Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sonorizare discoteca

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Bpartene

Bpartene

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.10.2018
Buna ziua. As avea nevoie de un sfat. As vrea sa deschid o discoteca de o dimensiune nu prea mare, 200 300 de persoane, mi se pare ca spatiul are cam 300 metri patrati. Intrebarea ar fii: ar face fata un sistem audio format din 4 sau 6 boxe active JBL Srx815p cu 2 subwoofere JBL SRX828P legate la un dj controler ? Multumesc

#2
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
S-ar potrivi mai bine nişte boxe custom de mare putere special pt cluburi. Eventual nişte başi dublii de 18-21 ţoli.
Ceva de genul https://www.olx.ro/o...html#bf047a91b8

Edited by vgabi, 29 October 2018 - 12:54.


#3
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007
in 2-300 m2 NU o sa poti face ceva pentru 200 de oameni, vezi colectivul...

in 2-300 m2 NU o sa poti face ceva pentru 200 de oameni, vezi colectivul...

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
ca ai muzica si nu zgomot trebuies scocotite, testate, facuta o antifonare a incintei... etc.

da o tura prin diverse cluburi si vezi cum stau lucrurile... spatiu, amenajare, echipamente, utilaje, bar, depozit, aprovizionare....

parerea mea e ca cel mai complicat va fi cu ventilarea...

Edited by arg, 29 October 2018 - 14:07.


#5
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
La tara merge orice

#6
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
Mai exista discoteci? Asa se numeau prin anii '80 cand eram student.

#7
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

 adicontakt, on 29 octombrie 2018 - 14:39, said:

La tara merge orice
nu cred.

#8
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011

 Bpartene, on 29 octombrie 2018 - 12:09, said:

Buna ziua. As avea nevoie de un sfat. As vrea sa deschid o discoteca de o dimensiune nu prea mare, 200 300 de persoane, mi se pare ca spatiul are cam 300 metri patrati. Intrebarea ar fii: ar face fata un sistem audio format din 4 sau 6 boxe active JBL Srx815p cu 2 subwoofere JBL SRX828P legate la un dj controler ? Multumesc
parerea mea e ca ar trebui totusi sa te consulti cu o firma specializata. boxele la care te uiti tu nu sunt ieftine deloc si poate ti se propune o solutie mai buna in acei bani. depinde foarte mult si carui sector de oameni te adresezi.daca e o discoteca in mediul rural nu cred ca sunt asa mari pretentiile.daca esti la oras atunci pretentiile cresc. pe de alta parte, la ani lumina distanta fata de orice alta firma, sistemele funktion one sunt in varful piramidei. nu am auzit in niciun club sa sune muzica cum suna in cluj la midi. nu stiu preturile in schimb la boxele de la acea firma

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate