Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Watch OS 5 si inotul

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Se da un AW3 si un AW2 (al fiicei).

Dupa trecerea la WOS 5, am observat imediat ca desi faceam cele standard 40 de bazine de 20m lungime, ceasul raporta mult mai putine calorii consumate.
Foarte frustrant, dar asta este.

Imediat a venit sa planga fata mea ca nu ii mai ia bazinele si nu mai primeste bonusul (10 lei pentru 50 de bazine, 15 lei pt 65 de bazine).

Probleme cu  inot
1. Nr de calorii consumate a ramas frustrant de mic.
2. In timpul inotului, nr de bazine ramanea 0, dar aveam calorii. Cand am terminat exercitiu, mi-a raportat corect nr de bazine.
3. Ieri a reusit performanta sa numere corect nr de bazine, dar la sfarsit nu mi-a adaugat respectiva perioada de efort la cercul verde de exercitiu fizic.
4. Detectare automata a activitatii (inot) nu merge defel.

Problema sugereaza ca este software, iar ultima versiune de WOS nu a reparat-o...

Mai multi au aceasta problema

Edited by Courage, 29 October 2018 - 10:15.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Da, cifrele de inot sunt ireal de mici.
Inot jumatate de ora si avia imi arata 20 de calorii. Iti vine sa dai cu ciocolata de pamant, de nervi.

Pe de alta parte mi se pare ca acorda mult mai usor calorii de miscare cand ma invart prin casa.

#3
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Poor rich people troubles. :)
probabil se va rezolva cu urmatorul update.

#4
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007

View PostCourage, on 29 octombrie 2018 - 10:13, said:

....
Imediat a venit sa planga fata mea ca nu ii mai ia bazinele si nu mai primeste bonusul (10 lei pentru 50 de bazine, 15 lei pt 65 de bazine).


Stai asa. Bonusul asta e din partea ta, ca parinte? Si functioneaza? Ca si a mea face inot de performanta si as motiva-o suplimentarPosted Image

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Functioneaza, pentru ca au libertate totala sa isi cumpere ce vor din acei bani.
Alocatia lunara e de 100 lei, dar daca trag tare mai scot 120 de lei :)

#6
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Daca nu iti cere si temperatura apei in care inoti (nu stiu, ca nu am ceas din asta), estimarea caloriilor arse are precizie f proasta. Chiar si o diferenta de cateva grade are o importanta mare.
In plus, daca nu se ia in calcul si timpul petrecut in apa ci doar distsnta parcursa, precizia este iarasi f proasta.

Corpul consuma destul de multa energie in apa pt a-si memtine temperatura. De aia sunt importante temperatura apei si timpul petrecut in apa, nu doar lucrul mecanic, miscarea propriu-zisa.

PS. Voi nu sunteti soti? E destul de amuzanta conversatia voastra daca e asa Posted Image

Edited by underb, 30 October 2018 - 14:04.


#7
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Exista calorii totale si calorii active.
Nr de calorii sunt totusi estimate, tu ai un target X zilnic si e super daca il atingi.

La AW spui tu cat ai lungimea bazinului, ca nu merge GPS in apa.
El detecteaza teoretic cand te intorci (accelerometru) si asa stie distanta si timpul necesar unui bazein (pace).
E destul de bun la detectarea stilului de inot + stie greutate, sex, inaltime, varsta.
E destul pentru o oarecare aproximare.

Cine inoata in bazin acoperit, stie ca apa este pe la 29-30C.

Soti? Nu inteleg.

#8
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,303
  • Înscris: 14.06.2006
Ia vezi cu 5.1
Attached File  E212901A-B934-4706-A0CD-E9347989B6D7.png   705.91K   7 downloads

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate