Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pachet Rummy de calitate.

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Salutare, ma intereseaza si pe mine acest joc , care nu e online :) . Ideea e ca am Rummy pe acasa dar nu imi plac nici piesele nici tablele, deeacea vreau sa cumpar ceva de calitate, cu piese grele si table care nu se rastoarna. Stiti ceva calitativ ? Mss

#2
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
exista si online, pe remi.ro, doizece.ro
calitative sunt alea de Medias.

#3
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014
Si eu tot de alea de medias am cu tablele de lemn si piese solide din plastic

Mai bune decat alea nu prea gasesti la noi

#4
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Eu am turcesc, cu table solide precum cele din poza. Rummy Kardesler se numeste. Sunt de calitate atat piesele cat si tablele, dar grele. Nu sunt tocmai portabile, daca vrei sa le iei si in deplasare. Posted Image

Attached Files



#5
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Gup crezi ca is mai calitative ca ale de Medias ?

N-am citit un review prea bun despre cel turcesc

"Chiar asteptam acest remi citind celelalte reviewuri. Cel putin 10% din piese au defecte fiind nefinisate corect. Tablele au si ele defecte, finisajele sunt de fatada in proportie de 70 %. Lacul neacoperind lateralele tablelor in mare parte. Pe suprafetele lacuite sunt destule inperfectiuni(aparent lacul nu a fost lasat sa se usuce suficient si tablele s-au lipit intre ele in respectiva cutie. Per total o sa ii dau retur!"

Nici cele de Medias nu prea mai sunt ce au fost odata , si despre ele am citit ceva review-uri proaste

Despre cele de Medias am citit multe review-uri in care spuneau ca n-ar mai fi de piatra sau os, ci din plastic.

Edited by ionutsb, 20 October 2018 - 21:53.


#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Asta pare destul de ok: https://www.ebay.co....awqFW:rk:6:pf:0

#7
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View PostMizu, on 20 octombrie 2018 - 22:09, said:

La pretul ala n-are cum sa nu fie ok :) . Intradevar ca arata foarte bine dar nu stiu prea multe de materialul din care sunt facute piesele (melaminã) . Ms

#8
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 24.06.2006

View Postionutsb, on 20 octombrie 2018 - 21:23, said:

ma intereseaza si pe mine acest joc , care nu e online Posted Image .
joaca online, instalezi pe telefon, rummy 45, e foarte fain

#9
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View Postionutsb, on 20 octombrie 2018 - 22:13, said:


La pretul ala n-are cum sa nu fie ok :) . Intradevar ca arata foarte bine dar nu stiu prea multe de materialul din care sunt facute piesele (melaminã) . Ms
L-am gasit la un pret rezonabil
http://sumo.ly/10Cj4 doar ca nu se specifica din ce material sunt facute piesele

View Postdan210, on 20 octombrie 2018 - 22:16, said:


joaca online, instalezi pe telefon, rummy 45, e foarte fain
Am specificat: nu online :P

#10
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
La fel ca cel de pe ebay e si al meu. Ambele sunt turcesti. Difera doar cutia. A mea e rosie. Piesele nu stiu din ce sunt facute, sunt destul de grele si par din os sau fildes ca textura. Poate e ceva imitatie, dar e de buna calitate. Nu sunt din plastic ordinar.

(poza reala)

Attached Files



#11
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Oare asta e la fel ca al tau ?
Vad ca se vinde pe la Arad daca nu gresesc
http://sumo.ly/10Cj4

Arata bine al tau, ma gandesc ca fiind mai scump ca cele de la Medias, sunt si mai bune. Tablita sta singura ? Mss

#12
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Da. Tablitele stau singure, nu au nevoie de picioruse/suporti. Sunt triunghiulare din lemn masiv si foarte grele. Setul are cam 5-6kg.

#13
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Loool :) greu nu gluma. Ma bate tare gamdul sa iau unul ca al tau, am trimes un email la Arad sa vad daca imi spun din ce material sunt facute piesele. Si daca e, pe saptamana viitoare trec pe acolo sa il vad si il iau.

#14
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Din ce ai vrea sa fie facute piesele? Nu cred ca vei gasi in ziua de azi sa se mai fabrice din piatra sau os.

#15
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostMizu, on 21 octombrie 2018 - 01:35, said:

Din ce ai vrea sa fie facute piesele? Nu cred ca vei gasi in ziua de azi sa se mai fabrice din piatra sau os.
Serios? si cele  Medias sunt din piatra-os
(am dat un exemplu, pe Emag sunt o gramada de oferte, greutatea unei cutii are aproximativ 2 Kg).

Edited by stlk, 21 October 2018 - 08:48.


#16
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postionutsb, on 20 octombrie 2018 - 22:37, said:

Oare asta e la fel ca al tau ?
Vad ca se vinde pe la Arad daca nu gresesc
http://sumo.ly/10Cj4

Arata bine al tau, ma gandesc ca fiind mai scump ca cele de la Medias, sunt si mai bune. Tablita sta singura ? Mss
Cum sa fie mai scumpe ca Medias? au pretul cam la fel, numai ca cele Medias beneficiaza de reduceri! Ce calitate poate sa aiba un Joc remi  DELUXE   in cutie de carton? Posted Image
O persoana apropiata are un joc Medias de peste 20 ani pe care l-a fost folosit intens (ba chiar a fost folosit si de nepoti pe post de Domino dinamic) si arata bine si acum.

Edited by stlk, 21 October 2018 - 09:33.


#17
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View Poststlk, on 21 octombrie 2018 - 09:11, said:


Cum sa fie mai scumpe ca Medias? au pretul cam la fel, numai ca cele Medias beneficiaza de reduceri! Ce calitate poate sa aiba un Joc remi  DELUXE   in cutie de carton? Posted Image
O persoana apropiata are un joc Medias de peste 20 ani pe care l-a fost folosit intens (ba chiar a fost folosit si de nepoti pe post de Domino dinamic) si arata bine si acum.
Pai cele de Medias le gasesti peste tot la 100 lei aproximativ, asta fiind 170 in Arad ma gandeam ca poate e mai bun... Intradevar cele vechi de Medias sunt mai scumpe dar nu prea se gasesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate