Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

RAR îndeamnă românii să-și cumpere mașini Euro 6 și Euro 5 daca vor sa poata circula cu autoturismele achizitionate

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#37
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
oamenii aia au masina veche nu de placere. atat isi permit. este pur snobism ce spui tu,exemplul perfect a ceea ce am scris inainte :)))

sa ai ceva cu masinile vechi fara sa intelegi ca intr-o tara saraca masinile vechi sunt o normalitate (da, tara asta este a doua cea mai saraca din UE)

Edited by bossake, 21 October 2018 - 05:39.


#38
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,204
  • Înscris: 23.08.2014

 Onan_Barbaru, on 21 octombrie 2018 - 05:36, said:

Sper sa se intample cat mai curand si mi se pare normal. De ce sa-mi fie frica sa merg pe strada ca ma pot trezi cu o caramida in cap din cauza ca niste nesimtiti nu-si consolideaza sau demoleaza de buna voie casele?


Si nu e corect? Ai vazut tu vreo masina scumpa care sa scoata fum? Numai eu stiu cata _uie le trag alora cu cazane pe care-i intalnesc in trafic, mai ales cand prind unul in fata mea la semafor...


De ce e aberatie? Pentru ce sa aiba toti saracii cazane de care nu mai ai loc pe strazi si in parcari? Sa foloseasca transportul in comun sau sa-si ia biciclete.
Si saracii au aceasi drepturi ca tine, platesc taxe ca tine, etc. Dar, na, din postarile tale se vede cam cat esti de stresat, foarte probabil nici nu ai masina..

#39
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

 the_northpole, on 20 octombrie 2018 - 22:17, said:

Omule. am euro 3. cu crezi tu ca ma simt eu acum, ne știind ce o sa întâmple cu idioți ăștia, asa peste noapte.

Mamaaa, cata disperare.. zici ca te lasa astia fara nevasta..  Sa nu dormi pentru asa ceva..
Daca e sa dea vreo lege idioata, casezi euro 3-ul premium si iti iei un Logan euro 5. Daca nu-ti permiti nici atat...transport in comun.

#40
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,348
  • Înscris: 22.10.2007

 bossake, on 21 octombrie 2018 - 05:38, said:

oamenii aia au masina veche nu de placere. atat isi permit. este pur snobism ce spui tu,exemplul perfect a ceea ce am scris inainte Posted Image))

sa ai ceva cu masinile vechi fara sa intelegi ca intr-o tara saraca masinile vechi sunt o normalitate (da, tara asta este a doua cea mai saraca din UE)
cred ca e chiar prima, dar problema trebuie pusa altfel, faci transport in comun decent si interzici ce euro vrei dupa, asa ai alternativa, cine n-are bani de ceva mic si mai ecologic sa poata sa ajunga in timp util unde are treaba, autoturismele diesel in orase ar trebui interzise de maine, poate asa lumea poate se gandeste de 2 ori inainte sa dea banii pe o barja diesel de 20 de ani.
dar na, toti se gandesc doar la ei, nu mai conteaza ce lasa copiilor, important e traga ca bemveul si sa consume cat bicicleta, nu conteaza ca in spate e copsa mica in zilele de glorie.

#41
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 fqx, on 21 octombrie 2018 - 05:39, said:

Si saracii au aceasi drepturi ca tine, platesc taxe ca tine, etc.
Nu prea cred ca platesc la fel... Banii pe care-i dau eu intr-un an pe impozite si RCA-uri, sunt mai multi decat valoreaza multe junghiuri (platesc pentru fiecare masina vreo 2300 lei impozit si vreo mie lei RCA). La majoritatea gioarselor, impozitul si RCA-ul sunt foarte mici.

 bossake, on 21 octombrie 2018 - 05:38, said:

oamenii aia au masina veche nu de placere. atat isi permit.

Tocmai asta e problema pe care "oamenii" aia n-o inteleg: masinile sunt "de placere". Cine nu-si permite aceasta placere, sa nu-si ia, ca sa nu-i deranjeze pe ceilalti.

#42
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 bossake, on 21 octombrie 2018 - 05:38, said:

intr-o tara saraca masinile vechi sunt o normalitate
Intr-o tara saraca, ar trebui ca munca (nu mersul la serviciu) sa fie o normalitate.

#43
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

 _-livio-_, on 21 octombrie 2018 - 06:21, said:

cred ca e chiar prima, dar problema trebuie pusa altfel, faci transport in comun decent si interzici ce euro vrei dupa
Nu interzici nimic. Daca transportul in comun cel mult laudat e bun, oamenii vor merge singuri cu el - daca nu, inseamna ca e de cacat acel transport in comun!

Statul trebui sa le dovedeasca oamenilor ca face lucruri bune, iar aspectele atat de evident pozitive ale acestor lucruri bune ii vor determina pe oameni sa foloseasca in mod voluntar ceea ce a facut statul atat de minunat! Altfel, statul mai mult ca sigur incearca sa impuna o mizerie nedorita de lume!

#44
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008
Ok, interzisul e mai dificil de implementat, să taxeze autovehiculele diesel de 3-5x cât sunt taxate acum, să vedem cate rămân pe străzi.
Metode sunt.

#45
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

 Ion_de_la_Raion, on 21 octombrie 2018 - 00:34, said:

Stai intr-o camera cu concentratie ridicata de CO2 sa vezi ce bine te simti.
Nu ai de ce sa stai la concentratie ridicata, vorbim de conditii atmosferice nu incaperi.

#46
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 sirgoofy, on 21 octombrie 2018 - 06:42, said:

Ok, interzisul e mai dificil de implementat, să taxeze autovehiculele diesel de 3-5x cât sunt taxate acum, să vedem cate rămân pe străzi.
Metode sunt.
Nu numai pe cele diesel. Toate masinile ar trebui taxate mai mult, ca sa scapam de gioarse. Cine isi ia o masina de macar 20 mii euro, cred ca-si permite sa plateasca un impozit anual de cel putin o mie de euro. Unuia cu un jeg de 3 mii de euro nu cred ca-i convine.

#47
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007
Ok, nici mie nu imi place fata ta, tonul tau, purtarea ta!

#48
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 autom2, on 21 octombrie 2018 - 07:01, said:

Ok, nici mie nu imi place fata ta
WTF?!? M-ai vazut vreodata?

#49
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
al catalea nu știu cat topic care ne spune acelasi lucru de cativa ani incoace, si care ne spune ca pe șosele vor ramane doar cei cu mașini de la 20000 în sus

#50
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Foarte bine,ii indeamna. Si? zdreanga si damblagel, n-au indemnat oamenii sa mearga la referendum? Si?

Edited by myshyk, 21 October 2018 - 07:08.


#51
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008

 silesax, on 21 octombrie 2018 - 07:06, said:

al catalea nu știu cat topic care ne spune acelasi lucru de cativa ani incoace, si care ne spune ca pe șosele vor ramane doar cei cu mașini de la 20000 în sus
Vor rămâne cei care chiar au nevoie de mașină, nu băiatul de 19 ani care vrea să impresioneze cu BMW-ul din 1991, tanti care folosește mașina 1 dată/săpt pt piață... tânărul corporatrist cu diesel nemțesc deși ar putea lua autobuzul...

Imo ~30% din mașinile de pe drum se pot elimina ușor cu taxare mai serioasă... Fiindcă posesorii le au mai mult din fudulie, nu necesitate.

Edited by sirgoofy, 21 October 2018 - 07:38.


#52
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006

 bossake, on 21 octombrie 2018 - 05:38, said:

oamenii aia au masina veche nu de placere. atat isi permit. este pur snobism ce spui tu,exemplul perfect a ceea ce am scris inainte Posted Image))

sa ai ceva cu masinile vechi fara sa intelegi ca intr-o tara saraca masinile vechi sunt o normalitate (da, tara asta este a doua cea mai saraca din UE)
E cu dus si intors asta cu poluarea. Eu sunt si voi fi intotdeauna impotriva diverselor taxe scoase de hotii din guvern doar pentru ca ei sa imparta mai mult intre ei, dar nu ma pot supara cand cineva face o recomandare, mai ales daca e si de bun simt. La noi pe cat de saraci si morti de foame suntem, pe atat de fuduli suntem ca natie. E plina aria auto de topicuri in care oameni care abia au bani de un Logan SH care sa nu fi fost taxi vor sa isi cumpere Golfuri de 20 de ani sau BMWuri de 25, in loc sa ia un Renault sau o coreana mai noi. Practic sugestia RARului acolo umbla, vrei SH ia-l dar cat mai nou chiar daca e mai mic sau poate nu e la fel de renumit ca marca.

#53
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

 sirgoofy, on 21 octombrie 2018 - 06:42, said:

Ok, interzisul e mai dificil de implementat, să taxeze autovehiculele diesel de 3-5x cât sunt taxate acum, să vedem cate rămân pe străzi.
Metode sunt.
E din aceeasi categorie cu interzisul. Doar ceva mai indirecta.

 Onan_Barbaru, on 21 octombrie 2018 - 06:43, said:

ai nou, daca vrei civilizatie inseamna ca esti comunist rupt in cur si invidios?
Comunistii nu vor civilizatie, ei au frustrari personale.

Daca masini mai vechi inseamna lipsa de civilizatie, inseamna ca finlandezii sunt niste necivilizati:

https://www.google.r...!7i13312!8i6656
https://www.google.r...!7i13312!8i6656
https://www.google.r...!7i13312!8i6656

Oare cati romani sunt de acord ca finlandezii sunt necivilizati?

#54
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 25.01.2007

 Onan_Barbaru, on 21 octombrie 2018 - 05:36, said:

Si nu e corect? Ai vazut tu vreo masina scumpa care sa scoata fum? Numai eu stiu cata _uie le trag alora cu cazane pe care-i intalnesc in trafic, mai ales cand prind unul in fata mea la semafor...
tu asta crezi ca e nox si co2? fum? daca nu scoate fum inseamna ca scoate parfum de trandafiri?
pe unde lucru, alaturi e o statie itp, din aia unde viata incepe dupa ora 4 seara. la coada sunt rable si limuzine, jumi-juma. rablele clar de ce, limuzinele ca la o statie normala nu ar trece in veci si pururi noxele, cat timp filtrul de particule e de mult la tomberon.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate