Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Brac German tinut in lant...e ok?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#37
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Daca in lege scrie ca doar rasele periculoase sau cainii agresivi trebuie scoși afara cu botnița, de ce recomanzi botnița la brac?
@vinciun : bracul nu e amstaff, devine agresiv doar daca e dus cu capul sau daca se apara de vreun agresor. Am avut un brac femela, era blândă si lipicioasa cu toata lumea dar cum o scăpai din priviri, cum facea cate o boroboata. De exemplu, mi-a venit un prieten in vizita si stăteam in curte la o cafea. Omul isi pusese geaca de piele pe spătarul scaunului iar Kara dupa ce l-a pupăcit s-a culcat langa el(si langa jacheta de piele). Cand sa plece.... surpriza... lipsea manșeta hainei.
Sau alta data am iesit seara pe întuneric si m-am dus sa-mi iau ceva din masina. Dupa vreo jumatate de ora, poate o ora observam ca nu e Kara. Cand lipsea, era clar ca s-ascuns sa faca vreo prostie, de exemplu sa fure vreun pantof si sa-l roadă. Strig-o, caut-o, Kara-nicaieri. Am iesit in curte, nu era nici acolo. Intr-un final m-am gandit s-o caut si in masina si exact acolo era, in culmea fericirii ca reușise sa-mi distruga tapițeria de la scaunul pasagerului. Nu stiu cum s-a strecurat ditamai cainele in masina fara sa-l observ.
Stiu pe cineva care avea brac si ii deschidea frigiderul ca sa fure mancare.

Edited by Freddy12, 22 October 2018 - 12:25.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate