Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Copiere date din laptop cu USB blocat la scriere

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Regulile sînt OK dacă se aplică din momentul zero. Dacă le introduci pe parcurs dai întîi un avertisment, nu le aplici peste noapte.

@trollerul_de_serviciu - nu prea văd relevanța informației dar, ca să te liniștești, nu lucrez la normă și nu pontez. Plata vine la proiect finalizat la termen.

#56
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Sint chestii la care are sens un avertisment si nu-i mare chestie daca se aplica de saptamina viitoare (gen de saptamina viitoare angajatii au voie doar in parcarea X) si sint chestii unde nu are absolut nici un sens, ca aici ("credem ca unii fura datele firmei, luati tot ce vreti ca de poimiine nu o sa mai puteti").

#57
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Postradunic, on 29 octombrie 2018 - 10:13, said:

Regulile sînt OK dacă se aplică din momentul zero. Dacă le introduci pe parcurs dai întîi un avertisment, nu le aplici peste noapte.

@trollerul_de_serviciu - nu prea văd relevanța informației dar, ca să te liniștești, nu lucrez la normă și nu pontez. Plata vine la proiect finalizat la termen.
Cred ca a primit avertizare, mi se parec a zis asa ceva.
Pe de alta parte, de ce reguli de la inceput, nu se schimba absolut nimic pe parcursul angajarii ?!
Poate se schimba independent de vointa firmei (vezi GDPR, de exemplu).
Trebuie neaparat avertisment cu cit timp inainte ?
1 zi, 1 luna, 2 ani.... ?!
Sint dispozitivele firmei, sing angajati la firma, toate chestiile texhnice/administrative ale firmei...
Plus ca asa ceva nu produce absolut nici un disconfot angajatului, nu afecteaza procesul de lucru s.a.m.d.
Afecteaza, in sutiatia noastra, niste chestii personale ale nagajatului, care n-au ce sa caute la serviciu.
N-am intrebat daca lucrezi la norma sau altceva.... am intrebat daca si tu ai chestii personale in calculatoarele de la serviciu si le folosesti pentru scopuri personale.
Daca este permis.... bingo, traiasca si fericire maxima.
Daca nu... pai nu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate