Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Skoda Scala - inlocuitoarea Skodei Rapid

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#181
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,088
  • Înscris: 28.02.2006
Sigmus, ai stat in vreuna? Sau doar vorbesti ca sa te afli in treaba?

#182
Sigmus

Sigmus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 25.11.2018
Le-am condus :) Scala de vreo doua luni, Rapid/Toledo am avut inchiriat.
Oricum cifrele oficiale te contrazic dupa cum ti-a demonstrat

#183
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Vezi ca negrul ala de la capitonaj este opțiune pe orice VAG și costa sute de euro. Dacă tot îți vine să vomiți, fa-o în Scala ca este plina de plastice tari. Și mai vomita și la prețul de madina compacta pentru o Fabia rebrenduita.

#184
Sigmus

Sigmus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 25.11.2018
Cei care vor să cumpere sa nu uite ca au GPF. Chiar doua daca nu ma insel. Primul e vizibil e montat dupa turbina si are doua sonde lambda...se identifica usor.

Rapid a fost dezvoltată pe platforma Fabia, Scala pe noul Polo care are mai mult spatiu la interior decat C-HRul tau :)
Cunosc si interiorul negru de sute.de euro de la vag...desi sunt alte materiale mult mai plăcute tot negru e. Sunt obiectiv nu-s fan vreun model anume...momentan conduc Logan si e de departe ce-a mai nesigura masina dar asta apreciez mult la ea :))


#185
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,088
  • Înscris: 28.02.2006

View PostSigmus, on 09 septembrie 2019 - 11:18, said:

Le-am condus Posted Image Scala de vreo doua luni, Rapid/Toledo am avut inchiriat.
Oricum cifrele oficiale te contrazic dupa cum ti-a demonstrat
Well, noi le avem pe amandoua si 3 insi ne-am urcat din una in alta si le-am comparat. Spatiul la umar este mai mic in Scala fata de Rapid. Comparat cu aceleasi doua "animale asezate pe scaune, atat in fata cat si in spate. imi pare rau ca nu pot pune poze cu ele ca sunt ambele masini branduite si nu da bine.
Urmeaza sa-mi spui si ca scala e mai lunga decat rapis is are si portbagaj mai mare :)

#186
Sigmus

Sigmus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 25.11.2018
Compari mere cu pere(caroserii diferite cauta pe google Rapid Spaceback ca se pare ca nu ai auzit de ea)...apoi tu esti ala care nu se uita pe cifre. In fine, de ce nu le dati la schimb pe niste Rapiduri ieftine :))

#187
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,088
  • Înscris: 28.02.2006
Stiu ce e spaceback-ul, am avut si din ala. Eu am comparat de la bun inceput Scala cu Rapid (sedan). Si impresia noastra este ca este mai mcia la interior, datorita unghiurilor pe care le au stalpii. Si le-am comparat dandu-ne jos din una si urcand in cealalta, si asta de mai multe ori.
Nu mai sunt rapid-uri pe stoc, vom trece cel mai probabil pe Octavia sau vom migra la alt brand, Rapid sedan era o masina OK pentru flote, Scala nu mai este. Desi se vrea un concurent pentru Golf, este in realitate unul pentru Polo (si da, este mai OK decat Polo ca si raport calitate/pret). Dar cam atat. Sunt curios cum va pozitiona Skoda noua Octavia ca si pret.

#188
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Am văzut live, la reprezentanta, Scala. Este ok însă din punct de vedere al materialelor folosite și finisajului este sub un VW Golf 7 dar și sub Octavia 3 facelift și mai ales Skoda Superb 3 facelift.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate