Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 

Vodafone TV.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
829 replies to this topic

#685
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
da, acum si mie. acum 15 minute nu.

#686
vladro2

vladro2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2008
Ola! Cu ce aplicatie (cast) pot sa vad calumea de pe Android pe un smarttv? Fac mirroring dar exact filmele nu le vad, merge doar audio. In rest toate meniurile aplicatiei de la Vodafone TV se vad perfect, cand minimalizez sau maximizez etc, nu sunt probleme. Doar ca vreau sa vad filmul (cu imagine) si pe tv sa nu mai stau cu Androidul in oki.

#687
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 21.02.2009

 vladro2, on 17 decembrie 2022 - 17:01, said:

Ola! Cu ce aplicatie (cast) pot sa vad calumea de pe Android pe un smarttv? Fac mirroring dar exact filmele nu le vad, merge doar audio. In rest toate meniurile aplicatiei de la Vodafone TV se vad perfect, cand minimalizez sau maximizez etc, nu sunt probleme. Doar ca vreau sa vad filmul (cu imagine) si pe tv sa nu mai stau cu Androidul in oki.
Exista aplicația pe tv pentru ce să faci cast

#688
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,690
  • Înscris: 21.08.2008
Nu toate tv au aplicatia, Panasonic de exemplu nu are.

#689
vladro2

vladro2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2008

 gabrielfane, on 17 decembrie 2022 - 17:19, said:

Exista aplicația pe tv pentru ce să faci cast
N-ai inteles nimic. Stiu ca exista. Dar nu poti vedea videourile propriuzise. De ce pe aplicatia Digi Online se poate face simplu cast de telefon si merg?
Pina si cu o aplicatie modata apk de Neflix se vede.
Acum ai inteles? De aplicatia Vodafone TV vorbesc.

Edited by vladro2, 20 December 2022 - 21:19.


#690
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Am incercat acum cu S21, android 13, pe un tv Lg si functioneaza...Posibil la tine sa fie de la telefon problema...

#691
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
Nici prin Google Chromecast nu se poate face casting.
mai demult, Horizon mergea pe orice dispozitiv, inclusiv pe calculator. Era net superior, din punctul acesta de vedere

Edited by r3my_cc, 04 March 2023 - 11:55.


#692
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,690
  • Înscris: 21.08.2008
Prin octombrie 2022 am intrebat daca au de gand sa implementeze favorite si pentru laptop, cum e pe mobile.
Primesc raspuns pe 3.11

Îţi mulţumim pentru mesaj! Ti-am alocat ticketul cu id 3065012. Vom răspunde solicitării tale în 48 de ore lucrătoare, în scris sau telefonic, în funcţie de tipul cererii. Apreciem că ne vei înţelege dacă uneori îţi vom răspunde după acest interval, se întamplă câteodată să fim mai aglomeraţi, însă îţi vei păstra prioritatea.

Pe 6 decembrie intreb din nou, primesc raspuns pe 22 decembrie

Va multumim pentru increderea si timpul pe care ni le-ati acordat pentru a ne transmite acest mesaj.  Solicitarea dumneavoastra de Asistenta tehnica  a fost preluata si inregistrata  cu numarul 318173928 din data de 22.12.2022.
Colegii nostri vor face verificarile necesare si veti fi contactat in cel mai scurt timp, pentru a va comunica modalitatea de remediere a situatiei aparute.

Pe 16 februarie fac ultima incercare si primesc raspuns astazi, 4 martie

Va multumim pentru increderea si timpul pe care ni le-ati acordat pentru a ne transmite acest mesaj.  Solicitarea dumneavoastra de Asistenta tehnica  a fost preluata si inregistrata  cu numarul 318985589 din data de 04.03.2023.
Colegii nostri vor face verificarile necesare si veti fi contactat in cel mai scurt timp, pentru a va comunica modalitatea de remediere a situatiei aparute.

Astia sunt normali?

#693
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Mai asteapta un pic. In 2-3 ani o sa lanseze o aplicatie ajutati de Google. :)))))))
Mi se pare incredibil cum marele Vodafone, cu milioane de clienti in zeci de tari nu poate face o aplicatie simpla care sa functioneze bine. Digi Online e la ani lumina fata de ei.

Edited by vierme, 04 March 2023 - 14:12.


#694
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006

View Postvierme, on 04 martie 2023 - 14:09, said:

Mai asteapta un pic. In 2-3 ani o sa lanseze o aplicatie ajutati de Google. Posted Image))))))
Mi se pare incredibil cum marele Vodafone, cu milioane de clienti in zeci de tari nu poate face o aplicatie simpla care sa functioneze bine. Digi Online e la ani lumina fata de ei.

Pai asta se reflecta si in numărul de abonați, unii au peste 5 milioane alții se chinuie cu ceva sute de mii… de unde deducem ca serviciile sunt mai bune la unii si cel mai important in Romania raportul pret calitate este de baza in alegerea unui operator.

View Postdanghetau, on 04 martie 2023 - 12:44, said:

Prin octombrie 2022 am intrebat daca au de gand sa implementeze favorite si pentru laptop, cum e pe mobile.
Primesc raspuns pe 3.11

Îţi mulţumim pentru mesaj! Ti-am alocat ticketul cu id 3065012. Vom răspunde solicitării tale în 48 de ore lucrătoare, în scris sau telefonic, în funcţie de tipul cererii. Apreciem că ne vei înţelege dacă uneori îţi vom răspunde după acest interval, se întamplă câteodată să fim mai aglomeraţi, însă îţi vei păstra prioritatea.

Pe 6 decembrie intreb din nou, primesc raspuns pe 22 decembrie

Va multumim pentru increderea si timpul pe care ni le-ati acordat pentru a ne transmite acest mesaj.  Solicitarea dumneavoastra de Asistenta tehnica  a fost preluata si inregistrata  cu numarul 318173928 din data de 22.12.2022.
Colegii nostri vor face verificarile necesare si veti fi contactat in cel mai scurt timp, pentru a va comunica modalitatea de remediere a situatiei aparute.

Pe 16 februarie fac ultima incercare si primesc raspuns astazi, 4 martie

Va multumim pentru increderea si timpul pe care ni le-ati acordat pentru a ne transmite acest mesaj.  Solicitarea dumneavoastra de Asistenta tehnica  a fost preluata si inregistrata  cu numarul 318985589 din data de 04.03.2023.
Colegii nostri vor face verificarile necesare si veti fi contactat in cel mai scurt timp, pentru a va comunica modalitatea de remediere a situatiei aparute.

Astia sunt normali?
.

Asa se întâmpla cand vorbești cu roboții și se mai mira de ce nu mai au clienți

#695
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
Pe laptop merge versiunea web, prin browser, www.vodafonetv.ro.
Și se poate da și în televizoare, prin Hdmi, dar e soluție depășită de vremurile actuale.

#696
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,690
  • Înscris: 21.08.2008
Azi primesc apel de la Vodafone, raspund si se inchide apelul, probabil au pus un robot sa faca asta.
Sun si in 3 minute prin o duamna care pe scurt imi spune ca nu crede ca se va implementa vreodata asa ceva pentru versiunea de browser si ca nici nu are unde sa trimita sesizarile astea mai departe. Gata, caz rezolvat.

#697
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
pe smart tv merge incredibil de fluid...pentru o aplicație Vodafone. chiar pot face înregistrări de filme sau orice alt program. doar la favorite nu găsesc ce am salvat.

#698
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,690
  • Înscris: 21.08.2008
Eu am TV Complet, nu vad sensul în a mă uita pe aplicație la tv.
Laptopul îl folosesc in camera unde nu am tv și chiar era ok sa nu am 9x de canale când la favorite pe tv am vreo 25.

#699
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
la mine are sens cand nu sunt in RO, in rest nu, acasa nu am nevoie de aplicatie.

#700
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014

View Postdanghetau, on 05 martie 2023 - 18:17, said:

Eu am TV Complet, nu vad sensul în a mă uita pe aplicație la tv.
În cursul săptămânii și uneori și în week-end, sunt plecat de acasă. La locuința de serviciu am internet, cablu TV analogic și un TV non smart LG.
De regulă, oricum nu privesc la TV live, ci fac casting de servicii de streaming, de pe telefon, prin Google Chromecast. Dar dacă vreau să văd cursa de Formula 1, pe TV analogic nu prinde, deci trebuie să mă uit pe Vodafone TV 🏆

Edited by r3my_cc, 05 March 2023 - 19:24.


#701
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
bug de moment. la favorite acum vad tot ce am salvat.

#702
Alberto4

Alberto4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 12.05.2017

View Postdanghetau, on 05 martie 2023 - 18:17, said:

Eu am TV Complet, nu vad sensul în a mă uita pe aplicație la tv.

Eu o folosesc când pica serviciile de tot. Fac hotspot de pe telefon și rezolv ;)

Edited by Alberto4, 10 March 2023 - 22:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate