Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Vreau sa achizitionez RDR 2 de la altex si am nevoie de ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
adriantoomes244

adriantoomes244

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.10.2018
Buna seara,

Vreau sa achizitionez RDR 2 de la altex dar din cate vad apare ca "exclusive online". Eu vreau sa il iau din magazin si ma intreb daca maine, cand este data lansarii, o sa il aibe si in magazine  si daca nu, cam cat ar mai trebui sa astept pana sa ajunga  si magazine fizice. Multumesc

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003
Pai s-ar putea sa nu ajunga daca e o afacere cu exclusivitate. Ia-l si gata daca te intereseaza...

#3
adriantoomes244

adriantoomes244

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.10.2018
problema e ca nu mai am rabdare sa astept pana vine comanda online , as lua maine daca apare in magazine. Daca dau comanda online trebuie sa astept mai mult.

Edited by adriantoomes244, 26 October 2018 - 00:50.


#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Vezi ca ramai cu buza umflata daca te tot legi de dilema asta.
Deja versiunea standard pentru Xbox One e epuizata la Altex si Media Galaxy. Comanda-l online si gata, ce e asa grav daca astepti, in cel mai rau caz, pana luni? Vine sfarsitul lumii cumva, si noi nu stim?

Edited by Hider141, 26 October 2018 - 07:19.


#5
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Pai daca vrei sa il joci maine nu poti sa il iei din PS Store? Cu exceptia cazului in care iei Collector's Edition cu harti, figurine, etc nu vad nici un motiv sa iei joc cu cd fizic.
Daca il iei online poate te lasa sa faci preload si la 0:00 sau la cat ii da drumul il poti juca.
Daca esti prea tanar sa ai cardul tau invatate cu paysafecard.

Edited by SpeedDemon, 26 October 2018 - 07:32.


#6
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004

View Postadriantoomes244, on 26 octombrie 2018 - 00:07, said:

Buna seara,

Vreau sa achizitionez RDR 2 de la altex dar din cate vad apare ca "exclusive online". Eu vreau sa il iau din magazin si ma intreb daca maine, cand este data lansarii, o sa il aibe si in magazine  si daca nu, cam cat ar mai trebui sa astept pana sa ajunga  si magazine fizice. Multumesc
am verificat sensul cuvantului 'exclusiv' in dex. conform dex-ului, jocul va fi disponibil numai online deocamdata.

oricum, poti sa faci comanda online, mergi apoi in magazin - daca il gasesti, il iei de acolo si anulezi / refuzi comanda online, daca nu... il astepti la curier.

View PostSpeedDemon, on 26 octombrie 2018 - 07:30, said:

Pai daca vrei sa il joci maine nu poti sa il iei din PS Store? Cu exceptia cazului in care iei Collector's Edition cu harti, figurine, etc nu vad nici un motiv sa iei joc cu cd fizic.
daca il iei fizic, poti apoi sa-l vinzi, sa faci schimburi, etc. eu nu cumpar online decat jocuri cu reducere care sa merite, altfel prefer versiunea fizica.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postadriantoomes244, on 26 octombrie 2018 - 00:07, said:

Buna seara,

Vreau sa achizitionez RDR 2 de la altex dar din cate vad apare ca "exclusive online".
Schimbă magazinul, dacă poţi.
Eu am vrut să cumpăr o tabletă Samsung Galaxy Tab S4 de la ei, dar nu e disponibilă decât online. În momentul în care am întrebat (cam cu 2 săptămâni în urmă), mi-au spus că numai la Iaşi mai au una singură şi că nu o vor mai vinde decât exclusiv online.
I-am întrebat de ce mai ţin spaţiile ocupate inutil, în acest caz şi mi-au răspuns cu un citat din Viorica Dăncilă: "He-he".

#8
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009
N-ar fi logic sa-i intrebi pe cei de la Altex?

#9
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Mi se pare mie sau RDR2 are grafica si animatie vechi, gen GTA5 ?
Dupa ce am jucat Hellblade: Senua's sacrifice (PC) si Detroit: Become human (PS4), RDR2 pare ca e desene animate la randarea caracterelor.

#10
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Eu vad ca scrie ca e pe stoc. Nu scrie nicaieri ACUM ca e exclusiv online. Eu le fac o vizita pe seara

#11
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
Adevarul este ca e super greu sa verifici stocul din magazine, ai optiunea asta chiar sub "Adauga in cos", iar daca este "Exclusiv online" il gasesti doar pe, ai ghicit, online.

#12
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Eu am incercat asa.

Am fost la Flanco, mai aveau doar versiune Special/Gold sau ceva de genul. Cica "d-abia" dadusera 20 de bucati. La Altex nici macar nu il aveau.
Asa ca decat sa bat Bucurestiul sau sa astept nu stiu cate zile, PS Store. Pacat ca era joc de colectie.

#13
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

View Postspe_ripper, on 29 octombrie 2018 - 08:56, said:

...sa astept nu stiu cate zile, PS Store. Pacat ca era joc de colectie.
Alea nu stiu cate zile erau maxim pana azi, daca nu iti ajungea sambata.

#14
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Pai da, il voiam in ziua lansarii. Daca il comandam vineri nu prea erau sanse sa vina sambata.
Oricum, mi se pare cel mai tare joc pana in prezent. Cred ca mergea mai mult pe PC, shooter, control mai bun, dar merge si asa.

Edited by spe_ripper, 30 October 2018 - 09:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate