Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

DIVA fara subtitrare

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
mtv1967cj

mtv1967cj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.05.2010
Salut

Am achizitionat de curand un tuner AverMedia TD310. Ideea era sa inregistrez cu el filme de la Diva Universal, mai ales filmele de Craciun.

Am reusit sa-l instalez si sa prind o parte dintre canalele UPC printre care si DIVA dar nu se vede subtitrarea filmelor, desi aceasta exista. Mentionez ca pe alte canale (de ex. Pro 2) subtitrarea filmelor se vede.
Puteti sa-mi dati o idee?
Multumesc.

#2
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Diva are subtitrare DVB, Pro X are subtitrare "arsa". Deci activeaza subtitrarea DVB si in inregistrari vei avea si subtitrarea aia. Sau o fi inregistrata (ca asa se intampla in 99% din cazuri), insa nu ai activat-o.

#3
mtv1967cj

mtv1967cj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.05.2010
Problema este ca in setarile tunerului (AverMedia TD310) nu am gasit nimic unde as putea activa subtitrarea (DVB sau nu), iar in VLC subtitrarile sunt activate. Insa pe ce am inregistrat de pe DIVA nu apare se vede subtitrarea.

Edited by mtv1967cj, 28 October 2018 - 21:46.


#4
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
daca folosesti dvbviewer

Attached File  Untitled.jpg   198.36K   89 downloads

#5
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Subtitatre DVB in VLC.

Attached Files



#6
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012
Dar e posibil sa nu mai aiba subtitrare Diva ? De ceva vreme la mine nu merge si e singurul program fara .

#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Pe televizor ai titrare ?
Daca tu nu ai televizor, mergi la un vecin care are tv de la aceeasi firma cu tine.
Ai probat programul de mai sus, care are titrare ?

#8
szavui39

szavui39

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.02.2019

 mtv1967cj, on 28 octombrie 2018 - 21:08, said:

Salut

Am achizitionat de curand un tuner AverMedia TD310. Ideea era sa inregistrez cu el filme de la Diva Universal, mai ales filmele de Craciun.

Am reusit sa-l instalez si sa prind o parte dintre canalele UPC printre care si DIVA dar nu se vede subtitrarea filmelor, desi aceasta exista. Mentionez ca pe alte canale (de ex. Pro 2) subtitrarea filmelor se vede.
Puteti sa-mi dati o idee?
Multumesc.
Ai putea sa ma ajuti te rog cu scanarea canalelor. Nu pre inteleg cum functioneaza, am tot scanat si imi vede putine canale si unele fara nume si nu merge nimic. No signal.

#9
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Ce oras? Cu ce program ai incercat?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate