Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Parola uitata icloud iphone6

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
georgelggk

georgelggk

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.10.2018
salut, am un iphone 6 si am uitat parola de la icloud, as vrea sa ii dau o resetare generala si nu pot fara acea parola, tin sa precizez ca este logat pe e-mail, am si numarul de telefon de la setarea contului, am incercat eu de cateva ori sa bag parola si imi spune ca e blocat, am intrat pe iforgot am bagat acolo numar de telefon codu primit etc, si imi spune ca in 24 ore o sa mi trimita mesaj cu pasii care trb sa ii fac sa resetez parola, dar nu mai primesc mesajul

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Au trecut 24 de ore ?
Probabil ai bagat de prea multe ori gresit si de aia te pune sa astepti.
Singura posibilitate de resetare este cea oficiala, alta nu exista:
https://support.appl.../en-us/HT201487

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,608
  • Înscris: 07.02.2003
Mesajul primesti numai daca datele trimise sunt valide.

#4
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,157
  • Înscris: 15.05.2008
cam asta e placa tuturor,ce au gasit,furat sau cumparat iphone chilipir
daca e cumparat pe cai oficiale,cu rabdare se rezolva

Edited by ceanu1980, 27 October 2018 - 15:10.


#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Si eu am un 4S , l-am pus in cutie timp de cateva luni si cand am vrut sa il folosesc un pic imi cere parola de icloud... nu am mai reusit sa o recuperez ca nu mai imi amintesc adresele de mail si parolele + ca am mai patit odata asa si abia am recuperat-o , asa ca l-am pus inapoi si am renuntat sa-l mai folosesc.

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Se rezolva cu un telefon la 0800 894847

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Al meu a fost adus din sua, nu am factura la el... doar cutia si telefonul :)

#8
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Omule, niciun mp3 player din lumea asta nu va egala Ipod-ul, niciun telefon nu va fi la fel ca Iphone-ul, dar ma seaca la nebunie pretentia Apple software. Daca te duci la wc cu un iphone, neaparat sa ai si o aplicatie corespunzatoare pentru tras apa. Am ipod, iphone 6 (in cutie), chestii pe care am refuzat sa le mai folosesc din motive de complexitate. Prefer o pocnitoare de android, dar nu am renuntat la ipod. Jur ca nu ma voi mai atinge de Iphone 20...pana voi crapa !

#9
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007

 TruculMagic, on 27 octombrie 2018 - 15:14, said:

Si eu am un 4S , l-am pus in cutie timp de cateva luni si cand am vrut sa il folosesc un pic imi cere parola de icloud... nu am mai reusit sa o recuperez ca nu mai imi amintesc adresele de mail si parolele + ca am mai patit odata asa si abia am recuperat-o , asa ca l-am pus inapoi si am renuntat sa-l mai folosesc.
Eu notez tot ce pun pe PC , user sau parole....

#10
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Eu am algoritm de creat parole in minte cu combinatie de cifre litere functie de numele site-ului.

Mi le si scriu intr-o aplicatie de memorat parole, dar de cele mai multe ori nu am nevoie sa ma uit in aplicatie.

#11
georgelggk

georgelggk

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.10.2018

 YourFan, on 27 octombrie 2018 - 15:56, said:

aka telefon furat?
exact ca toti au gandire ca a ta si toti fura telefoane, in fine asta i romanu, atat poate atat face, nu aveam nevoie de comentarii off-topic din partea ta, si cu asta am incheiat orice discutie, o sa incerc sa sunt si la numarul de telefon precizat 0800 894847, merci pentru info

#12
georgelggk

georgelggk

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.10.2018
am apelat la numarul de telefon 0800 894847 si programul de lucru este inchis, o sa revin la ei cu un telefon luni

#13
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 keta, on 27 octombrie 2018 - 15:36, said:

Eu notez tot ce pun pe PC , user sau parole....
Si eu tot asa. Si pe urma ia si cauta prin sertare dupa hartii si hartiute.

#14
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Aici e o posibila diferenta @PAZ , eu le am intr-un fisier  in comp si le mai listez si update din cand in cand , cand resetez si schimb parolele importante.

Edited by keta, 27 October 2018 - 16:39.


#15
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Eh, pe PC tot in pericol sunt. Pana la urma cum o dai tot risti sa le pierzi. Sa faci una singura pt toate iarasi e nasol.

#16
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Intri aici: https://getsupport.apple.com/ si dai click pe iphone - i-cloud - forgotten password - speak with apple support - call me. Iti bagi nr de tel la care sa fii sunat si in max 1 minut te suna ei. Daca stii nr de tel cu care a fost activat contul, e totul ok, se rezolva rapid. Daca nu-l mai stii, la revedere.

#17
georgelggk

georgelggk

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.10.2018
am rezolvat, nu ma lasa sa resetez contul, si a trebuit sa astept cam 2 saptamani, ca sa il pot reseta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate