Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cutremur - 28 octombrie 2018 (3:38)

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
622 replies to this topic

#613
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
Nu ai sus nimic ce ai masurat tu... da stiu bine cum sta treaba, ma ocup cu electromagnetice Posted Image Ce ai masurat si ce ai vazut tu (nu luate de la alti mincinosi sau habarnisti de pe net) ?

Edited by andreic, 30 October 2018 - 23:27.


#614
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Hai bre lasa-ne cu harpul tau. La noi in Romania nu exista cutremure la 10 km, atat poate harp in cel mai bun caz.

#615
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Și eu ma ocup cu măsurători magnetice si au fost perturbate, nu am putut sa facem nimic cu ele.

Nu am zis ca un cutremur se produce cu Haarp, doar am zis ca sunt stații pe teritoriul României.

#616
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
In ce banda si cu ce aparat masori... (ce magnetice domne, ai spus electromagnetice, sunt chestii total diferite stii nu ?) Arata statiile... ce perturbatii, iti pica semnalul la mobil sau tv-ul lui mamaie are moira ? Posted Image
Eu te-am intrebat ce este haarp si inca nu esti in stare sa raspunzi.

Edited by andreic, 30 October 2018 - 23:32.


#617
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Astea sunt prostii de pe lovendal si alte kkturi de site-uri. Tehnologia harp, care baga cutremurile la comanda. Unii sunteti atat de naivi, nici nu ar trebui sa aveti drept de vot, de fapt nu ar trebui sa aveti cont pe acest forum.

#618
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Pana pe la pagina 25 asa discutia era interesanta dar totusi am continuat sa citesc pentru ca s-a transformat intr-o discutie hazlie...
Cam ce se discuta:
1. se pot prevedea cutremurele dar e o cospiratie planetara care nu vrea sa se afle.
2. pana si Japonia are un Arafat, Dragnea, Iohanis sau cine vreti voi si nu vor ca lumea sa stie de cutremure cu cateva zile inainte.
3. Sau poate nu e Dragnea &Co ci doar un cartel sau o mafie a seismologilor
4. De fapt doar romanii au fost singurii in stare din 7 miliarde de locuitori ai planetei sa gaseasca formula de a prevedea sau poate praful magic care are puterea de a arata data cutremurului
5. Astia care zic ca ei au prevazut sunt de fapt strungari si vanzatori si ei o duc bine merci asa cum sunt de aia se ascund si nu vor ca lumea sa afle de ei. Va dati seama ce ar insemna celebritatea pentru ei? Practic ar trebui sa participe la conferinte, sa fie recunoscuti international ca si savanti si ei hiar nu doresc asta. Mai bine stau ei in apartamentul lor de 2 camere din Balta Alba linistiti si merg la munca.

Eu vreau sa ajungem ca dupa rubrica Meteo de la Stiri sa fie si rubrica "Predictii" sau " Zgaltaieturi" in care o pitzipoanca din asta ca la Meteo sa prezinte frumos pe harta lumii unde o sa fie cutremure in urmatoarele 24 de ore. Cu toate datele, durata, intensitate, adancime... Ma rog, o prognoza, nu vreau la centimetri si la virgula.

#619
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View PostIpsilanteCucuruz, on 31 octombrie 2018 - 00:16, said:

Pana pe la pagina 25 asa discutia era interesanta dar totusi am continuat sa citesc pentru ca s-a transformat intr-o discutie hazlie...
Cam ce se discuta:
1. se pot prevedea cutremurele dar e o cospiratie planetara care nu vrea sa se afle.
2. pana si Japonia are un Arafat, Dragnea, Iohanis sau cine vreti voi si nu vor ca lumea sa stie de cutremure cu cateva zile inainte.
3. Sau poate nu e Dragnea &Co ci doar un cartel sau o mafie a seismologilor
4. De fapt doar romanii au fost singurii in stare din 7 miliarde de locuitori ai planetei sa gaseasca formula de a prevedea sau poate praful magic care are puterea de a arata data cutremurului
5. Astia care zic ca ei au prevazut sunt de fapt strungari si vanzatori si ei o duc bine merci asa cum sunt de aia se ascund si nu vor ca lumea sa afle de ei. Va dati seama ce ar insemna celebritatea pentru ei? Practic ar trebui sa participe la conferinte, sa fie recunoscuti international ca si savanti si ei hiar nu doresc asta. Mai bine stau ei in apartamentul lor de 2 camere din Balta Alba linistiti si merg la munca.

Eu vreau sa ajungem ca dupa rubrica Meteo de la Stiri sa fie si rubrica "Predictii" sau " Zgaltaieturi" in care o pitzipoanca din asta ca la Meteo sa prezinte frumos pe harta lumii unde o sa fie cutremure in urmatoarele 24 de ore. Cu toate datele, durata, intensitate, adancime... Ma rog, o prognoza, nu vreau la centimetri si la virgula.
Soros e de vina Posted Image Posted Image

#620
spy0nu

spy0nu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 01.06.2008
A fost si acum unul?
Am simtit ceva zguduiala in jud. Buzau.

#621
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
"2019-01-09 13:36:02
4.3 / 150 km / 3
Zona seismica Vrancea, judetul Vrancea
In ziua de 09/01/2019 la ora 13:36:02(ora Romaniei) s-a produs in Zona seismica Vrancea, judetul Vrancea un cutremur cu magnitudinea 4.3 pe scara Richter, la adancimea de 150km.
Intensitatea cutremurului in zona epicentrala a fost de III grad(e) Mercalli.
Cutremurul s-a produs in apropierea urmatoarelor orase: Nehoiu(41km), Odobești(51km), Buzău(51km), Râmnicu Sărat(52km), Covasna(56km)"

Edited by arg, 09 January 2019 - 13:44.


#622
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 06.04.2013
L-am simțit, eram pe scaun, am zis că o trece vreun camion greu, n-am auzit nimic și mi-am zis că sigur a fost vreun cutremur mititel.

#623
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
La Iași,nu l-am simțit și nu cred că l-a simțit cineva,cel puțin din ce am citit pe net și întrebat câteva persoane.

Edited by Vlad_22, 09 January 2019 - 15:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate