Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

standardele societatii

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
63 replies to this topic

#37
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

 Cristi_E, on 21 octombrie 2018 - 12:26, said:

Pai da, dar autistele si autistii social isi doresc sa se combine cu normali, sa fie ca normalii, insa spre deosebire de normali, acestia exagereaza, epateaza. Nu confunda inteleptul cu autistul social. Autistul social da lectii de viata din carti motivationale si redefineste normalul ca sa i se potriveasca personalitatii lui defecte. Posted Image
Dar stii de ce fac asta? Pentru ca asa zisii autisti sociali sunt autisti fata de societatea normala, dar ei la randul lor n-au facut decat sa-si creeze o societate a lor cel putin la fel de idioata ca si societatea normala considerandu-i ei la randul lor pe cei din societatea normala autisti fata de societatea lor. In ceea ce ma priveste consider ca omul trebuie sa stea pe picioarele lui , sa nu se includa in nici o societate, dar sa coopereze atat cat este necesar cu toata lumea, fara insa a se include pe sine in vreun fel. Doar in felul acesta poti sa-ti pastrezi libertatea de a observa si de a cugeta, altfel vei ramane mereu, mereu, sub influenta si nu vei fi niciodata cu adevarat liber.

Edited by Testosteron, 21 October 2018 - 12:31.


#38
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 31.03.2015
Da, tu vb acolo de intelepciune. Ori astia de am pomenit eu de ei sunt defecti, nu intelepti. =))

#39
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

 Cristi_E, on 21 octombrie 2018 - 12:35, said:

Da, tu vb acolo de intelepciune. Ori astia de am pomenit eu de ei sunt defecti, nu intelepti. =))
Culmea e ca defecti suntem cu totii (mai mult sau mai putin).

Edited by Testosteron, 21 October 2018 - 12:37.


#40
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Cristi_E, on 21 octombrie 2018 - 12:15, said:

Jimi, mai bine ti-ai face o introspectie serioasa sa vezi ce te complexeaza, cu ce nu te-ai adaptat normalitatii.
Degeaba ii facem prosti si cocalari pe cei normali, ca astia nu sunt complexati, nu se simt inadaptati si nici nu au ca termen de comparatie pe asa zisii inteligenti intelectuali. A aparut o secta de hipsteri semidocti ce se cred deosebiti, cerebrali, genii, oameni de stiinta. In realitate ei sunt niste semi-inapti ce si-au redefinit standardele naturale ce ne-au calauzit 2 milioane de ani pe planeta asta. Trebuie sa o spun, o buna parte din ei lucreaza in IT sau in cine stie ce multinationale. Astia tot timpul pomenesc de majoritatea manelara, irationala, inculta, lipsita de standarde inalte. Insa in realitate, ei se simt complexati fata de majoritate si si-ar dori sa faca si ei parte din ea. Daca te iei la cearta cu inaptii astia, imediat iti vor arata ce gagici cool (prostituate) sexeaza ei, cat castiga, ce mananca, pe unde se plimba. *Vai, locuiesti in coliba, traiesti la tara, mananci cartofi, te imbraci in haine de plastic, umbli cu o grasa*. Deci e clar ca astia sufera de autism social, ca un om normal, cocalar, cum il denumesc ei, nu foloseste argumentele astea atat de des si cu atata agresivitate.

De ce iti spun toate astea? Sa nu care cumva sa devii si tu ca astia si sa iti intemeiezi toata filozofia de viata pe vorba aia, * nu vreau strugurii aia de sus, ca si asa sunt acri*.

nu e vorba de mine :))...doar cum vad eu lucrurile...cat despre complexe, multa lume are complexe, doar ca nu vor sa recunoasca :))...si eu am :))...m-am ingrasat :|

#41
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 31.03.2015

 jimi91, on 21 octombrie 2018 - 12:39, said:


nu e vorba de mine Posted Image)...doar cum vad eu lucrurile...cat despre complexe, multa lume are complexe, doar ca nu vor sa recunoasca Posted Image)...si eu am Posted Image)...m-am ingrasat Posted Image
Pai na, lumea e asa cum trebuie sa fie.Cei care se adapteaza merg inainte, cei inapti dispar in negura timpului. Uita-te si la celelalte mamifere sa vezi ce mult ne asemanam cu ele.

 Testosteron, on 21 octombrie 2018 - 12:37, said:

Culmea e ca defecti suntem cu totii (mai mult sau mai putin).
Absolut.

#42
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,870
  • Înscris: 14.08.2007

 Cristi_E, on 21 octombrie 2018 - 12:15, said:

A aparut o secta de hipsteri semidocti ce se cred deosebiti, cerebrali, genii, oameni de stiinta. In realitate ei sunt niste semi-inapti ce si-au redefinit standardele naturale ce ne-au calauzit 2 milioane de ani pe planeta asta.
Adica si-au gasit alte standarde/chestii care sa-i ghideze in viata in loc sa fie ghidati in principal de instinctul "animal" care ne-a calauzit 2 milioane de ani? :)

Aldous Huxley: „Un intelectual este o persoană care a descoperit ceva mai interesant decât sexul”.

#43
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

 utopium, on 21 octombrie 2018 - 12:43, said:


Aldous Huxley: „Un intelectual este o persoană care a descoperit ceva mai interesant decât sexul”.
Atunci clar nu ma intereseaza sa fiu un intelectual...

Edited by Testosteron, 21 October 2018 - 13:25.


#44
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 31.03.2015

 utopium, on 21 octombrie 2018 - 12:43, said:

Adica si-au gasit alte standarde/chestii care sa-i ghideze in viata in loc sa fie ghidati in principal de instinctul "animal" care ne-a calauzit 2 milioane de ani? Posted Image
Nu si-au gasit. Au zis ca agata gagici cu personalitatea, dar rad de tine ca esti urat si ca umbli cu grase.
Râd de cocalari ca si-au facut vile cu turnulete, dar ei isi fac rate pe viata la cotete  pătrăţoase. Si asa mai departe.

#45
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 jimi91, on 21 octombrie 2018 - 12:12, said:


asta cu onestitatea, da...intr-adevar...sa fii onest cu tine....dar e foarte greu, lumea se minte:|


Meeei omu´de  ce nu vrei sa intelegi ca tu esti unic si ca toate constatarile tale, facute pe pielea ta sunt doar caracteristice tie? Faptul ca tu analizezi un dobitoc, nu inseamna ca omenirea in totalitatea ei e dobitoaca.  Chiar daca are mormane de dobitoci, NU toata omenirea e aceeasi.
Nu mai generaliza, pastreaza-ti pentru tine aburelile constatate pe propria-ti persoana. pentru ca prin asta jignesti nemeritat oameni care sunt "oameni", lucru pe care nivelul tau de "intelepciune" (ca sa fiu fin), nu-l realizeaza.

 Testosteron, on 21 octombrie 2018 - 13:25, said:

Atunci clar nu ma intereseaza sa fiu un intelectual...
In varianta Huxkey, probabil. Dar aceea e tot o teoririe gen cea lansata de initiator. Adica un 0 barat. Care se aplica doar asupra propriei persoane si eventual asupra celor din cercurile in care se invarte.

#46
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

 myshyk, on 21 octombrie 2018 - 13:50, said:

Meeei omu´de  ce nu vrei sa intelegi ca tu esti unic si ca toate constatarile tale, facute pe pielea ta sunt doar caracteristice tie? Faptul ca tu analizezi un dobitoc, nu inseamna ca omenirea in totalitatea ei e dobitoaca.  Chiar daca are mormane de dobitoci, NU toata omenirea e aceeasi.
Nu mai generaliza, pastreaza-ti pentru tine aburelile constatate pe propria-ti persoana. pentru ca prin asta jignesti nemeritat oameni care sunt "oameni", lucru pe care nivelul tau de "intelepciune" (ca sa fiu fin), nu-l realizeaza.
De ce ii jigneste? Deocamdata prin felul in care i te adresezi mie imi este evident ca tu-l jignesti pe el.

#47
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,870
  • Înscris: 14.08.2007

 Cristi_E, on 21 octombrie 2018 - 13:25, said:

Nu si-au gasit. Au zis ca agata gagici cu personalitatea, dar rad de tine ca esti urat si ca umbli cu grase.
Sau poate au găsit ceva mai interesant decat agatatul de gagici.

#48
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 31.03.2015

 utopium, on 21 octombrie 2018 - 14:40, said:

Sau poate au găsit ceva mai interesant decat agatatul de gagici.
Or fi gasit, nu ma intereseaza de ei, ii chişăm in freză, oricum. :D

#49
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,870
  • Înscris: 14.08.2007

 Cristi_E, on 21 octombrie 2018 - 14:48, said:

ii chişăm in freză, oricum. Posted Image
O ocupatie adecvata nivelului lor Posted Image

Din ce inteleg tu ii consideri pe corporatisti/IT-isti niste inadaptati pentru ca nu stau si ei cu gasca in fata blocului cu baetii la o samanta si o bere la pet, discutand despre fotbal si gagici si ascultand manele la smartfoane.

Edited by utopium, 21 October 2018 - 15:10.


#50
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 31.03.2015

 utopium, on 21 octombrie 2018 - 14:59, said:

O ocupatie adecvata nivelului lor Posted Image

Din ce inteleg tu ii consideri pe corporatisti/IT-isti niste inadaptati pentru ca nu stau si ei cu gasca in fata blocului cu baetii la o samanta si o bere la pet, discutand despre fotbal si gagici si ascultand manele la smartfoane.
Nu pe toti ci doar pe aia cu autism social. Si daca imi fac o statistica mentala, cei mai multi autisti sociali i-am intalnit in randul aitiistilor si corporatistilor. Mama ce de urate si urati (evident, frustrati) am mai vazut pe la it-isti si corporatisti! =)))))))))))))
Daca vrei iti trimit poze.

Edited by Cristi_E, 21 October 2018 - 16:11.


#51
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 myshyk, on 21 octombrie 2018 - 13:50, said:




tu crezi ca esti unic?

#52
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,870
  • Înscris: 14.08.2007

 Cristi_E, on 21 octombrie 2018 - 16:11, said:

Mama ce de urate si urati (evident, frustrati) am mai vazut pe la it-isti si corporatisti! =)))))))))))))
Urati si urate sunt peste tot cam in acelasi procent, diferenta e ca IT-istii si corporatistii spre deosebire de ceilalti au avantajul de a avea venituri semnificativ mai bune si, raportat la romanul mediu care lucreaza prin fabrici/comert/agricultura/etc, un nivel intelectual mult superior. Asa ca as zice ca pe ansamblu motivele de frustrare sunt semnificativ mai putine.

#53
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 31.03.2015

 utopium, on 21 octombrie 2018 - 16:59, said:

Urati si urate sunt peste tot cam in acelasi procent, diferenta e ca IT-istii si corporatistii spre deosebire de ceilalti au avantajul de a avea venituri semnificativ mai bune si, raportat la romanul mediu care lucreaza prin fabrici/comert/agricultura/etc, un nivel intelectual mult superior. Asa ca as zice ca pe ansamblu motivele de frustrare sunt semnificativ mai putine.
Autisti sociali se gasesc in toate paturile sociale, dar eu am vorbit despre cei pe care am avut ocazia sa ii cunosc.
Iar astia de zic eu de ei, au tupeul sa dea lectii de viata, o ard cu politica, cu filozofia, cu fizica, ce mai incoace si incolo, niste semidocti desavarsiti. Problema la ei este ca le place sa manance usturoi, insa sustin ca nu le miroase gura.

#54
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

 Cristi_E, on 21 octombrie 2018 - 17:13, said:


Adevarul e ca IT-stii au fost niste persoane extrem de inspirate in alegerea carierei si acum sunt plini de bani ceea ce evident le asigura o viata confortabila. Cum sunt ei in rest habar n-am. Cred ca tot in categoria asta intra si medicii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate