Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Semnele ca a doua venire este iminenta si va avea loc in Romania

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
350 replies to this topic

#1
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
De mult mi-am propus sa fac un studiu complet despre aceasta, dar pana acum nu am reusit și nici nu stiu cand voi reusi. De aceea am ales azi sa deschid acest topic si sa trec toate informatiile aici, pe masura ce le voi descoperi...


      PRIMA DOVADA

Voi începe cu ceea ce a spus Insusi Hristos:



Venirea Fiului omului
22 Şi a zis ucenicilor: „Vor* veni zile când veţi dori să vedeţi una din zilele Fiului omului, şi n-o veţi vedea.
23 Vi* se va zice: ‘Iată-L aici, iată-L acolo!’ Să nu vă duceţi, nici să nu-i urmaţi.
24 Căci* , cum iese fulgerul şi luminează de la o margine a cerului până la cealaltă, aşa va fi şi Fiul omului în ziua Sa. (Luca, 17)


Astfel, înaintea venirii Sale, vor fi multi oameni care se vor da drept reincarnarea lui IIsus Hristos. Si pana in zilele  noastre nu au fost astfel de oameni, dar acum au apărut:

https://www.antena3....-se-436503.html

https://a1.ro/news/i...e-id406123.html

https://adevarul.ro/...51c8/index.html

Despre toti acesti ”hristosi” stiu doar o mica parte din oameni, unii ii cred, altii in contesta. Dar Hristos a spus ca, la a doua lui venire, toata lumea va sti si nu va mai exista dubiu. Oricum, faptul ca acesti oameni traiesc in zilele noastre este un semn biblic ca a doua venire, cea in slava, s-a apropiat, este la usi!

Aceasta-i prima dovada pe care o prezint. Pe celelalte, in postarile viitoare, inclusiv dovada ca venirea Lui va fi in Romania. Si, unde v-ati astapta sa fie in alta parte, de vreme ce Romania este in centrul lumii si El doar in centrul lumii poate aparea, ca să fie văzut ”de la apus la răsărit”, ”de la o margine a cerului, la cealaltă”!

Edited by Dorel666, 30 October 2018 - 12:07.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Ooo, yeah. Subiectul meu preferat. Romania buricul Pamantului, romanii poporul ales.

#3
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007
Pe 25 noiembrie vine patriarhul Constantinopolului la Bucuresti.. Daca vine si Gizas cu el facem discount serios , sa stii

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
Sa vina ca am ceva de discutat cu El, fata in fata.

#5
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,091
  • Înscris: 27.02.2018
Păi si ăștia anti UE bagă plaCA CĂ noi românii suntem poporul ales și n-avem nevoie decât de maica Rusie să fie la dreapta noastră pe hartă. Măcar evreii au ceva in spate care să le confirme valoarea în lume.

#6
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Eu cred ca individul de mai sus are progleme psihice si necesita tratament imediat. De la pupatul oaselor si pana la  mersul pe Luna...lumea a mai evoluat ! Doar in Romania mai gasesti ultrasi de genul asta.

#7
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007

 Dorel666, on 30 octombrie 2018 - 12:05, said:

Aceasta-i prima dovada pe care o prezint. Pe celelalte, in postarile viitoare, inclusiv dovada ca venirea Lui va fi in Romania. Si, unde v-ati astapta sa fie in alta parte, de vreme ce Romania este in centrul lumii si El doar in centrul lumii poate aparea, ca să fie văzut ”de la apus la răsărit”, ”de la o margine a cerului, la cealaltă”!
Cumpara-ti un glob pamantesc si roteste-l . Ai sa vezi ca mai sunt si altii care impartasesc paralela 45 cu noi

Edited by Kokoshmare, 30 October 2018 - 12:12.


#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

 Kokoshmare, on 30 octombrie 2018 - 12:09, said:

Pe 25 noiembrie vine patriarhul Constantinopolului la Bucuresti.. Daca vine si Gizas cu el facem discount serios , sa stii
Cand vine Papa...

#9
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Voi chiar credeti prostiile astea ? Posted Image , religiile au fost create pentru controlul maselor, de existat o exista un creator dar denumirea lui s-a pierdut in timp.

#10
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,206
  • Înscris: 23.08.2014
Dorele, fa o vizita pe psihiatrie.Nu cred ca ti se rezolva problema, insa te racoresti putin:)

#11
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
eu zic ca este deja aici, dar are mustata si dantura proasta

#12
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
Intrebarea, nenea Dorel666.
Daca vine in numim Mantuitorul Hristos sau Iisus Nazareteanul Regele Iudeilor?
Tare imi e ca o sa vina din Ploiesti dar al cui rege se va numi de data asta ?

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Pai sa vina odata, sa ne scape de astia....

O sa gaseasca lumea buluc la fantanile lu Firea.. cand va veni...

Dorele.. este poporul roman vrednic de o asemenea venire sau nu este?

Edited by rosix, 30 October 2018 - 12:17.


#14
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 MarianG, on 30 octombrie 2018 - 12:15, said:

Intrebarea, nenea Dorel666.
Daca vine in numim Mantuitorul Hristos sau Iisus Nazareteanul Regele Iudeilor?
Tare imi e ca o sa vina din Ploiesti dar al cui rege se va numi de data asta ?
Cred ca mai bine zamolxe sau jupiter Posted Image

Edited by diegodanny, 30 October 2018 - 12:16.


#15
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 MarianG, on 30 octombrie 2018 - 12:15, said:

Intrebarea, nenea Dorel666.
Daca vine in numim Mantuitorul Hristos sau Iisus Nazareteanul Regele Iudeilor?
Tare imi e ca o sa vina din Ploiesti dar al cui rege se va numi de data asta ?
FUFU I regele nebunilor...

#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Am inteles ca va fi petrecere privata, va veni fix acasa la dorel , sa va caiti pacatosilor daca vreti sa primiti acces la party Posted Image Posted Image

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am eu aşa, o bănuială, că cei pe care Isus i-a vizitat (înainte de a fi asasinat de evrei cu mâna romanilor) nu pupau moaşte.

#18
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Vanga spune ca noul Mesia se va naste pe data de 24.01.2005 (in prezent are 13 ani):
"Eu sunt foarte mică pentru ca el să vină la mine, aşa că eu transmit această veste, care mi-a venit de Sus. Să fie despachetată în luna ianuarie, ziua 24, anul 2005 şi, în cel mult o lună de zile, să fie dusă celui la care voi face referire. Dacă nu se va putea ajunge la el, să fie dată celor din preajma sa.

În bucuria acestei lumi, în România va veni cel promis lumii. Se va bucura întregul Pământ de naşterea lui. Dumnezeu îl va ocroti într-un loc, departe de locul unde se odihnesc străbunii lui, până când va veni ceasul său. Cu puterea de Sus va fi dăruit. Pământul, Apa, Focul îi vor veni în ajutor.

O dată cu venirea lui în această lume, tot ceea ce este construit pe minciună se va nărui. Toate acestea se vor petrece în anul 2005. El va fi piatra de temelie pentru omenire. Primii care îl vor recunoaşte vor fi cei din poporul său, poporul din care el a ieşit. Drept răsplată, el va aduce acest popor pe cea mai înaltă culme a desăvârşirii, din întreaga lume. Acest popor va deveni o adevărată pildă pentru toate popoarele pământului. El nu va veni cu un cal viu, ci cu un cal din fier, pe care singur îl va mânui."

https://www.libertat...un-mesia-526170

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate