Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

ajutor achizitie TV buget 4500-5000 RON, 55"

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,990
  • Înscris: 15.06.2007

View Postmihaii5, on 21 octombrie 2018 - 10:02, said:

salut.. pentru ca a venit in vizita la mine o buna prietena si a vazut 55B8-ul meu oled, s-a convins ca vrea si ea un alt tv

cerinte :

-se uita cu multa lumina in camera, deci LED, nu Oled
- diagonala 55" (limitare de buget mai mult decat de distanta de vizionare)
- 4K
-HDR (chiar si unul basic, fara 1000 nits)
-Decodare DTS (chiar nu inteleg ce a fost in capul celor de la Samsung, nici nu imi este f clar care dintre seriile lor au renuntat la asta.. NU7xxxx sau inclusiv NU8000?
- sa aiba suport pt player local (daca e android sau tizen), sa aiba client pt Netflix, Plex, Hbogo
- bugetul : 4500-5000
pai bugetul ala cred ca acopera o gramada de modele de pe piata.  Eu am luat in iulie tv de 50" cu 2200 de lei, 4K, de care sunt foarte multumit. Nu cred ca pentru doar 5" in plus se dubleaza pretul.
Ca imagine nu stiu de care.. bla bla, marketing. Oricum nu are lumea de rand acces la filmari care sa exploateze acel ecran la capacitatea lui.  La ce sa te uiti? La cablu tv, daca sunt o duzina de posturi HD?  
Cred ca cel mai bine te-ar ghida un consultant de vanzari din magazin , gen media galaxy, domo, flanco, emag etc.  Axolo vezi diferenta intre ele, si daca merita si diferenta de bani.

#20
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
Intelegem cum ai ajuns la 45.000 posturi, scrii fara sa ai motiv la orice iti vine la indemana, chiar daca nu te pricepi. Aia din magazine habar nu au pe ce planeta sunt, ei fac recomandari in functie de bonusul pe care il primesc de la producator.
Sa mearga neaparat la Domo la magazine sa ceara sfaturi despre televizoare...
https://www.zf.ro/co...online-14887351

O recomandare din partea mea - SAMSUNG UE55MU8002: https://altex.ro/tel.../UHDUE55MU8002/

Edited by Mr. Incredible, 22 October 2018 - 20:56.


#21
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,990
  • Înscris: 15.06.2007

View PostMr. Incredible, on 22 octombrie 2018 - 20:49, said:

Intelegem cum ai ajuns la 45.000 posturi, scrii fara sa ai motiv la orice iti vine la indemana, chiar daca nu te pricepi. Aia din magazine habar nu au pe ce planeta sunt, ei fac recomandari in functie de bonusul pe care il primesc de la producator.
Sa mearga neaparat la Domo la magazine sa ceara sfaturi despre televizoare...
https://www.zf.ro/co...online-14887351

O recomandare din partea mea - SAMSUNG UE55MU8002: https://altex.ro/tel.../UHDUE55MU8002/
si recomandarea ta se bazeaza pe ce? Ca se incadreaza in buget, la limita?

Ps. Interesant ca te preocupa numarul postarilor mele. Altceva? Numarul de la pantof?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate