Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Samsung J7 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Robbi666

Robbi666

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.07.2018
Salut. Recent am achiziționat un J7 2017 si de 2 zile îmi încarcă destul de greu chiar dacă nu "stau pe el. Ce problemă poate fi? Încărcătorul e al lui, originalul.

#2
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 29.01.2016

View PostRobbi666, on 19 octombrie 2018 - 17:28, said:

Salut. Recent am achiziționat un J7 2017 si de 2 zile Ăźmi Ăźncarcă destul de greu chiar dacă nu "stau pe el. Ce problemă poate fi? Încărcătorul e al lui, originalul.
Ce inseamna greu ? De la cat la cat la suta ? In cat timp ? Da si tu mai multe detalii, altfel, vei primi raspunsuri generale sau pe langa.
Poate fi cablul, incarcatorul, mufa de incarcare, bateria...
Daca e incarcator de 2 Ah, in maxim 2 h ar trebui sa se incarce. Daca e de 1.5 Ah, in maxim 3 h. In cat timp ti se incarca in mod normal si in cat timp se incarca acum ?
Trebuie luate prin eliminare. Intai cu alt cablu, apoi cu alt incarcator, daca nu se schimba nimic. Sufla si tu/curata lacasul de incarcare (contactele).

Edited by Magicwisewolf, 19 October 2018 - 18:00.


#3
Robbi666

Robbi666

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.07.2018

View PostMagicwisewolf, on 19 octombrie 2018 - 17:54, said:


Ce inseamna greu ? De la cat la cat la suta ? In cat timp ? Da si tu mai multe detalii, altfel, vei primi raspunsuri generale sau pe langa.

Cam 20-25% in 2 ore. Cablul si telefonul am zis Că sunt noi. L-am achiziționat de cam 1 saptamana

Edited by Robbi666, 19 October 2018 - 18:02.


#4
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 29.01.2016
Da, e mult timp si incarcare deficitara. Citeste mai sus si ia-le prin eliminare.
Uita-te cu atentie in lacasul de incarcare sa nu ai scame sau mizerie si sa nu faca corect contact.

View PostRobbi666, on 19 octombrie 2018 - 17:59, said:



Cam 20-25% in 2 ore. Cablul si telefonul am zis Că sunt noi. L-am achiziționat de cam 1 saptamana
Nu e obligatoriu sa fie si bune. Am avut un cablu care nu facea bine contact decat daca era strangulat. Si era nou, luasem telefonul de maxim 2 saptamani, il folosisem de cateva ori. Practic, daca nu statea intr-o pozitie, ma trezeam ca, de fapt, nu incarca deloc. Am inlocuit cablul si a fost ok apoi. Nu am avut ce sa ii fac celui stricat, era de la imbinarea cablului cu mufa care intra in telefon.
Urmareste-l, dupa ce il pui la incarcat, ca apare simbolul de incarcare si se mentine. Daca nu se mentine, inseamna ca nu face corect contact. Si atunci, iei si verifici ce am zis mai sus. Nu ai cum sa nu descoperi problema.

Edited by Magicwisewolf, 19 October 2018 - 18:18.


#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Incearca cu alt cablu , apoi cu alt incarcator cu tot cu cablu si vezi daca se schimba ceva. Daca nu trimite-l pe garantie.
PS: Cat ai dat pe el ? Ma pregatesc sa scot si eu j7-le la vanzare si nu stiu cat sa cer pe el, i-am gasit inlocuitor.

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,333
  • Înscris: 01.12.2001
Mufa sau cablul.

#7
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 29.01.2016

View PostTruculMagic, on 19 octombrie 2018 - 18:44, said:

Incearca cu alt cablu , apoi cu alt incarcator cu tot cu cablu si vezi daca se schimba ceva. Daca nu trimite-l pe garantie.
PS: Cat ai dat pe el ? Ma pregatesc sa scot si eu j7-le la vanzare si nu stiu cat sa cer pe el, i-am gasit inlocuitor.
Stii ca depinde de stare, de cum arata, daca ai accesoriile complete si cutia. Daca e ok, iei vreo 450 de lei pe el. Nou e vreo 800-850 lei

Edited by Magicwisewolf, 19 October 2018 - 20:20.


#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu cred, pe olx 400-450lei sunt alea cu sticla sparta sau display nefunctional. Restul sunt de la 700lei in sus. Care e ok si e pus la 600-650lei are foarte multe vizualizari. Mi-am facut aseara o "imagine" asupra pietei :))
Cred ca 600 as lua pe el tinand cont ca e in stare perfecta si are si husa samsung originala. Cutia nu cred ca intereseaza pe nimeni. Totusi vad ca e 800lei unul nou... , probabil un 500lei ar fi mai realist (mai am garantie la el). Am cumparat A8 2018 ca inlocuitor, insa nu stiu daca merita diferenta de pret.

#9
Robbi666

Robbi666

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.07.2018

View PostTruculMagic, on 19 octombrie 2018 - 18:44, said:

Incearca cu alt cablu , apoi cu alt incarcator cu tot cu cablu si vezi daca se schimba ceva. Daca nu trimite-l pe garantie.
PS: Cat ai dat pe el ? Ma pregatesc sa scot si eu j7-le la vanzare si nu stiu cat sa cer pe el, i-am gasit inlocuitor.
Cu alt încărcător am văzut că ar merge puțin mai ok
Păi l-am luat la abonament de 72 de lei si am mai plătit cam 100 de lei , sa zic. Asa, la liber, e 1100 daca nu ma insel(la telekom)

View Postdorin_2k, on 19 octombrie 2018 - 19:21, said:

Mufa sau cablul.
Mufa e ok.. daca nu ar fi, cred, nu s-ar încarcă deloc

Edited by Robbi666, 21 October 2018 - 09:33.


#10
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 29.01.2016

View PostRobbi666, on 21 octombrie 2018 - 09:36, said:


Cu alt încărcător am văzut că ar merge puțin mai ok
Păi l-am luat la abonament de 72 de lei si am mai plătit cam 100 de lei , sa zic. Asa, la liber, e 1100 daca nu ma insel(la telekom)


Mufa e ok.. daca nu ar fi, cred, nu s-ar ĂŽncarcă deloc
Telefonul e 800 de lei la oferte pe magazinele online. Preturile operatorilor de telefonie mobila sunt in general in pom, sunt cam departe de realitate.
Uita-te cu atentie la mufa de incarcare din telefon si curat-o cu o periuta de dinti mai veche, pt orice eventualitate. Daca nici asa nu incarca corect, du-l in service la garantie, nu-ti mai bate capul.

#11
Robbi666

Robbi666

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.07.2018

View PostMagicwisewolf, on 21 octombrie 2018 - 10:08, said:


Telefonul e 800 de lei la oferte pe magazinele online. Preturile operatorilor de telefonie mobila sunt in general in pom, sunt cam departe de realitate.
Uita-te cu atentie la mufa de incarcare din telefon si curat-o cu o periuta de dinti mai veche, pt orice eventualitate. Daca nici asa nu incarca corect, du-l in service la garantie, nu-ti mai bate capul.
Am descoperit , cred , problema.. A fost cablul de date de intra in incarcator si in telefon. Am testat cu un alt încărcător de J7 si cu celălalt cablu merge foarte bine

#12
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,333
  • Înscris: 01.12.2001
Daca citeai mesajul #6, aflai mai repede.

#13
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 29.01.2016

View Postdorin_2k, on 21 octombrie 2018 - 10:21, said:

Daca citeai mesajul #6, aflai mai repede.
Chiar si #5 si #4...

#14
Robbi666

Robbi666

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.07.2018
Salut
Revin din nou cu Samsungul meu J7 2017. Adineauri nu mai vrea deloc sa încarce(imi arata ca e conectat, dar după 2-3 sec se deconecteaza), am incercat toate incarcatoarele si prozele dar degeaba. Si imi face asta mereu. Am si un video dar nu stiu cum sa il atasez

#15
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 05.09.2012
Posibil sa fie dusa mufa de incarcare sau altceva,trimite-l la garantie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate