Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Ce sa nu fac la prima intalnire :|

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
215 replies to this topic

#37
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,250
  • Înscris: 06.01.2007

View Postjimi91, on 27 octombrie 2018 - 11:09, said:


pai, de ce sa vii si tu?
Pentru ca sfaturile "la rece" nu-s asa de bune.

#38
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Orice ai face nu ai nici o sansa. Cand deschizi gura ... fuge de te ineci în praful ei .

#39
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Desigur, am uitat un lucru extrem de important... sa fi spalat, sa mirosi frumos si aranjat :)

#40
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Nu ii baga in seama pe cei ce iti spun sa fii tu, sa fii sincer, etc. Urmeaza sfaturile mele si o vei impresiona din prima (pozitiv sau nu):

1. Trebuie sa te duci cat de cat beat. S-a dovedit stiintific ca oamenii au debit verbal mai mare dupa ce au consumat alcool. Iti sugerez sa nu te duci chiar mort de beat, doar asa putin, ca sa mai poti bea si alaturi de ea ceva. Iti recomand sa o inviti intr-un loc select, de genul unui bar, unde, neaparat, pentru a-ti arata barbatia, rezistenta si puterea, trebuie sa-ti comanzi o vodka. Nu neaparat locatia conteaza, insa e recomandat sa mergi cu ea intr-un bar ieftin, pentru a-i arata ca esti si econom din fire.
2. Este recomandat ca, la carciuma la care mergi cu dansa, sa te cunoasca lumea, sa fii client fidel. In felul asta ii vei dovedi ca esti un om important si cunoscut.
3. Da-te in spectacol. Danseaza, chiar si singur. Dupa ce ai baut destul, va fi usor sa te conformezi si acestei reguli. Se stie prea bine ca femeilor nu le plac barbatii care nu stiu sa danseze.
4. Lauda-te. Nu trebuie neaparat sa fie adevarat ce spui, poti improviza de prin filme, carti, etc. Prima impresie conteaza. Ii poti spune ca ai bani, masini, afaceri.
5. Ii povestesti multe despre fosta ta partenera. Tuturor femeilor le place sa asculte despre experienta ta cu alte femei. Asa isi va da seama ce "armasar" puternic are in fata.
6. Refuza sa platesti consumatia. Las-o pe ea sa plateasca. In felul asta vei afla daca e o profitoare sau chiar te vrea cu adevarat. Daca nu vrea sa plateasca, te faci ca iesi pana afara sa vorbesti la telefon (despre afaceri) si apoi dispari cu totul. Va fi nevoita sa plateasca, iar tu, uita de ea. Daca a refuzat prima data, va refuza in continuare. Sunt multe profitoare pe lumea asta.

Ar mai fi multe de spus, dar atat mi-a venit acum in minte. Succes.

Edited by Zark, 27 October 2018 - 12:40.


#41
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Daca vorbeste,n-o intrerupe si din cand in cand animezi monologul cu ceva intrebare. Chiar daca habar n-ai despre ce vorbeste,prefa-te ca esti interest.  Spala dintii si zambeste cand trebuie!   De control si siguranta sa ai bani la tine mai ales stiind cam unde mergeti!   Candva ,demuult,am patit-o,nu puteam acoperi financiar ce se consumase!  Bine,a fost un cummul de fapte  total aiurea! Inclusiv ploaie fara umbrella si masina!  Mai bine asa,poate ma legam la cap aiurea.  Jimi, oricum iesi din xperienta sfatul urmator ar fi: angajeaza-te agent commercial. Vezi dupa de alea frumoase!

#42
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Nu e chiar corect asa. Nu trebuie sa o lasi sa vorbeasca prea mult, chiar e indicat sa o intrerupi des si schimbi subiectul. Trebuie sa-i arati din prima cine e seful, trebuie sa-i arati ca esti un "leu", nu o oaie care sta si asculta ce zice ea. Nu trebuie sa ai bani la tine, daca ai bani la tine si platesti tu ii vei permite din prima sa profite de tine si de banii tai. Cum sa platesti tu consumatia?! Pai daca te vrea, plateste ea nu tu.

Doamne s-a umplut lumea de "barbati" care defapt sunt niste fetite si ii conduc femeile cum vor. La femei le place ca barbatul sa aiba un cuvant de spus nu sa fie un bleg care sa le permita sa vorbeasca ce si cum vor. Daca te duci cu ea la bar si ii turuie gura ca un casetofon stricat, te ridici politicos si te duci la cealalta masa (de aia am spus sa te cunoasca lumea), unde poti bea linistit. O lasi "in aer" sa vorbeasca singura. Arata-i ca nu te intereseaza prostiile ei, nu ii arata ca esti un bleg care o asculta ce vorbeste. Trebuie sa-i dovedesti ca esti barbat si ai mereu ceva de spus, ca vorbele tale sunt supreme.

Edited by Zark, 27 October 2018 - 13:04.


#43
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018
Offtopic: de ce e pe fun cand e de plans?

#44
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,974
  • Înscris: 18.09.2008
In primul rand, nu acapara discutia, fetele urasc asta. Eu am trait-o pe pielea mea. M-a lasat sa vorbesc si dupa nu a mai iesit cu mine.

Bine, sunt si fete care nu vorbesc de fel. Atunci le tragi tu de limba si mai vorbesti si tu ceva, ca sa umpli golurile. Unele isi dau drumul dupa cateva minute si trebuie lasate in pace.

Mai MULT despre EA, mai putin despre tine.

#45
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostZark, on 27 octombrie 2018 - 12:40, said:


6. Refuza sa platesti consumatia. Las-o pe ea sa plateasca. In felul asta vei afla daca e o profitoare sau chiar te vrea cu adevarat. Daca nu vrea sa plateasca, te faci ca iesi pana afara sa vorbesti la telefon (despre afaceri) si apoi dispari cu totul. Va fi nevoita sa plateasca, iar tu, uita de ea. Daca a refuzat prima data, va refuza in continuare. Sunt multe profitoare pe lumea asta.

Ar mai fi multe de spus, dar atat mi-a venit acum in minte. Succes.


aici nu sunt de acord...in primul rand, ce bar iti permite sa achiti nota de plata dupa consum? iti spun eu, alea scumpe....in parc e frumos, romantic si cel mai important nu trebuie sa platesc nimic....ma si gandeam, cand o sa stam pe banca, sa incep cu o gluma...uite luna si caciula...eu zic ca s-ar sparge de ras Posted Image)

Si, cum sa ma imbrac? eu zic ca la costum cu un buchet mare de flori (bine, nu scump, de fapt, trebuie sa fie gratis, cred ca am pe acasa cateva ghivece cu flori - pana la urma, trebuie sa ramana fata cu o amintire de la mine, nu? buchetul de flori il arunca dupa o saptamana, dar ghiveciul? eu zic ca il pastreaza Posted Image

Edited by jimi91, 27 October 2018 - 15:27.


#46
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View Postjimi91, on 27 octombrie 2018 - 09:40, said:

Uhhh...am emotii, n-am mai iesit de mult cu o fata la o intalnire.

Ii zici ca esti tsunnnami de pe forum
E ca si a ta

#47
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012

View PostZark, on 27 octombrie 2018 - 12:40, said:

Nu ii baga in seama pe cei ce iti spun sa fii tu, sa fii sincer, etc. Urmeaza sfaturile mele si o vei impresiona din prima (pozitiv sau nu):

1. Trebuie sa te duci cat de cat beat. S-a dovedit stiintific ca oamenii au debit verbal mai mare dupa ce au consumat alcool. Iti sugerez sa nu te duci chiar mort de beat, doar asa putin, ca sa mai poti bea si alaturi de ea ceva. Iti recomand sa o inviti intr-un loc select, de genul unui bar, unde, neaparat, pentru a-ti arata barbatia, rezistenta si puterea, trebuie sa-ti comanzi o vodka. Nu neaparat locatia conteaza, insa e recomandat sa mergi cu ea intr-un bar ieftin, pentru a-i arata ca esti si econom din fire.
2. Este recomandat ca, la carciuma la care mergi cu dansa, sa te cunoasca lumea, sa fii client fidel. In felul asta ii vei dovedi ca esti un om important si cunoscut.
3. Da-te in spectacol. Danseaza, chiar si singur. Dupa ce ai baut destul, va fi usor sa te conformezi si acestei reguli. Se stie prea bine ca femeilor nu le plac barbatii care nu stiu sa danseze.
4. Lauda-te. Nu trebuie neaparat sa fie adevarat ce spui, poti improviza de prin filme, carti, etc. Prima impresie conteaza. Ii poti spune ca ai bani, masini, afaceri.
5. Ii povestesti multe despre fosta ta partenera. Tuturor femeilor le place sa asculte despre experienta ta cu alte femei. Asa isi va da seama ce "armasar" puternic are in fata.
6. Refuza sa platesti consumatia. Las-o pe ea sa plateasca. In felul asta vei afla daca e o profitoare sau chiar te vrea cu adevarat. Daca nu vrea sa plateasca, te faci ca iesi pana afara sa vorbesti la telefon (despre afaceri) si apoi dispari cu totul. Va fi nevoita sa plateasca, iar tu, uita de ea. Daca a refuzat prima data, va refuza in continuare. Sunt multe profitoare pe lumea asta.

Ar mai fi multe de spus, dar atat mi-a venit acum in minte. Succes.
Ahahahahahahaha ! Genial !

#48
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018

View Postjimi91, on 27 octombrie 2018 - 15:26, said:

.ma si gandeam, cand o sa stam pe banca,

Roaga-te sa te intrebe daca nu ti-e frig la urechi.

#49
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
https://taineleseduc...rima-intalnire/

huh?


"Sunt fondatorul acestui website, un blog în care postez cele mai utile sfaturi în ceea ce privește interacțiunea cu femeile. Sunt un tip pe la vreo 35 de ani, cu o bogată experiență în câmpul seducției. Vă spun asta nu ca să mă laud, ci pur și simplu ca să știți de la cine primiți aceste sfaturi"

eu zic ca minte, nicio fata nu vrea un pampalau langa ea

Radem, glumim, dar pana la urma ce fac? In parcul in care ies, e si un magazin micut...daca eu vreau sa beau o bere,  nu e normal sa plateasca si ea jumatate? Adica, nu vreau sa ma ia de fraier :|

Edited by jimi91, 27 October 2018 - 15:43.


#50
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015
Jimy, FII TU!
Si atat.
Daca iese cu tine e la fel de disparata ca si tine.
Asa ca las-o pe ea sa se dea in spectacol. Fii tu.
Nu te gandi ce o sa spui de acasa, spui ce iti va veni atunci

Pana la urma CARE E SCOPUL TAU?
Asta nu am citit nicaieri. CARE E SCOPUL TAU???

#51
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostTsunnnami, on 27 octombrie 2018 - 16:19, said:

Jimy, FII TU!
Si atat.
Daca iese cu tine e la fel de disparata ca si tine.


aici asa e :))...scopul e unul simplu...doua minute atat vreau cu ea, desi, nu cred ca ajung la doua minute, prea optimist :))....

#52
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 29.10.2017

View Postjimi91, on 27 octombrie 2018 - 09:40, said:

Uhhh...am emotii, n-am mai iesit de mult cu o fata la o intalnire. Bun, acum, scopul meu e sa unul simplu si modest... Posted Image

Am facut o lista...ce sa nu fac, reguli de aur.  

1. sa nu-i arat cum sunt eu in realitate. Am si un truc pentru asta, practic, sa fac totul pe dos. Daca eu vreau sa-i spun ca ma lupt cu extraterestrii, ma abtin, nu o sa mai spun asta
2. sa nu-i spun ca vreau sa fiu liderul lumii si ca vorbesc cu Trump si Putin la telefon. Nu stiu de ce, dar unele fete ma considera ciudat pentru chestia asta Posted Image. Nu o sa mai fac asta
3.Sa nu-i arat curul meu, muschii mei (care s-au transformat intr-o burta) cu fiecare ocazie pe o prind...eu mereu am vrut sa-i arat ca sunt un o partida buna Posted Image..dar unele fete nu apreciaza asta
4. Sa nu beau bere si sa ragai la masa. Mereu am crezut ca daca ii arat masculinitatea mea, fata o sa se topeasca
5.Nu-i mai spun de spider-man,batman, superman. Vorbim alte chestii importante, cum ar fi vremea

Mai aveam cateva dar nu le mai retin

am totusi o intrebare, voi fetelor stiti ca atunci cand va scoatem in parc, nu avem bani? sau credeti ca e romantic?
Sa nu strigi de fata cu ea m*** PSD.

#53
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View Postjimi91, on 27 octombrie 2018 - 16:25, said:


aici asa e Posted Image)...scopul e unul simplu...doua minute atat vreau cu ea, desi, nu cred ca ajung la doua minute, prea optimist Posted Image)....

Daca e "tipul" tau o sa va vina cuvintele la ambii, daca nu, la ce bun sa (va) mintiti?
Apoi, gandeste-te ca e chiar genul tau si tu o induci in eroare cu tampenii prestabilite

In loc sa-i zici ca esti om important cand travesezi o intrebi pe ea:
"Intotdeauna m-am intrebat de ce opresc masinile cand trec strada?"
Apoi, "chiar si cand ma leg la sireturi in mijlocul strazii, mai si claxoneaza....!"

Lasa-te liber
Soarilii ei de viata

#54
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 29.10.2017

View Postjimi91, on 27 octombrie 2018 - 15:53, said:

https://taineleseduc...rima-intalnire/

huh?


"Sunt fondatorul acestui website, un blog în care postez cele mai utile sfaturi în ceea ce privește interacțiunea cu femeile. Sunt un tip pe la vreo 35 de ani, cu o bogată experiență în câmpul seducției. Vă spun asta nu ca să mă laud, ci pur și simplu ca să știți de la cine primiți aceste sfaturi"

eu zic ca minte, nicio fata nu vrea un pampalau langa ea

Radem, glumim, dar pana la urma ce fac? In parcul in care ies, e si un magazin micut...daca eu vreau sa beau o bere,  nu e normal sa plateasca si ea jumatate? Adica, nu vreau sa ma ia de fraier Posted Image
Daca ii place de tine, plateste ea. Daca nu, poti sa ai multe alte calitati. Depinde doar ce isi doreste si ea. Daca va potriviti, totul e ok. Daca nu, nu te chinui zadarnic.
Pentru o prima intalnire, zic sa nu iti faci nici prea multe griji, nici sa iti pui prea mari sperante de viitor.
Zi-ne cand va fi si a treia intalnire, dar daca ajungeti pana acolo, deja nu ne mai ceri sfaturi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate