Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Periferice Redragon

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Cayde-6

Cayde-6

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 10.06.2018
Salutare! Doresc ca in viitorul apropiat, adica de Black Friday sa-mi achizitionez niste periferice de gaming. In momentul de fata am un Logitech G302 achizitionat acum 2 ani, dar m-a lasat click-ul si as dori sa-l schimb cu un Redragon Cobra RGB. Am o tastatura de la Redragon tot de 2 ani, merge inca extrem de bine dar as dori sa o schimb cu una mecanica, si ma gandeam la o Kumara. La capitolul casti am pus ochii pe o pereche numita Siren 2. Intrebarea mea este, ce parere aveti despre aceste periferice? De tastaturi stiu ca sunt ok, din moment ce detin una, dar restul?

#2
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Eu am un soarec Hydra 14400 dpi primit cadou la o comanda impreuna cu un pad pe care scrie doar redragon. Ce sa zic? Merge bine, imi place ca are greutati si se simte bine in mana. Are cam un an...
Nu il folosesc la capabilitatile lui maxime pentru ca nu ma joc CS sau genul asta de jocuri. Singurul asemanator e WOT dar joc rar si oricum nu il tin pe DPI maxim ca nu ma ajuta.
Am si Siren 2 black. Cat mai costa?  Eu le-am luat cu 99 de lei parca anul trecut de BF. La un singur lucru sa nu te astepti de la ele, sa se auda foarte tare.
Sunt misto, se aud foarte bine, vibratia isi face treaba, are super basi, etanseaza bine zgomotul de afara dar nu se aud tare. La jocuri la tin cam la 75% volum si mi se par super ok dar la muzica parca as vrea sa dau mai tare daca as putea. Un XonarU3 si niste casti over-ear JVC de vreo 100 de lei se aud muuult mai tare. Ca si claritate nu as spune ca se aud rau, sunt ok, nu se aud diferente asa de mari, doar ca nu se aud tare.

#3
Cayde-6

Cayde-6

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 10.06.2018

View PostIpsilanteCucuruz, on 19 octombrie 2018 - 22:16, said:

Eu am un soarec Hydra 14400 dpi primit cadou la o comanda impreuna cu un pad pe care scrie doar redragon. Ce sa zic? Merge bine, imi place ca are greutati si se simte bine in mana. Are cam un an...
Nu il folosesc la capabilitatile lui maxime pentru ca nu ma joc CS sau genul asta de jocuri. Singurul asemanator e WOT dar joc rar si oricum nu il tin pe DPI maxim ca nu ma ajuta.
Am si Siren 2 black. Cat mai costa?  Eu le-am luat cu 99 de lei parca anul trecut de BF. La un singur lucru sa nu te astepti de la ele, sa se auda foarte tare.
Sunt misto, se aud foarte bine, vibratia isi face treaba, are super basi, etanseaza bine zgomotul de afara dar nu se aud tare. La jocuri la tin cam la 75% volum si mi se par super ok dar la muzica parca as vrea sa dau mai tare daca as putea. Un XonarU3 si niste casti over-ear JVC de vreo 100 de lei se aud muuult mai tare. Ca si claritate nu as spune ca se aud rau, sunt ok, nu se aud diferente asa de mari, doar ca nu se aud tare.
Siren 2 costa 200 lei la PC Garage si 160 la eMag, acum 2 zile erau 115. De Black Friday ma astept sa fie sub 100, daca nu, nici nu cred ca are rost sa le iau (doar ca o paranteza, anul trecut HyperX Cloud Stinger au fost 160 si se aud perfect, le folosesc la consola). Dar cum stau pe cap, sunt comfortabile? Driverele le ai instalate? Deoarece daca nu ma joc ascult muzica, si as vrea sa se auda cat de cat acceptabil. Legat de mouse, nici eu nu ma mai joc shootere pe PC, vreau sa ma apuc de War Thunder si World of Warships.

#4
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Soarecul imi place dar nu am avut soareci scumpi pana acum, adica nu stiu daca am cu ce compara. Singurul mai scumput a fost un Trust GTX ceva si e mai misto ca ala. Imi place ca e greu cu greutatile alea.

De auzit se aud bine si clar doar ca asa cum am zis, fata de un U3 plus casti JVC se aud mai incet. Acum depinde si de urechile fiecaruia. Nu stiu cum sa ma exprim... O melodie care imi place daca o ascult pe Siren as vrea ceva mai tare sa se auda. Basi are, se aude cum trebuie in spatiu dar parca as vrea mai tare. Pe U3+JVC aceeasi melodie as asculta-o la 95% cam asa. Doar ca aceasta combinatie nu are acelasi bass...
Stau foarte bine pe cap, nu le simt, spre comparatie castile JVC le simt mai grele si ma deranjeaza dupa vreo ora. E un driver care se instaleaza dar nu ai nimic de reglat, nici un programel sa modifici ceva. Totul reglezi din windows...
Attached File  20181019_233130.jpg   379.26K   16 downloadsAttached File  20181019_232730.jpg   281.98K   16 downloadsAttached File  20181019_232806.jpg   276.13K   16 downloads


Castile JVC au cam un an si jumatate si s-a jupuit chestia aia de pe urechi. La astea dupa un an arata ca noi.
Castile JVC sunt astea
https://www.pcgarage...ha-rx300-black/


LE: O sa te enervezi la War Tunder. L-am jucat, e enervant fata de World Of Tanks....

Edited by IpsilanteCucuruz, 19 October 2018 - 22:51.


#5
Cayde-6

Cayde-6

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 10.06.2018

View PostIpsilanteCucuruz, on 19 octombrie 2018 - 22:42, said:

Soarecul imi place dar nu am avut soareci scumpi pana acum, adica nu stiu daca am cu ce compara. Singurul mai scumput a fost un Trust GTX ceva si e mai misto ca ala. Imi place ca e greu cu greutatile alea.

De auzit se aud bine si clar doar ca asa cum am zis, fata de un U3 plus casti JVC se aud mai incet. Acum depinde si de urechile fiecaruia. Nu stiu cum sa ma exprim... O melodie care imi place daca o ascult pe Siren as vrea ceva mai tare sa se auda. Basi are, se aude cum trebuie in spatiu dar parca as vrea mai tare. Pe U3+JVC aceeasi melodie as asculta-o la 95% cam asa. Doar ca aceasta combinatie nu are acelasi bass...
Stau foarte bine pe cap, nu le simt, spre comparatie castile JVC le simt mai grele si ma deranjeaza dupa vreo ora. E un driver care se instaleaza dar nu ai nimic de reglat, nici un programel sa modifici ceva. Totul reglezi din windows...
Attachment 20181019_233130.jpgAttachment 20181019_232730.jpgAttachment 20181019_232806.jpg


Castile JVC au cam un an si jumatate si s-a jupuit chestia aia de pe urechi. La astea dupa un an arata ca noi.
Castile JVC sunt astea
https://www.pcgarage...ha-rx300-black/


LE: O sa te enervezi la War Tunder. L-am jucat, e enervant fata de World Of Tanks....
Eu ma refeream la driver-ul de la Windows, Realtek, deobicei cand il instalez se aud castile mult mai tare. Legat de War Thunder, planuiesc sa joc doar lupte cu avioanele, care mi se par destul de ok, WoT n-am jucat niciodata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate