Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conexiune

Suma incorecta la plata amenzii

Vibratii volan in mers

Pareri Farmacia Tei.
 EMUI 9

Cablu Dali Zensor 3

windows 10 sfaturi si opini

Star-Light 32DM3500
 Pareri setari complexe user accou...

ATS DIY

Recomandare casti 200 Ron

Plata PFA
 Conectare microfon (cu jack6,3) l...

Sfaturi cumparare laptop + pareri...

Widows (2018)

Podea de lemn

MySQL Workbench 8.0 - schimbare culori selectie string

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

pinguinul666

pinguinul666

Active Member

• Grup: Senior Members
sal!

Am Linux Mint 19 Tara x64 actualizat.

Am instalat cu succes si rulez MySQL Workbench 8.0.

Asa cum vedeti in atasament (un screenshot), cand selectez text, selectia (highlight-ul) e nasol ...un albastru inchis ca fundal...pentru litere negre.

stiu ca pe windows sunt mult mai multe optiuni estetice, dar unica optiune estetica - cu rol functional - care ma intereseaza, este setarea culorii selectiei!

stiu si ca se poate edita fisierul code_editor.xml, dar dupa vreo 2 ore de "jucat" prin el, tot nu am reusit sa gasesc care rand de cod din acest fisier, codeaza culoarea selectiei !

Aveti voi vreo idee, va rog?

Multumesc

Attached Files

Edited by pinguinul666, 01 November 2018 - 00:05.

Kagaroth

Kagaroth

Active Member

Ia schimba tema la DE.

sorin147

sorin147

Active Member

• Grup: Members
De regula astfel de setari sunt la Tools / Options / Editor (sau ceva similar).

Kagaroth

Kagaroth

Active Member

Parca sa zic ca aplicatia aia e GTK deci va fi dependenta de tema GTK folosita. Din cate stiu initiatorul parca foloseste respectiva aplicatie pe un DE scris in GTK / dependent de GTK. Zice si el ca foloseste menta care vine default cu XFCE care... e scris in GTK.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical. Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate