Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Nou la U.P.C. din data de 30.10.2018: Discovery Channel HD (poziția 187) și AMC HD (poziția 117).

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#37
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009

 AndReW99, on 25 octombrie 2018 - 19:27, said:

@ronuquet După ce că avem lipsuri HD în grila de bază, ne mai trebuie și ungurești în HD...
Tu normal că nu ai nevoie dar să nu exagerăm mai ales că spațiu există + niciodată nu vor intra toate canalele cerute în HD + prețurile diferă la aceste canale. Posted Image 2 canale în maghiară ar fi chiar ok mai ales că M4 = 0. Trebuie să vină cu ceva HD și la pachetele extra, așa cred eu.

Ne-am lămurit în PM. Posted Image

 Andrei11161810, on 25 octombrie 2018 - 09:29, said:

Macar va avea subtitrare. Dar cred ca vor baga si pista audio in Engleza.
Oricum e o veste Bomba. Deja 2 Posturi HD sunt confirmate. Asteptam ca celelalte posturi in teste sa vina curand
Nu e nevoie de pistă audio în engleză.  Și la Paprika TV scrie maghiară la pista audio și totuși e în engleză:

Attached File  20181026_003713.jpg   159.07K   68 downloads

Edited by _-KALMAN-_, 25 October 2018 - 23:43.


#38
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
AMC HD.. sigur are subtitrare in romana? Ca pe la unguri am vazut doar subtitrare DVB in maghiara, plus dual audio HU + EN.

#39
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Vedem ce versiune vom primi, toti suntem curiosi :))) Sa speram ca e versiunea noastra - RO si ca nu primim versiunea CEE sau cea ungureasca, pt ca am avea doua AMC-uri in grila...

#40
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014

 Robert201, on 24 octombrie 2018 - 17:07, said:

1. Post cu pista audio in Maghiară cu subtitrare DVB in Română.

banuiesc ca asta e..

#41
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Da, ala e AMC. Ma rog, acum a iesit de la teste. Iti dai seama ca SIGUR nu o sa avem sunet doar in maghiara, si ca se testeaza.

#42
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Eu vazusem versiunea ungureasca, cu dual audio si sub in maghiara. Ar fi hidos sa va bage asa ceva in grila..

#43
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
N-are sens. Nu baga nimic in maghiara ce naiba......

#44
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Mai sunt 3 zile, ai timp sa inveti maghiara :))

#45
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009
Voi nu citiți ce am postat mai sus? Și la Paprika TV România la pistă audio scrie maghiară dar evident se aude în engleză.

#46
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Le-au rebagat la teste si se decripteaza chiar daca sunt criptate.

AMC HD e versiunea AMC SD, subtitrarea e arsa, semnalizarea de subtitrare e proasta, exact ca la versiunea SD.

Edited by ronuquet, 30 October 2018 - 00:26.


#47
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009
Nou la U.P.C. din data de 30.10.2018: Discovery Channel HD și AMC HD

Le vor muta pe 117 și 187. Momentan sunt fără denumire.

Attached File  ss1.jpg   102.25K   18 downloads Attached File  ss2.jpg   99.33K   18 downloads Attached File  ss3.jpg   55.38K   15 downloads

Exact cum am zis și pe alt topic la pista audio scrie maghiară dar se aude în engleză, așa cum e și pe Paprika RO.

Edited by _-KALMAN-_, 30 October 2018 - 00:15.


#48
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Nu pot vedea imaginile. Îmi dă eroare.

#49
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

 ronuquet, on 30 octombrie 2018 - 00:01, said:

Le-au rebagat la teste si se decripteaza chiar daca sunt criptate.

AMC HD e versiunea AMC SD, subtitrarea e arsa, semnalizarea de subtitrare e proasta, exact ca la versiunea SD.

Recapitulare :

AMC HD => versiunea AMC SD, subtitrare arsa, exista optiune de alegere a subtitrarii in romana, dar nu functioneaza, exact cum se intampla si la versiunea SD. Exista un delay de 5 secunde intre versiunea SD si cea HD, in favoarea versiunii HD. Programul este aceelasi, subtitrarea e la fel. Pista audio e semnalizata ca maghiara, dar e engleza toata ziua la filme, iar la promo.uri e in romana. Se pare ca cei de la AMC au localizat HD-ul pentru noi... respect. Posted Image Nat Geo inca se chinuie... inca stam cu versiunea CE care e mult mai slaba, chit ca nu are reclame....

Reclamele pe AMC HD sunt SD, exact ca pe History HD. Promo.uri in romana, scris in romana exact ca pe versiunea SD, si sunt Full HD.

Discovery CE HD => se vede foarte clar, spre deosebire de cum se vedea pe streamuri, subtitrarea arata bine, mult mai bine fata de cum arata pe versiunea SD. Exista un delay intre versiunea SD si cea HD de 10 secunde, in favoarea versiunii HD, se vede clar ca versiunea HD e prelucrata, bagate reclame, arsa subtitrarea si data mai departe. Versiunea Discovery CE HD nu are reclame. Piste audio : maghiara, bulgara, engleza, turca, subtitrare DVB: romana.

TV Paprika HU => program diferit fata de versiunea SD.


In momentul de fata, AMC HD, TV Paprika HU si Discovery HD sunt criptate dar mie mi se deschid (am toate pachetele deci nu pot sa spun in ce pachete ar fi)


Frecventa a ramas 298 Mhz in majoritatea zonelor, acolo unde s-au testat si prima oara.

Test 31-1 unde era dublura Look Plus acum e serviciu invalid.

Edited by ronuquet, 30 October 2018 - 01:20.


#50
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Ca o paranteză: În Bulgaria, și acolo avea Discovery HD reclame :lol:

#51
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Cand selectez pista audio bulgara pe Discovery HD, mi se cripteaza singur postul si dupa ce schimb pista iarasi imi merge... Posted Image))

Defapt cand selectez orice pista audio se intampla asta. Sigur are legatura ca postul este criptat si nu are nume.


Medika si NCN inca nu au aparut.... sper sa intre si ele.

Edited by ronuquet, 30 October 2018 - 01:10.


#52
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 26.12.2017
Discovery HD si AMC HD au si varianta est-europeana, dar daca le-au localizat atunci sunt sanse reale ca ele sa intre si la alti operatori.

#53
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Discovery HD e versiunea CE, cea pe care o avem si pe SD, numai ca nu avem reclame, avem promo.uri exact la fel ca pe Animal Planet.

AMC HD e complet localizat, ca HBO.

#54
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
La mina încă nu a apărut AMC HD.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate