Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Xiaomi redmi 6A

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Da, insa daca nu ti-l repara, un doi iti dau o factura si ti-l storneaza Posted Image

#20
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Sunt uimit sa aud asa ceva...

#21
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
De ce ? Eu cu emag cand am avut probleme le-am rezolvat repede. Am trimis un produs defect, mi-au dat banii inapoi.

#22
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Pai sunt uimit pentru ca la cata japca e in Romania mai sunt si unii care fac lucrurile corect

Edited by I2O, 29 October 2018 - 17:50.


#23
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pai daca nu le fac, poti sa iei legatura cu emag usor la telefon sau pe facebook si se rezolva. La altex de exemplu mai bine dau de trump decat de cineva de la ei...

#24
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Redmi 5PLUS are baterie de 4000mah tine vreo 3 zile la o utilizare moderata.

#25
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postnotrust, on 29 octombrie 2018 - 18:17, said:

Redmi 5PLUS are baterie de 4000mah tine vreo 3 zile la o utilizare moderata.
Stiu ce zici....dar nu imi place sa bag bani multi in telefoane,pentru ca eu le folosesc doar pentru vorbit si forumu softpedia cand sunt in oras,in rest folosesc laptop-u...
Cel mai mult ma intereseaza sa mearga cursiv fara lag si sa nu se descarce bateria in halu cum se descarca cea de la huawei p8 lite(care o sa si ajunga la garantie pentru chestia asta)

#26
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016

View PostI2O, on 29 octombrie 2018 - 18:33, said:


Stiu ce zici....dar nu imi place sa bag bani multi in telefoane,pentru ca eu le folosesc doar pentru vorbit si forumu softpedia cand sunt in oras,in rest folosesc laptop-u...
Cel mai mult ma intereseaza sa mearga cursiv fara lag si sa nu se descarce bateria in halu cum se descarca cea de la huawei p8 lite(care o sa si ajunga la garantie pentru chestia asta)
Ia Redmi 6 de 32 Gb Rom cu 3 GB Ram. Nu stiu unde e la 649, ca e la 599 lei pe emag, varianta black :

https://www.emag.ro/...k/pd/DCKBCSBBM/

Poti sa mai faci ceva. Il iei acum la 600 lei si, daca de BF ajunge la vreun pret uau, iei inca unul si il returnezi pe acesta, pt ca ai 30 de zile drept de retur si te incadrezi fara probleme. Si iti iei inapoi banii pe cel comandat in aceasta perioada. Doar sa ai grija de el sa nu il zgarii sau sa il crapi.

Edited by Magicwisewolf, 29 October 2018 - 18:45.


#27
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostMagicwisewolf, on 29 octombrie 2018 - 18:42, said:

Ia Redmi 6 de 32 Gb Rom cu 3 GB Ram. Nu stiu unde e la 649, ca e la 599 lei pe emag, varianta black :

https://www.emag.ro/...k/pd/DCKBCSBBM/

Poti sa mai faci ceva. Il iei acum la 600 lei si, daca de BF ajunge la vreun pret uau, iei inca unul si il returnezi pe acesta, pt ca ai 30 de zile drept de retur si te incadrezi fara probleme. Si iti iei inapoi banii pe cel comandat in aceasta perioada. Doar sa ai grija de el sa nu il zgarii sau sa il crapi.
Cred ca pe asta l-am vazut eu...
https://www.emag.ro/...y/pd/D4KBCSBBM/
Foarte buna ideea ta cu returul

#28
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016
Mai mult ca sigur. Mie mi se pare mai misto negru all the way decat negru pe fata si gri pe spate.
Poti lua cu incredere de la emag. Eu am tot cumparat de la ei, cand aveau preturi bune (ca nu au chiar tot timpul) si nu am avut probleme. Iar la 600 lei e chiar f ok telefonul. Eu am Redmi 4x si sunt f multumit de el. Astept la cotitura ori un Redmi 6 ori un Note 5, dar cu 4 Gb Ram si 64 Gb Rom. Ca am deja 3 cu 32 pe Redmi 4x si da clasa la multe telefoane. Sunt f multumit de el, e f bine optimizat si fluent. Singura chestie pe care s-o iei in calcul, nu are NFC, in caz ca e un must. In rest, cei de la Xiaomi cam rup in gura tot ce mid range pana in 1000-1200 lei.

Edited by Magicwisewolf, 29 October 2018 - 18:57.


#29
victor_a

victor_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 13.06.2013
Vezi si Redmi S2 cu Snapdragon 625 https://www.price.ro...d=1948520&asc=1

Daca urmaresti reducerile, sigur o sa-l prinzi la 650 lei la emag, altex sau alt magazin cunoscut.

#30
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
De ce nu spuneți și de

Unele telefoane Xiaomi vin cu soft chinezesc cu reclame și dacă e așa cam trebuie flash de rom

A, de ce nu spuneți că Xiaomi mai trimite așa pe ascuns SMS cu taxă


Sau că li se mai îngălbenesc ecranele unii chiar imediat după ce li se schimba ecranul pe garanție s-au plâns pe forum


Nu zic că nu sunt ok dar ar trebui să și spuneți că pot apărea unele probleme

#31
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016

View Postzzhunt, on 29 octombrie 2018 - 19:07, said:

De ce nu spuneți și de

Unele telefoane Xiaomi vin cu soft chinezesc cu reclame și dacă e așa cam trebuie flash de rom

A, de ce nu spuneți că Xiaomi mai trimite așa pe ascuns SMS cu taxă


Sau că li se mai Ă®ngălbenesc ecranele unii chiar imediat după ce li se schimba ecranul pe garanție s-au plâns pe forum


Nu zic că nu sunt ok dar ar trebui să și spuneți că pot apărea unele probleme
Tu de ce nu spui ca ai un fix si repeti mereu aceeasi placa ?
Sa le luam pe rand.
1. Nu vin cu soft chinezesc decat daca le comanzi din China si doar daca comanzi varianta chineza, nu cea globala. Ce e la noi online e doar Global Version.
2. Reclame nu am vazut pe soft global.
3. Nu trimit sms cu nicio taxa pe ascuns. Trimit sms doar daca activezi contul Miui cu beneficiile de rigoare. Altfel, nu. Eu nu l-am activat, ca nu imi trebuie si nu am fost taxat cu nimic, niciodata.
4. Nu se ingalbeneste niciun ecran asa des cum zici. Eu am tel Xiaomi de 8 luni si nu am avut probleme cu ecranul, de niciun fel.
Nu afirm ca sunt perfecte, asa este, dar sunt telefoane mult mai ok decat altele de la alte firme de renume si cu buguri mult mai mici si mai putine. Pana una alta raportul calitate-pret ramane cel mai bun.
Sunt curios, detii vreun Xiaomi sau vorbesti numai din auzite si din ce ai citit ?
Asa, daca intri pe forum la Samsung si Huawei si la multi altii, toti au modele cu cate o buba sau diverse buguri. Acum, depinde cate au probleme din cate vandute. E f importanta proportia.

Edited by Magicwisewolf, 29 October 2018 - 19:47.


#32
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
E nu mai spune la punctul 1 pe bune?



Nu dețin nici în Xiaomi am vrut sa iau și ce să.vezi alea online de la noi  din 2 bucăți ambele erau cu soft chinezesc.



La punctul 4 ia citește câți au ecrane galbene la mi a1 de exemplu.

#33
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016

View Postzzhunt, on 29 octombrie 2018 - 20:33, said:

E nu mai spune la punctul 1 pe bune?



Nu dețin nici Ă®n Xiaomi am vrut sa iau și ce să.vezi alea online de la noi  din 2 bucăți ambele erau cu soft chinezesc.



La punctul 4 ia citește câți au ecrane galbene la mi a1 de exemplu.
Daca te uiti la pcgarage, scrie clar la toate ca sunt cu soft global. La fel si Emag si probabil si la altii. Acum, daca mai sunt si cateva magazine online obscure care vand doar cu soft china cu pret mai mic decat cel cu soft global si sunt unii care se bucura la 50 lei si prefera sa il ia de acolo, asta nu stiu. Dar, toti marii retaileri online, nu aduc decat cu soft global.
MiA1 nu inseamna toate telefoanele Xiaomi. Daca la Samsung Note 8 (parca) exploda bateria, nu inseamna ca toate Samsung-urile aveau probleme cu bateria si sunt proaste.
Repet, depinde f mult despre ce model e vorba, cate unitati sunt vandute la nivel global si cate din ele au aceasta problema. Si stiu totusi ca se vand la greu in Asia. Poate de cateva ori mai mult decat in Europa si America la un loc.

Edited by Magicwisewolf, 29 October 2018 - 21:32.


#34
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Am comandat asta
Acuma sunt curios cum o fi...
https://www.emag.ro/...y/pd/D4KBCSBBM/

#35
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View PostI2O, on 30 octombrie 2018 - 05:22, said:

Am comandat asta
Acuma sunt curios cum o fi...
https://www.emag.ro/...y/pd/D4KBCSBBM/
e f ok ,il am de vreo 3 luni

#36
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postpetre69, on 30 octombrie 2018 - 08:10, said:


e f ok ,il am de vreo 3 luni
Brici
Numai ca trebuie sa ma duc sa imi decupeze aia de la "olingi" cartela...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate