapide la temp de 40/45 grade.  Am siemens cu acest tip de sertar.  Si ies super ok.  Doar cand le mai aseaza soacra claie peste gramada/lipite intre ele,  atunci mai ies cu urme.  Cineva mentiona acum cateva posturi de un model bosch care vine atat cu sertar cat si cos mai slim...

#213
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
Daca trebuie asezate frumos in sertar atunci nu merita pt mine ca oricum trebuie sa le asez in cos, dar macar ies curate. O sa caut un cos din dezmembrari.

#214
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
Vezi la eMAG au coșuri pentru mașină de spalat
https://www.emag.ro/..._medium=android
Au mai multe modele, eu am dat un exemplu.
Eu am și cos și tava pentru tacâmuri.
In ambele cazuri ies curate.

Edited by bogdan074, 18 March 2019 - 16:09.


#215
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
Eu sunt nemultumita de dezodorizantul Finish pt masina de spalat vase.
Miroase destul de slab, se consuma (jumatate) foarte rapid, cealalta jumatate f lent si costa cam mult.
Din pacate, alternativele sunt putine si nu le gasesc in zona mea de actiune.

1. Prefer de departe produsul Lidl W5, dar apare la vanzare odata/an.
2. Mai exista Somat, dar se gasestee rar.
3. Am vazut ca exista si de la Auchan, dar nu am niciun astfel de magazin in zona.

#216
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postx_ulica, on 03 martie 2019 - 01:22, said:

Salutare,
Caut de vreo 6 ore sa aflu ce msv incorporabila merge cu front de 80x60, in afara de cele vandute de ikea.
M-a mancat sa iau mobila de bucatarie de la ikea si abia dupa ce am montat tot am descoperit ca Electroluxul pe care il am nu se potriveste, adica usa loveste in plinta dupa ce ii montez frontul.
Poate s-a lovit cineva de aceeasi pb si are vreo idee...

Am avut exact această problemă.
Cumpărat msv înainte de a lua mobila.  

Pe scurt, nu am avut ce să-i fac și am cumpărat mașină de spălat de la Ikea.
Am acces la un atelier unde se poate modifica mobilierul, dar amploarea lucrării nu justifica economia.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate