Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Vodafone TV.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
826 replies to this topic

#1
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,166
  • Înscris: 22.02.2017
Presupun ca stiti despre ce e vorba, este noua aplicatie a celor de la Vodafone care se ocupa cu posturile TV + On-Demand.

Aplicatie disponibila pe telefon.

Lista de posturi gratuite pentru abonatii Vodafone :

001 - B1
002 - BBC World News
003 - DW (EN)
004 - TV5Monde
005 - France24 (FR)
006 - Kiss TV
007 - Rock TV
008 - Magic TV
009 - Fashion TV HD

Apoi vine pachetul Familia (3 euro) :

010 - Disney Channel
011 - Disney Junior
012 - Nickelodeon
013 - Nick Jr.
014 - DaVinci
015 - History
016 - BBC Earth
017 - Viasat Nature
018 - Viasat Explore
019 - Viasat History

Posturile 012/013/014 sunt incluse si in pachetul Learn&Fun (1 euro).

Pachetul Cinema (3 euro) :

020 - Crime&Investigation
021 - Paramount
022 - Epic Drama
023 - TV 1000
024 - Comedy Central.

Mai exista si optiunea Premium (5 euro) unde ai incluse optiunile Family si Cinema.

Posturile cu albastru au CatchUp pana la 7 zile, iar B1 (cel cu rosu) are inafara de Catchup si optiunea de inregistrare.

Pachetele Family/Cinema/Learn&Fun permit si accesul la on-demand, in functie de categorie.

https://www.vodafone.ro/vodafonetv

Edited by ronuquet, 27 October 2018 - 23:47.


#2
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Pfuu ce de bani... Si probabil o sa fie cativa care o sa dea banii astia. Mie mi se pare aberant sa platesti asa ceva pe un dispozitiv mobil.

Singurul pachet care poate m-ar interesa, dar asta in proportie de 5% nu mai mult, ar fi familia si asta mai mult pentru copil sa il tin ocupat pe desene in masina sau mai stiu eu pe unde pe la munte. Bine... daca am semnal. Ca daca am exista youtube si altele unde gasesc ce imi trebuie sa imi tin copilul ocupat.
In rest ce mai e?
Stiri? Pai sunt jdemii de stiri cu doar un click pe net.
Filme? Eu unul nu m-as uita la o tableta la un film dar pe un telefon, dar poate sunt oameni din astia. Oricum la ce hal de posturi de filme sunt mai bine ma uit la clipuri muzicale pe yuotube in caz ca ar trebui sa pierd vremea cateva ore si sa nu am ce face.
Documentare? Mda.. Poate sunt eu daepasit dar sa dau 3 euro sa mai uit la documentare in metrou in drumul spre munca?

Pai de banii aia ma mut pe digi si imi iau un abonament de 4 euro sau cat e si am digionline gratis cu mai multe programe.

Edited by IpsilanteCucuruz, 27 October 2018 - 23:56.


#3
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,790
  • Înscris: 04.04.2008
Am tot pachetul gratuit pe 2 ani, la abonament,e interesant,dar timp sa ai ...

#4
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
superb, sa dea dracu' de nu.Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image

24 de canale la 5 euro, un leu canalu'. pomana curata! va dati seama dupa ce preiau astia UPC-ul,
la cate canale au in grila aia...cam cat o sa coste abonamentul? cate canale au, la pachetul Maxim?
vreo 170 parca? zbang, 170 de lei numai televiziunea. vrei internet? inseamna ca ai leafa de director
si te cheama Dragnea sau ceva. 150Mbps la 150 de lei, 300Mbps la 300 de lei si superoferta, 500Mpbs
la "numai" 499 de lei, reducere de la 500 de lei pentru abonatii si la serviciul CATV. telefon fix? nimic
mai simplu: 199,99lei si ai minute nelimitate in reteaua UPC Vodafone Fix si 100 minute catre Vodafone
Mobil.


astia care mai trageti de retentia UPC...ia vedeti cum scapati de contractele alea la re-semnarea cu noul
furnizor, ca sa dea dracu' daca va vad bine...

LE: vreti si HBO sau MaxPack?!? mult succes. Posted image Posted image Posted image

Edited by dygey, 28 October 2018 - 00:07.


#5
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,166
  • Înscris: 22.02.2017
Intr-adevar, preturile sunt nesimțit de mari, dar grila nu este finalizata. Spre exemplu saptamana trecuta nu erau BBC World News si BBC Earth.

Edited by megafanro, 28 October 2018 - 01:22.


#6
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
perfect, total de acord. da' nu scoti pe piata ceva...neterminat. sau in halul asta! ca te faci dracului de ras!!!

de ce? pai vine unu' ca mine sau ca tine, informat si cu nitele pretentii de la banii lui...initial e curios, sta, se
uita, calculeaza si incepe sa rada de cade de pe scaun. cam cum am facut si eu. in fine, deci vine potentialu'
client, da cu privirea, isi ia socu'...si se sparge de ras. pai crezi ca ala se mai uita prea curand sau a doua
oara la "oferta" ta, asta daca mai aude de ea? sau si daca aude, ii intra pe-o ureche si ii iese prin toate orificiile,
eventual mai aducandu-si aminte cat a ras prima data.

gizas, ba aia de la marketing sau cum va cheama...pot sa inteleg foamea. da, chiar pot s-o inteleg. nu-i frumoasa,
i'll give you that. profit de facut pentru actionariat, mareste iar guvernu' minimu' pe economie, inteleg. ba nene, da'
totusi...asta nu mai e foame, nu mai e "sa ne scoatem parleala", sa "recuperam costurile" sau "sa facem profit". asta
e prostie ba, crasa, in cea mai pura forma a ei. "pharmaceutical grade" chiar...

Edited by dygey, 28 October 2018 - 00:52.


#7
victor_a

victor_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 13.06.2013
Traficul e contorizat pe date mobile de la Vodafone?

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Deocamdata este saracacioas. Chiar putin sub 4GTV+ la continut, care mai avea pe langa canale si HBO GO si Zonga in abonamentul complet. Probabil ca o vor mai dezvolta.

Acum vad ca au Netflix, probabil la abonamentul complet.

Edited by MembruAnonim, 28 October 2018 - 09:37.


#9
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010
Astia cer bani pentru ceva ce concurenta, mai mult sau mai putin directa, ofera gratuit?!
Telekomul are cel putin 20 de posturi
Upcul 87 de posturi. Aici, ce-i drept, nu ai continutul disponibil tot timpul pentru toate posturile din cauza drepturilor de transmisie in online.
Digi mai mult ca sigur are si el cel putin 20
Orange nu stiu.

#10
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Premium costă 5 euro dar conține si filme/seriale iar canale probabil vor mai adăuga. Chiar dacă vor deține UPC nu are nici o legătură. Serviciul online (acel HorizonGO) mai mult ca sigur va rămâne gratuit pentru abonați (asa e peste tot). Prea mult negativism strigă mai ales că încă nici nu știm ce se va întâmpla.
HorizonGo conține 108 canale cu cele 9 PPV-uri dar nu e la vânzare. E gratuit pentru abonați.
La Telekom se poate lua pachetul TV Online care costă 3,2 euro, dar cine dorește și canale de sport (Telekom Sport 1, 2) trebuie să mai dea încă 3,1 euro.
La Orange opțiunea Family HD Go costă 4,5 euro pentru abonați.
La RDS sunt 68 de canale online, gratuit pentru abonați, nu se oferă la vânzare.

Rămâneți vă rog on-topic. Tot ce nu ține de Vodafone TV o să fie șters. Fără flame și off-topic.

Edited by _-KALMAN-_, 28 October 2018 - 11:28.


#11
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
aplicatie de 2 bani, dupa 2 minute am dezinstalat-o, pachetu ala gratuit nu merge de nici o culoare

#12
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 14.02.2018
Eu nu pot sa ma logez. La voi?

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Prima dată trebuie să activezi din aplicația My Vodafone, secțiunea servicii, opțiunea standard Vodafone TV, cost 0 euro. După care te poți autentifica.

Edited by MembruAnonim, 28 October 2018 - 15:22.


#14
ciprian_celebrul

ciprian_celebrul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 23.07.2007
Se pot vedea filmele prin Chromecast?

#15
paulvv

paulvv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 26.03.2008
Nu, nu are suport pt. Chromecast.

#16
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
Din ce am observat Vodafone este primul operator de la noi prin care se oferă Netflix prin factură la Vodafone.

#17
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 31.07.2006
În curând!
Attached File  Screenshot_20181113-222018.jpg   58.68K   128 downloads

#18
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,166
  • Înscris: 22.02.2017
Ce misto ar fi sa lanseze un IPTV cu STB-uri care sa mearga cu orice net... visez...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate