Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Programare RAR fara serie sasiu

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,979
  • Înscris: 14.03.2013

View Postcspot, on 28 octombrie 2018 - 05:22, said:

De ce dureaza o inmatriculare 3 luni ?
In mod normal ar dura 5 minute pana baga un functionar datele in calculator.
Asta imi aduce aminte de acum cateva zile cand am fost la o institutie bugetara si doream doar sa intreb la ghiseu daca acolo trebuie sa depun niste acte (ca niciodata la astia nu e clar asta). Si m-a luat aia cu "de ce crezi ca is eu aici?" cu raspunsul (previzibil de la mine): "pai daca dumneata nu stii eu de unde sa stiu?". Cam asa e raspunsul la intrebarea ta. Pentru ca Romania.

#20
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
in principiu, cei de la Renault iti vor da o autorizatie provizorie valabila pt 90 de zile.
ei spun ca in 2 saptamani iti vor da si cartea masinii, dar de regula ti-o dau peste 1 luna, poate 2.
vezi ca in bonul de comanda ai deja si VIN-ul, deci poti face asigurarea. daca ai mai avut asigurare pe numele tau. asigura-te ca se mentine clasa de BONUS MALUS
dar, cel mai bine discuti toate astea cu dealerul, cand vine masina, pentru ca dureaza cateva zile intre momentul in care vine masina si cel in care o iei efectiv.

#21
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 08.03.2007
Asta e bonul meu de comanda. Scrie ceva la VIN dar mie aia nu mi se pare serie valida de sasiu..

Attached Files



#22
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 09.01.2009

View Postjm2010, on 28 octombrie 2018 - 03:16, said:

Sau scoti numere rosii direct pe trei luni. Cum a facut firma de leasing. One time only. Trei luni ajung pentru inmatriculare.
On: Ai luat masina noua. Cat poate costa la dealer inmatricularea aia pana la urma ca sa nu merite bataia de cap?
Habar nu am.Nu  m-a  interesat,pt ca eu am luat-o prin programul rabla,si am pastrat numerele de pe cea  veche.Si a  trebuit sa o radiez pe  cealalta,sa platesc  taxa de  rezervare nr,apoi  taxa  de  nr  nou(mi-au  facut  numerele  din nou).

#23
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Twizy = zero lei impozit ! E cu 1 sau cu 2 locuri ?

#24
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 08.03.2007
Doua, doar ca al doilea e in spate, nu langa sofer. Iar postura e ca pe scuter, te cracesti pe loc, picioarele iti vin pe partile laterale ale soferului. Nu numai zero impozit ci si 50% din factura platita din rabla plus.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate