Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Samsung galaxy a5 2017 vs Xiaomi mi a2 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
alexandrU_BogDan

alexandrU_BogDan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 04.08.2016
Salut vreau sa vand samsung-ul meu a5 2017 si sa imi cumpar un xiaomi mi a2 versinunea cu 6 GB ram si 128 stocare , ce parere aveti ?
Samsungul il schimb deoarece nu imi mai place ecranul mic de 5.2 si datorita difuzorului care se aude prea incet.

#2
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 24.09.2017
si eu caut telefon si cred ca am vazut la reviewuri cu mi a2 de m-am plictisit, vreo 10 sau ceva.
cam toti zic aceleasi lucruri.
plusuri: android curat,camera buna,viteza.ecran decent.mie-mi place ca e din aluminiu si nu sticla,e subtire,infrarosu.cica ar avea si difuzor ok.
minusuri:prea putin brightness daca-l folosesti afara,bateria semi decenta.din cauza camerelor care ies in relief nu sta bine pe masa.nu are mufa jack si nici slot de card sd.poate marginile sunt cam mari, dar 77,4% screen to body ratio, pare ok-ish.
probabil anul viitor or sa puna o baterie mai mare si or sa adopte notch sau mai nou vad ca se merge pe tear drop.
scuze de rom-engleza dar ar fi sunat ciudat in romana sa traduc toate astea.oamenii il aprecieaza si este ok.

Edited by bobitad, 21 October 2018 - 19:23.


#3
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018
In loc de A2 as fi ales Mi 8 Lite dar o sa mai dureze pana apare in Europa (cred...).

#4
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Daca mergi pe mi a2 nu mai pupi ecran amoledut

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Eu unul nu as lua niciunul dintre ele, mai ales daca nu prea te-a convins xiaomi. Vezi si altceva in acest buget. Era LG G6 saptamana trecuta pe la 1200-1300lei pe emag. Sau ai si alte variante.
Nu prea am fost multumit de seria J si A... ma asteptam la mai mult la ce preturi au.

#6
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Eu nu as da A5 pe Mi a2 nici daca mi-ar mai da cineva bani. mi A2 nu are IP68, nu are NFC si nu are autonomia lui A5.Sunt chestii practice din viata de zi cu zi peste care nu as putea trece cu vederea.

#7
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Mai bine Redmi Note 5. Mi A2 nu sta prea bine cu bateria. Îl are un coleg de munca.

Sau poate apare Oppo Realme 2 Pro.

#8
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017

View PostTrafalgarLaw, on 22 octombrie 2018 - 21:30, said:

Mai bine Redmi Note 5. Mi A2 nu sta prea bine cu bateria. Îl are un coleg de munca.

Sau poate apare Oppo Realme 2 Pro.
MI a2 sta extrem de bine cu Bateria. Dacă tu consideri 5h sot in gaming ca sta prost cu bateria asta e alta problema.

#9
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postcrisadi75, on 24 octombrie 2018 - 10:50, said:


MI a2 sta extrem de bine cu Bateria. Dacă tu consideri 5h sot in gaming ca sta prost cu bateria asta e alta problema.

5-6h in utilizare normala poate. (pe date)

#10
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Si atat este foarte bine

#11
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Nu , 5-6 ore cu gaming ...light gaming ce e drept , pt ca e tel sotiei si se joaca candy crush nu stiu ce ...insa  pt o baterie de 3000 mah 5h sot cu gaming este mai mult decat decent.
Datele consuma mai multa baterie decat wifi-ul .

Edited by crisadi75, 24 October 2018 - 11:18.


#12
alexandrU_BogDan

alexandrU_BogDan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 04.08.2016
Pe MI A2 poti schimba butoanele de navigare "inapoi" si "aplicatii recente" intre ele ?

Edited by alexandrU_BogDan, 08 November 2018 - 23:29.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate