Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Irigator oral

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
1. Alimentare pe baterii sau acumulator ?(pentru varianta la care m-am oprit Panasonic Irigator oral EW-DJ10//40 -A503, dj 10 baterii si  dj40 acumulator.. cel pe baterii timp de folosire 20 min )
2. Alta recomandare ?
Multumesc

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Cele mai bune sunt alea alimentate la priza - sunt mult mai puternice.
Astea cu acumulator sau baterii sunt un fel de jucarii mai frumoase recomandate in special pentru travelling.
Alta belea este rezervorul. Unul mic - aprox. 200ml - necesita vreo 4 alimentari cu apa pt. o spălare.
Adevarat - se alimenteaza destul de repede dar, cu timpul devine enervant Posted Image

#3
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
O recomandare de unul alimentat priza( acu mi-a picat fisa ca e bun pentru toata familia+ caine..)

#4
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Aici.
Poți cumpăra și seturi de vârfuri separat, să nu speli cățelul pe dinți după tine.

#5
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Ceva de prin tara.. catelu'=javra  de 28 kile are dintii cei mai albi din familie, asa ca o  spal cu furtunu'

#6
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
vezi ca gasesti la chinezi niste chestii care le conectezi la chiuveta sau cada, cu un furtun, la 1/10 din pretul prostiilor care le gasesti la noi. Fara zgomot, fara electricitate, fara nimic. Sunt multumitoare.
vezi aiciceva asemanator.

#7
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Postdanb1961, on 23 octombrie 2018 - 12:56, said:

Ceva de prin tara...
Ar trebui să afli în orice farmacie mai de soi.
Adică nu în cele micuțe de cartier.
În urmă cu vreo cinci ani l-am luat pe ăsta, ( nu se mai fabrică) cel din link-ul pe care ți l-am pus, zice-se că este urmașul lui.
Din țară voiam și eu, însă după ce le-am explicat în câteva farmacii din Timișoara ce vreau și mirate mă întrebau: da' există așa ceva? am ales China și DHL-ul.
Încă funcționează perfect.

View Postunpuisor, on 23 octombrie 2018 - 14:16, said:

...Sunt multumitoare...
Pentru mine n-au fost.
Ca și cum ți-ar face un pisoi pișu-n gură.
La irigatoarele orale adevărate, loviturile acelea din jetul de apă amestecată cu Listerine, fac toți banii; până aproape de ultimul dollar Posted Image
Să fim serioși, sunt totuși niște glume ce zici matale.
Poate ceva mai bune decât periuța dar cu mult sub ața dentară.

#8
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
Ti-am zis ca se conecteaza la chiuveta sau la cada, eu stau la etajul 10 (adica presiune mai mica) si trebuie sa dau apa cam pe sfert altfel jetul la porcarioara aia mica de plastic e deranjant si dor gingiile. Curata destul de bine, eu am zis multumitor. Daca il loc de 40 lei vrei sa dai 400+ pe o chestie care iti mai baga si apa de gura acolo il loc sa iei matale o gura de apa daia si sa o scuipi dupa care sa te clatesti cu jetul... fiecare cu comoditatile lul. Daca vrei sa te cureti beton beton, te duci in fiecare zi la dentist si te spala ala in gura. Mai ales daca ai si o dentista blonda cu ochi albastrii... te duci acolo cu placere.

Edited by unpuisor, 23 October 2018 - 14:41.


#9
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Folosesc de vreo trei ani Panasonic EW-DJ40 cu acumulator si se comporta excelent. Are doua trepte de reglare a presiunii si tine mult timp pana trebuie reincarcat. Este comod, nu are cablu, nu are furtun si este lejer de folosit. Eu sunt multumit si-l recomand daca se mai gaseste pe piata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate