Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

cereri abuzive de la facebook

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#73
programmer08

programmer08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.10.2018
Se cere copie dupa buletin pentru ca asa cred ei ca vor combate trollii rusi, rasistii, hartuitorii, misoginii anti-feministi etc., inclusiv hate-speech-ul si fake news-urile.

Ma cam indoiesc ca o sa mearga pentru ca trollii rusi, daca e dupa ei, vor putea sa incarce poze cu buletine false si chiar poze furate, gen pot sa-i fure identitatea unui thailandez  care are poze pe instagram.
Trollii rusi fac orice in numele mamei rusiei si pentru cateva ruble.

Sunt multi cu conturi care au nume dubioase de nume englezesti inventate, altii chiar  cu conturi in care se pretind femei si au poze furate cu fotomodele de pe instagram.
In halul asta s-a ajuns.

Edited by programmer08, 06 November 2018 - 19:47.


#74
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,224
  • Înscris: 29.12.2006

View Postleusteanul, on 22 octombrie 2018 - 08:55, said:

Facebook e din ce in ce mai agresiv in cererea acestor date personale in conditiile in care are grave brese de securitate.
Daca tie ti se pare in regula sa te legitimezi ca la politie, esti liber s-o faci.
Facebook a devenit din ce in ce mai mizerabil in ultimii ani, eu am renuntat la cont acum un an jumate.

Eu am renunţat...probabil ieri. Posted Image De ce spun asta ?

Eu nu folosesc mai deloc facebook. Am, sau...aveam cont din 2008, dar nu-l foloseam. Intram doar odată la 2-3 luni, aşa, ca să nu uit parola. Până aici nimic neobişnuit.

Însă, săptămâna trecută, trec parola, intru, şi apare..."ultimatumul" că dacă nu îmi dau datele din Cartea de Identitate atunci...s-ar putea să nu se ştie, adică nu voi mai avea cont după 10 Noiembrie. Pfuai ce m-au ameninţat ! E ca şi cum ar ameninţa cineva un peşte că...îl aruncă în apă. Posted Image

Adică facebook mă legitimează pentru a intra pe website-ul lor, ca şi când e obligatoriu să intru.


Evident, n-am dat nicio informaţie din Cartea mea de Identitate, şi am aşteptat să văd ce şi cum...după 10 ale acestei luni. Ieri am uitat să deschid (ca să vedeţi ce important e facebook pentru mine), dar am intrat în dimineaţa asta. Oamenii s-au ţinut de cuvânt şi nu mă mai lasă să intru, dacă...nu le dau datele din Cartea de Identitate. Pagubă-n ciuperci ! Ce catastrofă...că nu mai pot eu intra pe facebook. Oricum nu-mi folosea la nimic.

Şi, recomand tuturor să renunţe la această societate, care cere oamenilor să le dea datele personale, pentru a le permite accesul. Urmează impunerea salutului: "Heil Facebook !"

Edited by lupini, 12 November 2018 - 12:05.


#75
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006

View Postlupini, on 12 noiembrie 2018 - 12:03, said:

Pagubă-n ciuperci ! Ce catastrofă...că nu mai pot eu intra pe facebook. Oricum nu-mi folosea la nimic.


Iti dai seama cum e pentru aia care sunt dependenti de facebook? Poate unii au afaceri legate de cont si diverse surse de venituri,si intr-o zi sa le pice tot.Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Doamne,unde s-a ajuns!

#76
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Aia legitimi, cu afaceri legitime, nu au problema datelor (oricum le dau pentru facturare reclame & co). Restu'... Suarta.

#77
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,495
  • Înscris: 02.09.2006

View Postrosix, on 21 octombrie 2018 - 08:50, said:

Nu le trimite nimic. Inchide contul si vezi-ti de drum...



Comunismu cu toata Securitatea lu Ceusescu, era mic copil pe langa ce fac Google si Facebook cu datele colectate de la utilizatori...

Te baga si astia la beci daca comentezi ca nu ai gasit icre negre la Lidl??? sau daca strigi ''jos regimul''? sau ii amendeaza ope cei care maninca ''l-uri''?

#78
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,495
  • Înscris: 02.09.2006

View Postprogrammer08, on 06 noiembrie 2018 - 19:44, said:

Se cere copie dupa buletin pentru ca asa cred ei ca vor combate trollii rusi, rasistii, hartuitorii, misoginii anti-feministi etc., inclusiv hate-speech-ul si fake news-urile.

Ma cam indoiesc ca o sa mearga pentru ca trollii rusi, daca e dupa ei, vor putea sa incarce poze cu buletine false si chiar poze furate, gen pot sa-i fure identitatea unui thailandez  care are poze pe instagram.
Trollii rusi fac orice in numele mamei rusiei si pentru cateva ruble.

Sunt multi cu conturi care au nume dubioase de nume englezesti inventate, altii chiar  cu conturi in care se pretind femei si au poze furate cu fotomodele de pe instagram.
In halul asta s-a ajuns.
de ce numai pe cei rusi??? macar o fac pentru tara lor, nu pentru oricine le de citiva centi pe postare ca altii!!!

#79
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Pacat ca s-au apucat sa implice si tot felul de morse care nu mai incap pe scaunul de la tastatura... iar creierul le este mai chel ca .#l@ mea...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate