Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Problema instalare programe de pe un usb stick sau HDD extern

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Bună. Cine știe ce trebuie făcut să pot instala programe de se unități stocare externe (HDD extern sau USB stick?
Când încerc apare mesajul din poză. Trebuie să mut programul sau programele pe HDD intern și apoi le pot instala. Cu stimă.Attached File  Untitled.jpg   179.47K   54 downloads

#2
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
ai incercat sa copii fisierele de pe stick pe hdd in loc sa instalezi direct?

pt eroarea aia vezi aici: https://support.micr...-error-when-you

#3
Anca12

Anca12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 12.04.2008
Pe unitatea externa ar trebui sa salvezi fisierul de instalare exact cum il descarci de pe site-ul respectiv, asa cum, pana acum ai descarcat pe hardul intern, urmand  sa-l instalezi ulterior.

Vreau sa zic ca, daca, de exemplu, este o arhiva, sa o copiezi pe unitatea externa exact cum este, adica sa nu o copiezi dezarhivata.

Sa nu ai ceva ramas pe hardul intern, de care depinde instalarea si unitatea externa sa nu poate gasi calea spre acolo.

#4
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Ce drepturi are useru' pe dispozitivele externe?

#5
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011
Posibil sa fie ''calea'' prea lunga.

Edited by costeld69, 19 October 2018 - 18:30.


#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,258
  • Înscris: 01.12.2001
Detalaza:
Daca incerci sa instakezi de pe USB nu merge
Daca copiezi de pe USB pe HDD iti merge apoi instalarea?

#7
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
#2 și #6
Voi chiar nu ați citit cele 2 rânduri scrise la #1?

#8
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Incearca click dreapta - run as administrator. Daca nu merge, verifica permisiunile pt device-uri externe sau setarile antivirusului (pasii 1 si 2 de aici).

#9
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Am incercat toate cele de mai sus. Tot nu pot instala de pe dipozitive externe. Trebuie să copiez executabilul in laptop și de aici se poate instala. Am toate programele pe un hdd extern. Și mă supără că tot trebuie să le copiez pe hdd laptopului și apoi le pot instala. La fel face și de pe un stick usb.

Attached Files


Edited by casmir, 20 October 2018 - 10:48.


#10
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Cu setarile identice de securitate , in win7 pot instala fara probleme si de pe usb stick și hdd extern. Doar in win10 am probleme descrise.

#11
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Daca n-ai un antivirus care sa blocheze instalarea de pe usb, probabil ai ghinionul sa ai parte de un bug. La mine, tot pe win 10, chiar ultimul update, cel retras apoi, merge instalarea de pe usb (n-am hdd extern ca le-am transformat in interne utilizand un rack intern) dar am testat de pe flash drive. Nici macar n-a fost nevoie de "run as admin". Ca antivirus am Bitdefender Total Security 2019 momentan.
Mai sunt si altii cu bug-ul asta, dar n-am vazut solutii: https://social.techn...10itprosecurity sau https://portableapps.com/node/54088

#12
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Abia am instalat win10 pe o unitate ssd iar in locul unitatii optice am un hhd intr-un rack intern. Nu am inca instalat antivirus. Versiunea de OS se vede in imaginea alaturată. Am căutat pe net tot felul de metode . Nimic. Nu-mi dă voi să instalez de pe dispozitive externe. In win7 totul merge perfect. Am încercat toate setările de registru și de grup legate de stocarea amovibilă. Nimic.

Attached Files


Edited by casmir, 20 October 2018 - 23:48.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate