Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

examen traseu

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#19
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

View PostMembruAnonim93, on 29 octombrie 2018 - 20:09, said:

Omule, cu cat candidatul e mai tupeist si nesimtit, cu atat e mai bine pentru obtinerea permisului.
aa bun asa, pai auzi colegu....cand te programezi data viitoare, cand se urca examinatorul in masina inainte sa pleci ii dai o flegma intre ochi si ii zic asa....ba, daca nu imi dai admis iti dau foc la casa" si garantat iei permisul si te duci si il cinstesti pe florearazvan93

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postxcit, on 29 octombrie 2018 - 20:12, said:

aa bun asa, pai auzi colegu....cand te programezi data viitoare, cand se urca examinatorul in masina inainte sa pleci ii dai o flegma intre ochi si ii zic asa....ba, daca nu imi dai admis iti dau foc la casa" si garantat iei permisul si te duci si il cinstesti pe florearazvan93
Parca ai fi bipolar.
Dai in cealalta extrema.

#21
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013

View PostVerdunPloae, on 29 octombrie 2018 - 20:00, said:

ah, nici prin cap nu-mi trece sa spun ca sunt vreun as in ale condusului, dimpotriva! Voiam doar sa astept si alte opinii in legatura cu obiectiile mele secundare, acolo sunt bulversat! Ca e clar, la aia cu trecerea de pietoni nu am nicio speranta, istoria o scriu invingatorii, in cazul de fata examinatorul, nu eu.
@dorin_2k, ce sa spuna instructorul? Mai ales in legatura cu trecerea de pietoni?! Se bucura ca mai vin cu niste bani.

@florea razvan: Brasov.

@mkscorpion0: stiu, am gresit grav, lucru recunoscut chiar in postare.
Colegu', l-ai prins cumva pe inegalabilul domn al carui nume incepe cu Z?

#22
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
Priveste esecul asta ca pe un lucru bun, poate luai permisu si faceai accident si mureai sau omorai pe unu' si faceai parnaie 5 ani.
Asa, dai pana iei, calm, si totul va fi bine intr-un final.
N-a murit nimeni fiindca n-a luat permisu.

#23
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostMembruAnonim93, on 29 octombrie 2018 - 20:01, said:

Stai tu calm, am fost martor la un candidat care a contrazis politaiul si a primit permisul.
Avea limita de 80, el mergea cu 90 si politaiul l-a intrebat ce limita are.
El i-a raspunsu 90, iar el senil: "eu parca am vazut un indicator cu 80".
Mai dă-o dracu' de treabă, pe ce planetă s-a petrecut asta?

#24
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
VP-ule schimba instructorul... ca nu e bun si doar te papa de banii pentru masina la examen.

#25
VerdunPloae

VerdunPloae

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.06.2016

View PostMembruAnonim93, on 29 octombrie 2018 - 20:09, said:

Nu stiu cum sunt examinatorii acolo.
Constanta si Iasi sunt judetele cu cei mai exigenti examinatori.

Nu m-am luat dupa mituri urbane, m-am dus increzator ca pot respecta regulile de circulatie, sa merg decent si sa se simta in siguranta. E adevarata si latura din care vezi tu lucrurile, sunt politisti extremi de exigenti si de capriciosi. Nu vreau sa ma faceti vreun Conor Mcgregor, obraznic si tupeist, departe de mine atitudinea asta.
Sa ma fac inteles, am venit aici pentru ca nu pot intelege de ce ma depuncteaza ca circul pe banda 3 din moment ce el ma pune sa fac stanga si doar acolo am posibilitatea LEGALA, de ce ma depuncteaza cand semnalizez un obstacol si ies de pe banda mea, in situatia de fata fiind o strada cu sens unic?! Chiar si acolo scoala rutiera si Drpciv spun clar ca trebuie sa semnalizam. Cuvintele lui:
"Semnalizare pe sens unic"? DAFUQ

@arg Nu ma pot muta la alta scoala atata timp cat sunt la asta, m-am interesat. Cat despre partea cu schimbarea instructorului, m-am interesat si tot ce am primit au fost scrasnit din dinti si o discutie nu tocmai ok, tin la clienti ca la curatenia in casa.

@alex_bv2001 Cu domnul Z am dat prima oara, paradoxal, mi s-a parut cel mai ok. M-a picat pe greseli cumulate, a fost vina mea. De asta nu ma iau dupa mituri urbane.

Edited by VerdunPloae, 29 October 2018 - 20:23.


#26
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostMembruAnonim93, on 29 octombrie 2018 - 20:01, said:

Stai tu calm, am fost martor la un candidat care a contrazis politaiul si a primit permisul.
Avea limita de 80, el mergea cu 90 si politaiul l-a intrebat ce limita are.
El i-a raspunsu 90, iar el senil: "eu parca am vazut un indicator cu 80".

Tre sa fii tampit, sau sa te manance in fund, ca la examen sa mergi cu 90 Kmh, adica sa fortezi limita de viteza pe sectorul respectiv de drum, cand poti sa mergi, foarte elegant cu 80 kmh ... fara a mai avea vreo disputa tehnica cu examinatorul.

#27
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017

View PostVerdunPloae, on 29 octombrie 2018 - 19:35, said:

Dilema cea mare apare la o trecere de pietoni, am oprit masina sa acord prioritate celor de pe sensul meu de mers, am bagat in treapta 1, vazusem ca deja pietonul merge pe trotuar si am pus roata in miscare extrem de lent din ambreiaj, sa dau sa plec.

Niciodată la un examen auto.

View PostVerdunPloae, on 29 octombrie 2018 - 19:35, said:

Femeia fiind la aproape 3 metri distanta! Am ramas prost.

Și fără permis, deocamdată.

View PostVerdunPloae, on 29 octombrie 2018 - 19:35, said:

O alta chestiune pe care as vrea s-o subliniez e ca m-a pus sa fac stanga, era drum cu trei benzi pe sens, m-am incadrat din timp pentru stanga la marcaj, si, evident, am iesit tot pe banda 3, ca doar asa spune legislatia, sa ne mentinem banda si sa iesim tot pe ea, iar cand aveam posibilitatea sa revenim pe prima banda, mai ales la examen, lucru pe care l-am si facut.

OUG 195/2002, Art. 42:

Spoiler

Pentru o singură bandă de făcut stânga te încadrezi pe prima bandă. Dacă sunt două benzi cu obligatoriu stânga și tu ești pe ultima, te vei încadra pe a doua bandă. Cel puțin atunci când ești la examen și n-ai de gând să-l pici.

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postericmario, on 29 octombrie 2018 - 20:17, said:

Mai dă-o dracu' de treabă, pe ce planetă s-a petrecut asta?
Pe autostrada, la examenul pentru categoria C.

View Postrosix, on 29 octombrie 2018 - 20:20, said:


Tre sa fii tampit, sau sa te manance in fund, ca la examen sa mergi cu 90 Kmh, adica sa fortezi limita de viteza pe sectorul respectiv de drum, cand poti sa mergi, foarte elegant cu 80 kmh ... fara a mai avea vreo disputa tehnica cu examinatorul.
Pe autostrada intre Costanta si Ovidiu, daca cunosti portiunea.
A luat permisul cu brio.
Pe mine m-a picat ca mi-a taiat fata un smecher cu BMW si a facut dreapta in fata mea.
Bine ca a semnalizat (ma mir ca BMW-ul ala a avut semnalizari, sigur a fost autoturism facut pe comanda speciala), altfel nu cred ca m-ar fi picat.

#29
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostVerdunPloae, on 29 octombrie 2018 - 20:18, said:

Nu m-am luat dupa mituri urbane, m-am dus increzator ca pot respecta regulile de circulatie, sa merg decent si sa se simta in siguranta.

Fii baiat destept 20-30 min cat dureaza proba, dupa care poti sa fii cum vrei tu, toata viata.  Scopul tau la examen nu e sa faci impresie ci sa faci cat mai bine traseul, conducand batraneste.. adica asezat, fara figuri.. cum conduce un mos.. cand se intoarce acasa de la piata.

Un sfat foarte bun pe care mi l-a dat un prieten conducator auto, cand m-am apucat de condus a fost asta:

"Incearca sa conduci ca un mos, atat la examen cat si in prima luna pana iti intri in mana cu masina"

Edited by rosix, 29 October 2018 - 20:34.


#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostVerdunPloae, on 29 octombrie 2018 - 20:18, said:



In ce oras ai dat examenul?

#31
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 22.11.2006
A spus, Brasov.

#32
VerdunPloae

VerdunPloae

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.06.2016
@A10Warthog Am inteles ce spui dar asta am zis si eu in postarea initiala, aveam 3 benzi pe sens si m-am incadrat cu cel putin 50 de metri pe a treia, ca doar acolo aveam marcaj pentru "la stanga" si, evident, iesi tot pe banda aia, ca doar nu schimbi benzile in mijlocul intersectiei.
Semnalizare dreapta, iar cand am avut posibilitatea am revenit succesiv unde se circula la examen.  
Sunt intrepretari ale lor pe care n-am eu de unde sa le cunosc, ca doar atunci il vad pentru prima oara in viata mea. Si consider ca iei pe nedrept vreo 12 puncte care cantaresc ENORM la cumulul de 21.  

Brasov.

#33
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostVerdunPloae, on 29 octombrie 2018 - 20:32, said:

@A10Warthog Am inteles ce spui dar asta am zis si eu in postarea initiala, aveam 3 benzi pe sens si m-am incadrat cu cel putin 50 de metri pe a treia, ca doar acolo aveam marcaj pentru "la stanga" si, evident, iesi tot pe banda aia, ca doar nu schimbi benzile in mijlocul intersectiei.

Pai mai.. daca te-ai incadrat pe banda 3... ai facut stanga in intersectie sau ce pana mea ai facut acolo?  Daca te-ai intors pe sens.. trebuia sa virezi spre banda de langa trotuar...nu tot pe banda 3.. Pune mai bine o poza cu intersectia ca sa ne intelegem...

Edited by rosix, 29 October 2018 - 20:39.


#34
VerdunPloae

VerdunPloae

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.06.2016
Stanga, la indicatiile lui.

#35
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
e aiurea in tara asta, pt ca in loc sa dai examenul cu instructorul, il dai cu un nene de la stat care traieste din spagi.
nu prea ai ce face, ca tot sistemul e putred. mai incerci, eventual in alt judet daca la asta i s-a pus pata pe tine si asta e.

#36
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Postrosix, on 29 octombrie 2018 - 20:25, said:



Fii baiat destept 20-30 min cat dureaza proba, dupa care poti sa fii cum vrei tu, toata viata.  Scopul tau la examen nu e sa faci impresie ci sa faci cat mai bine traseul, conducand batraneste.. adica asezat, fara figuri.. cum conduce un mos.. cand se intoarce acasa de la piata.

Un sfat foarte bun pe care mi l-a dat un prieten conducator auto, cand m-am apucat de condus a fost asta:

"Incearca sa conduci ca un mos, atat la examen cat si in prima luna pana iti intri in mana cu masina"

gresit. tot pici examenul...
trebuie sa mergi corect, cu viteza traficului... sa navighezi corect pe benzi...
in examen am mers cum merg si acum, nu cum m-a invatat instructorul ci cum am invatat singur in city car driving. stil de mers +5km mai mult decat majoritatea si foarte precaut (cu piciorul pe frana oriunde poate fi ceva, sau nu vad tot).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate