Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Recomandare mouse gaming

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
fan81

fan81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.04.2011
O recomandare mouse mouse gaming care sa fie cat mai usor, senzor optic si sa fie ceva mai lat la mijloc dar nu foarte mare. Momentan detin un Razar Deathadder Chroma de la care imi oboseste mana dupa aproximativ o ora,mijlocul e prea curbat si degetul mare sta tensionat tot timpul, daca avea partea stanga dreapta si nu curbata era minunat, SS Rival 300 pare prea mare si obosesc si de la el, e drept ca nu asa tare ca de la Razer. Mai am un Mad Catz TE pe care il gasesc confortabil dar senzorul laser nu il gasesc la fel de precis decat senzorii de pe Rival si Deathadder. Poate stiti voi ceva apropiat de dimensiunile lui Mad Catz si un senzor bun. Multumesc!

#2
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
aveam si eu un mouse de la razer, dupa o luna s-a stricat, am dat 100 de lei pe el acum multi  ani....la o recomandare,de pe forum am luat un steel series, nu mai stiu ce model....am dat 170 de lei pe el, dar merita banii, are si un program special pentru el, unde pot schimba luminitele in ce culoare vreau eu, are ceva cu DPI care am inteles ca ar merge pentru jocuri (dar nu-mi dau seama ce si cum, am umblat   la setari sa-l fac sa se miste cum vreau eu). Dar cel mai important, se simte foarte bine in mana, are si doua butoane laterale (back and forward) care mi se par foarte bine pozitionate...conteaza si mousepad-ul;)...sa nu te zgarcesti aici;)

E foarte bun :))....chiar a fost o investie care a meritat, pe asta nu-l mai stric, la 170 de lei, nu ma indur sa dau cu el de birou :|....

Edited by jimi91, 20 October 2018 - 10:21.


#3
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Din descriere cred ca este un Rival 100, mouse pe care il am si eu de un an jumate si merge ca in prima zi. In schimb de vreo 2 luni am trecut pe un Logitech mx master 2s si cam bate tot la capitolul ergonomie. Nu este special conceput de gaming, dar eu il mai folosesc si la asta si este foarte ok, are un senzor bun. Zic sa arunci un ochi si pe la el.

#4
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
@fan81, g403 pare ca e ceea ce cauți.

#5
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
Rival 100 e un mouse exceptional, dar la mine s-a stricat in aproximativ 2 luni de la cumparare, in mijlocul unui meci frenetic de ghost mode (CROSSFIRE).

a cedat o piesa mica de plastic (in forma de U) care apasa pe contactul de click stinga. ca sa va imaginati situatia, partea de sus a U-ului de plastic e turnata in clapeta iar partea de jos, in momentul in care clapeta e apasata, apasa pe contact. pur si simplu s-a rupt acea piesa, care zic eu ca TREBUIA sa se rupa dupa un timp (planned obsolescence)... (ca daca nu e asa, piesa o faceau plina, nu in forma de U)!

#6
y0z

y0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 14.03.2011
+1 pentru G403.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j3KNXotQ6GI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate