Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Fotbal la pachet special. Telekom mută într-o ofertă separată televiziunile cu fotbal. Compania anunță scumpirea unuia dintre abonamente

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Fotbal la pachet special. Telekom mută într-o ofertă separată televiziunile cu fotbal. Compania anunță scumpirea unuia dintre abonamente

Attached File  telekom-sport_tb730.jpg   44.08K   4 downloads

Schimbare de strategie la Telekom. Televiziunile de sport Telekom Sport 1 și Telekom Sport 2 (până acum incluse în abonamentele de bază), alături de Look Sport și Look Plus au trecut într-un pachet separat: Telekom Sport+. În plus, prețul unuia dintre cele două abonamente va crește din noiembrie.

Ce înseamă asta?

Diferă în funcție de abonamentele pe care le au acum clienții.

Adică:

1. Cei care au abonamentul de bază (TV M) nu mai pot vedea Telekom Sport 1, Telekom Sport 2, Look Sport și Look Plus. Dacă vor aceste posturi, plătesc un pachet separat (Telekom Sport+), care costă un euro.
2. Cei care acum au abonament premium (TV L) rămân în continuare cu aceste stații în grilă. Dar plătesc mai mult. Acest tip de abonament va fi din noiembrie mai scump cu 1,43 euro, după cum au explicat reprezentanții Telekom pentru Paginademedia.ro.

Poziția integrală a Telekom, pentru Paginademedia.ro, în continuare:

Reamintim ca orice schimbare adusa in portofoliul de servicii si produse al unei afaceri, precum si modificari de tarife, reprezinta un semn al corelarii permanente la conditiile si nevoile pietei.

În acest sens, Telekom incearca sa ofere cel mai bun continut TV, in general, si sportiv, in particular. Astfel, incepand cu 1 octombrie 2018, canalele Telekom Sport 1 si 2, precum si canalele Look Plus si Look Sport, fac parte din noul pachet Telekom Sport+.

Abonatii TV M care doresc sa aiba in continuare acces la continutul sportiv difuzat pe cele doua canale vor trebui sa isi activeze extraoptiunea Telekom Sport+.

Totodata, ei pot renunta oricand la extraoptiunea Telekom Sport+, nefiind obligati sa o retina mai mult de o luna.

Pachetul Telekom Sport+ include cele mai bune meciuri din Champions League, Europa League, La Liga, Premier League, meciurile din Seria A, Italia, și Bundesliga, precum si Formula 1 si meciurile din NBA.

Totodata, in luna noiembrie, pretul abonamentului TV L va creste cu 1,43 euro / luna (TVA inclus), pachetul Telekom Sport+ fiind inclus in grila de canale.

Sursa: https://www.paginade...port-look-sport

Edited by _-KALMAN-_, 26 October 2018 - 19:24.


#2
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
numai cu un euro? eu il scumpeam cu 10.

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Reziliere !

#4
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,464
  • Înscris: 01.08.2006
Daca careva vrea sa scape de Telekom, acum e momentul. Ma gandesc ca rezilierea unilaterala e posibila, ca doar schimba abonamentul "din mers".

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postbai3tzash, on 26 octombrie 2018 - 15:39, said:

Daca careva vrea sa scape de Telekom, acum e momentul. Ma gandesc ca rezilierea unilaterala e posibila, ca doar schimba abonamentul "din mers".

Binenteles ca e posibila.. A fost si pana acum..  Cand au scos National Geographic din grila au trimis notificari.. ca cine vrea, poate sa rezilieze... Mi se pare corect.. Cand oferi acelasi lucru la pret mai mare, fara  a oferi nimic in schimb, nu inteleg care mai e interesul clientului de a mai ramane in retea.

#6
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Doar cei cu TV S au putut rezilia,restu” au înghițit gălușca.

#7
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 20.12.2007
Super politica au si cei de la T.
Mai intai au scos film-box-urile, apoi NGC-urile, acum cresc si preturile.
Oricum, in zona rurala s-au mutat cam toti la portocala.

#8
tinel231

tinel231

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 15.03.2009

View PostNimcid25, on 26 octombrie 2018 - 16:14, said:

Doar cei cu TV S au putut rezilia,restu” au înghițit gălușca.
Iar alaltaieri cei care n-au putut rezilia atunci , au trimis recomandata pt reziliere  :)  .
Apropo de scrisoare : in ea spunea ca trebuie sa trimit cererea de reziliere la OP27 -CP458 iar cand am pus scrisoarea la posta  mi s-a spus ca OP27 nu mai exista , se pare ca s-a desfiintat; am trimis totusi la adresa indicata si am pastrat chitanta...deabia astept motiv sa sesizez OPC-ul.

#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Cererea de reziliere se trimite pe adresa sediului social, asa cum e trecuta in contract, nu la diverse casute postale. Recomandata cu confirmare, cu 30 de zile inainte de data solicitata de reziliere.

Edited by rosix, 26 October 2018 - 19:17.


#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Eu am trimis pe mail cand am renuntat la serviciul de telefonie. Am scos cererea la imprimanta, am semnat-o si am scanat-o impreuna cu buletinul, si in 2 zile m-au sunat sa confirm. Sunati la call center si va dau adresa de mail. Eu n-o mai stiu exact, asa ca nu vreau sa scriu gresit.

#11
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
[email protected]

#12
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Exact. Nu eram sigur daca e reziliere sau rezilieri, de aia n-am dat eu adresa.

#13
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
[email protected]
Asta e adresa corecta!!

#14
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,996
  • Înscris: 27.02.2006

View PostNimcid25, on 26 octombrie 2018 - 16:14, said:

Doar cei cu TV S au putut rezilia,restu” au înghițit gălușca.
eu am renuntat la serviciile Telekom tocmai pe acest motiv (eliminarea canalelor National Geographic din pachetele de programe) desi nu am primit notificare si eram abonat la pachetul M tehnologie DTH.
doar daca nu vrei sa reziliezi nu poti sa rezliezi. astazi, este posbil orice la oricare dintre operatori, totul depinde de modalitatea de a discuta problema si de ati face cunoscuta opinia si pararea despre aceasta.
eu nu am inghitit nimic de la telekom niciodata si de fiecare data cand a trebuit sa rezolv probeleme aparute, le-am rezolvat, fara taxe de reziliere sau penalitati, fara scandal sau discutii inutile si totul a fost in regula. adica daca nu ne mai convin anumite modificari operate de catre furnizorul de servicii de telecomunicatii, trebuie sa reactionam, nu sa stam sa ne oblige sa achitam in plus, fiindca datorita uneia dintre parti s-au modificat peste noapte conditiile contractuale incheiate, in baza unui contract.

Edited by Iaro, 26 October 2018 - 23:27.


#15
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- Iar in plus , cei ce detin receptoare proprietate ( cumparate fortat - fostul sistem de abonare ) nu mai beneficiaza de service , inlocuire gratuita in caz de defect , chiar daca apare "eroare 11" de soft , spre exemplu , in termen de garantie de 2 ani !!!

- Numai receptoare cu chirie ( 10 lei / luna ptr. fiecare mai beneficiaza de service !

- Receptoarele cumparate de pe site.uri de viozari , chiar Telek , nu mai pot fi activate !

- Asa ca atentie !
- Probabil ca vor sa scape de clienti si nu stiau cum .
- Oricum sint total neseriosi si nu prezinta incredere , cel putin pe termen lung nu te poti baza pe Tk.  !

- Neoficial , dupa 1 ianuarie vor fi schimbari in sistemul lor , externalizari de servicii , ... , vor creste tarifele iara , canale tot mai putine ... !

#16
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Dupa ce au anuntat ca pachetul Telekom Sport Plus ca acesta este inclus in abonamentul L, iata ca acum acesta se scumpeste.
Deci ajungi fix la aceeasi situatie cu abonatii M, care trebuie sa plateasca mai mult cu un euro pentru pachetul Sport Plus.
De fapt, gresesc..inteleg ca pretul pachetului sport e mai scump pt cei cu L, decit pentru abonatii M (1.43 euro vs 1 euro).
Asa mizerie rar am vazut in acest domeniu..sa prezinti la inceputul lunii ca abonatii L beneficiaza de un pachet fara extra cost, iar la sfirsitul ei sa anunti ca se scumpeste abonamentul...
Le doresc hotilor de la T mult faliment.


#17
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 06.04.2006
La M este 1 euro fara tva.Tot cam 1.40 inseamna

#18
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 30.04.2006
Poate ai vrut sa spui 1.19 Eur...
Diferenta pana 1.43 Eur o trec ei in cont ca doar se numesc telecloco,niste amarati care nu au nici macar programele NatGeo in grila...
Dar macar la bani nu se incurca,nu credeti?🤑🤑🤑

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate