Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Pisici abandonati !

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postgladiatore, on 23 octombrie 2018 - 20:43, said:

Nu frate . Dorm de zici ca sunt cele mai fericite . Au facut un tur prin casa , a trebuit sa blindez toate deschizaturile dintre perete si dulapuri , au mai facut un tur , si acum dorm , alaturi de bassot-ul meu , un catel foarte credincios . Asta a inteles ca le-am adoptat si acum nu le slabeste din ochi .

Nu sta cu grija veterinarului daca nu ai timp de asa ceva dar urmareste-le sa vezi daca evolueaza favorabil.. Pisicile sunt robuste si, daca nu sunt bolnave, isi revin dupa cateva zile de alimentatie si odihna..  Cand iti faci timp, intereseaza-te de niste solutii de deparazitare.. sa nu aiba pureci sau ceva.. ca le tii in casa.

#38
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

View Postmyshyk, on 23 octombrie 2018 - 21:06, said:

Lapte cat mai putin produce viermisori intestinali. Plicuri cu hrana umeda, pateuri, daca pot sa rontaie sunt niste pliculete cu "pernute", conserve pentru pisici si supe de carne, de peste,....Nu le invata doar cu hrana din magazine, vor costa destul de mult. + Vaccinuri, tratamente periodice,......
Si da, invata-le de mici cu litiera si cu nisip absorbant, de cel mai ieftin de la LIDL in combinatie cu cel cu aroma de levantica
Laptele nu are cum sa producă viermișori ci provoaca indigestie si asa apar si viermișorii cu care erau deja infestati de la mama lor. Hrana uscata pentru pisici nu te costa mult, dat fiind ca ele mananca putin. La varsta asta, cel mai bine e sa le dea hrana speciala dar de buna calitate pentru puiuți, nu din cea ieftina de la supermarket. Asta pentru a avea un start bun in viata.

#39
puiu_pe_diezel

puiu_pe_diezel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 01.10.2018
poti sa le dai laptic caldut, dar atentie sa nu fie acru(sa-l gusti inainte sa le dai) si  o sa fie bine.Sa-ti traiasca pisoii ca tare frumosi si zglobii sunt.

#40
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postgladiatore, on 23 octombrie 2018 - 19:32, said:

Salutare tuturor . In seara asta mi-au '' batut '' la usa doi pisoiasi de vre-o luna . Unul la usa din fata , unul la usa din spate , dar din pacate a dat nas in nas cu bassot-ul meu , in fine , i lam scos din dinti . Neavand nici un pisic , pentru ca abia ce mam mutat aici , sunt inca in constructii , am decis impreuna cu sotia sa-i tinem pe ambii .....ambele . Sunt 2 fete , dar o sa fie sterilizate la varsta adegvata . Cea care a avut de.a face cu catelul , e un pic mai firava , dar totusi , a mancat ca si sorasa ,insa mi se pare cam .......o sa vedeti in poze . Voi ce spuneti , are sanse ?? Mi-ar parea rau sa nu traiasca . De mancare le-am dat un carnat , si ceva tocanita de cartofi plus un pic de lapte . Acum dorm , fericite , asta mai vioaie sta pe piciorul meu acum si toarce .
Deci ....ce credeti ca as putea sa le dau de mancare si daca dupa voi cea mai firava va supravetui .
Seamana leit cu al meu motanel ( 4 saptamani ) , aia vioaie , curioasa !
Io ii dau ceva boabe si ceva carne la plic , ficat cred si lapte ( cate putin lapte ) le iau din Kaufland. Il hranesc dimineata si seara si are si litiera lui , noaptea il tin in casa , ziua zburda prin curte fara griji ( potaia l-a acceptat instant , nu stiu cum dar cred ca a simtit ca-l voi altoi daca face vreo prostie ) . Tine-le ca merita Posted Image
Iata-l pe micut la joaca :

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   330.21K   26 downloads

Edited by Baxon, 23 October 2018 - 23:39.


#41
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 16.03.2007
e sezonul de abandonat pisoii. si eu m-am propopsit cu unu' la casa.

#42
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
In nici un caz lapte. Mancare solida pentru pisici sub 1 an, bobite mai mici, iar daca vrei sa le ingrasi rapid pliculete cu hrana umeda. DIn supermarket, Whiskas nu e o mancare premium, insa este perfect acceptabila si foarte gustoasa pentru pisici. Purina One este premium, insa mai de "dieta", pisicile nu vor face coada la mancare. Dupa ce se ingrasa nitel ceva de deparazitare interna si o zgarda pentru purici.

Edited by spooky51, 24 October 2018 - 09:16.


#43
puiu_pe_diezel

puiu_pe_diezel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 01.10.2018
Eu am avut pisoi  pe care i-am hranit cu seringa cu lapte

Edited by puiu_pe_diezel, 24 October 2018 - 11:15.


#44
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Astazi sunt extrem de energice , sau invatat deja si se urca pe mine , de jos , se catara , aici pe scaun in fata la pc . Nu mai vor pe jos . Sunt simpatice si jucause. Deocamdata sper sa le fie bine .

#45
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Sau familiarizat foarte bine cu noi , mananca bine , se joaca cu un ghem legat de un scaun , se joaca una cu alta , dar ce-i mai important e ca au invatat rapid la letiera , sa tinut sotia de ei jumatate de ora si acum deja stiu ce si cum trebuie de facut .

Attached Files



#46
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Un video din seara asta . [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Dy1wDCOftLk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Reducerea cheltuielilor:
Attached File  pisica.JPG   64.08K   12 downloads
Sa le cumperi un loc de joaca din cel pentru pisici!
Vei scapa de grija ascutitului de ungiute pe canapele, picioare de mobilier,...
Sau, cu putina indemanare, se pot construi din resturi de materiale.

Edited by myshyk, 25 October 2018 - 20:59.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate