Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

3+7 ani garantie la Suzuki

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
3+7 ani sau 200.000 km garantie oferita de producatorul Suzuki pt modelele Vitara si SX4 !
https://www.suzuki.ro/autoturisme/

Modelul Vitara a renuntat la motoarele aspirate si au doar turbo de 1L si 1,4L , ambele motorizari pot fi configurate cu allgrip ( tractiune integrala ) .
Cea mai mare garantie ( ca timp ) de pana acuma ! Posted Image

Edited by Baxon, 28 October 2018 - 15:57.


#2
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008
E pt motor si transmisie, nu toata masina.
Probabil se aplica DOAR daca faci reviziile la timp la dealer/ service-uri autorizate.

Pt cei care fac multi km e o treaba, stau linistiti pana la 200k

Am mers intrun Vitara 2017 turbo si mi s-a parut f ok.

Edited by sirgoofy, 28 October 2018 - 16:16.


#3
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Te leaga de ei...da nu e neaparat rau....

#4
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Condiții pentru Întreținerea Autoturismelor
Serviciile de întretinere conform recomandărilor Producătorului/Importatorului conform carnetului de service și întreținere emis de către acesta.

Valabilitatea Geografică a Garanției
Garanția este valabilă pe teritoriul geographic al Europei pentru vehiculele vândute în România.

Schimbarea dreptului de proprietate
Schimbarea dreptului de proprietate asupra vehiculului nu afectează garanția extinsă, garanția extinsă fiind transferată noului proprietar, sub rezerva faptului că în cazul în care vehiculul este vândut unui distribuitor (excluzând dealer-ul official Suzuki), garanția va înceta.

Data de Încetare a Garanției Extinse
Termenul de garanție începe să curgă în prima zi calendaristică după expirarea termenului de garanție acordată de producător și se termină
În ultima zi a celui de-al 10-lea an calculate de la data începerii termenului de garanție acordată de producător sau
La atingerea unui număr de maxim 200.000 km, în funcție de care dintre aceste condiții este prima îndeplinită.
Motor și turbină
Galeria de admisie, bloc motor, carterul, chiuloasă, garniture de chiuloasă, toate componente interne legate de circulația uleiului, răcitorul de ulei, baia de ulei, comutatorul de presiune al uleiului, carcasa filtrului de ulei, volanta, toata de acționare cu coroană dințată, curea dințată de distribuție/lanț distribuție cu rolă întinzător, cu condiția că intervalele de schimbare să fie respectate și înlocuirea nu este necesară. Sistem de alimentare: Turbosuflantă.

Transmisia manual și automata
Carcasa cutiei de viteze și componente interne ale acesteia, incluzând convertorul de cuplu (wandler), unitatea electronica de comandă a transmisiei automate, cablurile de schimbare a vitezelor (cabluri Bowden).
Garanția va acoperi garniturile, ghidajele, tuburile, țevile, bujiile incandescente numai în cazul când își vor pierde capacitatea de funcționare datorită defecțiunii unei părți acoperite de garanția care urmează să fie compensate în mod obligatoriu în conformitate cu Garanția, iar înlocuirea lor devine necesară din punct de vedere tehnic.

Edited by Baxon, 28 October 2018 - 16:46.


#5
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016
O mișcare de marketing bună din partea lor, totuși în afara de motoarele vag, cred ca toți se așteaptă ca motorul sa reziste minim 10-15 ani 😁

#6
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Motorul rezista. Turbina e problema, de acolo si limita de 200.000km. Pina acolo e relativ ok, chit ca incepe cu siguranta sa pape ceva ulei.

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostMicroEdge, on 28 octombrie 2018 - 16:46, said:

O mișcare de marketing bună din partea lor, totuși în afara de motoarele vag, cred ca toți se așteaptă ca motorul sa reziste minim 10-15 ani ��
22 de ani la moșu. Posted Image

#8
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 13.11.2017
Și câți km ?

#9
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Prea putini probabil ca sa fie relevant Posted Image

#10
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,494
  • Înscris: 13.11.2011

View Postdan78rom, on 28 octombrie 2018 - 17:00, said:

Motorul rezista. Turbina e problema, de acolo si limita de 200.000km. Pina acolo e relativ ok, chit ca incepe cu siguranta sa pape ceva ulei.
Turbina cam e problema la toate mărcile..E un auxiliar al motorului...Rare cazurile in care sa țină mai mult.

#11
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Nu mi se pare un capat de tara sa schimbi turbina la 200k km.

#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
200.000km orice motor merge ok. Iar cele care sunt problematice deobicei nu prea merg fara probleme mai mult de 100.000km , deci tot prinzi garantia.

#13
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008

View PostRealThing, on 28 octombrie 2018 - 18:18, said:

Nu mi se pare un capat de tara sa schimbi turbina la 200k km.
Teoretic n-ar fi. Practic, depinde cit mai valorează utilajul la momentul critic, ca turbina nu-i cea mai ieftina piesa.

#14
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Asta asa e (am niste baieti in zona mea care cica sunt foarte buni in reconditionare turbine, insa n-am idee de preturi, mai ales la benzinare).

#15
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostFord4, on 28 octombrie 2018 - 17:50, said:

Și câți km ?
180.000 și ceva.
Mâine fac poză.
Eu nu mănânc rahat ca alții. (rahat=delicatesă turcească)

#16
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,558
  • Înscris: 05.11.2009
motoarele astea noi de la Suzuki au dpf ? daca au , sunt acoperite de garantie?

#17
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Din ce stiu eu nu au dpf.

#18
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Alea diesel au... , benzinarele nu am auzit sa fi pus pe ele , deocamdata doar pe la cele lansate acuma (mercedes, vw) am vazut.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate