Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Talciocuri, Targuri, Expozitii pentru Vechituri, Antichitati ...

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
n_priceputu

n_priceputu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 12.11.2008
Poate ca subiectul intereseaza. Pe mine, da. Am o slujba care ma plimba des prin tara si m-ar interesa sa stiu unde si cand sunt organizate astfel de evenimente. Nu conteaza localitatea, dar pentru inceput as dori informatii despre Sibiu, Fagaras, Brasov, Alba Iulia. Orice informatie este binevenita. Multumiri pentru timp si atentie.

#2
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Sambata, Piata Flavia din Timisoara, piata de vechituri, dar cu foarte multe antichitati, inclusiv mobilier.

#3
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
14/10 breaza (ph).
Balci, de santa parascheva

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postn_priceputu, on 19 octombrie 2018 - 12:01, said:

pentru inceput as dori informatii despre Sibiu, Fagaras, Brasov, Alba Iulia.

Reminder.

#5
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
daca te intereseaza si magazine tip anticariat, eu am ramas surprinsa sa vad cel putin 2 in rasnov, in conditiile in care asezarea e relativ mica.

http://programtargur...i.blogspot.com/
https://anticluca.ro...ri-si-expozitii

#6
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
În Bucureşti mai e talciocul de la Valea Cascadelor, mai e cel de la Târgul Vitan. Plus ăla mai mic de lângă Autogara Filaret (fostă prima gară a Bucureştiilor)
Mai există şi târguri de anticari, uneori în Parcul Obor, alteori la ROMEXPO, dar aici în general preţurile sunt aberante (şi la talcioc au început să abereze).
Eu caut peliculă de 16 şi de 35 m.m. cu documentare şi reportaje (şi unele filme).

Edited by djl, 19 October 2018 - 12:27.


#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La Universitate nu se mai vând viniluri şi cărţi vechi pe ciment?

#8
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
in Brasov este in fiecare weekend targ de vechituri in Steagu. Pe strada Carpatilor
https://www.google.c...45!4d25.6286775

#9
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004

View PostPSC, on 19 octombrie 2018 - 12:35, said:

La Universitate nu se mai vând viniluri şi cărţi vechi pe ciment?

Doar uneori   Posted Image

Edited by djl, 19 October 2018 - 12:48.


#10
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieºteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
PLOIEŞTI weekend de weekend la Obor în spate la Dedeman :)

#11
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View PostPloiesteanul2015, on 19 octombrie 2018 - 13:32, said:

PLOIEŞTI weekend de weekend la Obor în spate la Dedeman Posted Image

mda, dar nu sunt chestii interesante sau de calitate, doar vechituri lipsite de valoare...cu exceptia cartilor, desigur.

#12
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Unde gasesc si eu in Bucuresti o camasa ca asta?
In afara de Muzeul Taranului Roman, Muzeul Satului sau magazine de artizanat unde te sperie pretul?
Am gasit pe olx (de unde am luat si fotografia atasata) dar persoana care a pus anuntul nu raspunde la telefon sau la mesaje.
Ma intereseaza daca mai e vreo piata, targ traditional. A fost saptamana trecuta in Parcul izvor dar am ratat ocazia.

Attached Files



#13
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
La Ploieşti depinde cum nimereşti. Că nici la Valea Cascadelor din Bucureşti nu găseşti întotdeuana ceva fain - afară de alea de la bişniţari care au preţuri mari.

#14
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
altuser_09, da o fuga pana in ploiesti, zilele acestea se desfasoara un targ-expozitie cu tematica mestesuguri traditionale, ai toate sansele sa gasesti ce cauti.
targul va avea loc exact in centrul orasului, intre sediul consiliului judetean si palatul culturii. iar putin mai incolo, in fata cladirii halelor centrale, in parc, sunt tot felul de tarabute cu mancaruri traditionale, fructe, sunt si cateva care expun imbracaminte de inspiratie traditionala, dar sunt produse de serie, lucrate in china cel mai probabil.
depinde acum si pentru ce ai nevoie de aceasta camasa/bluza, daca tii neaparat sa fie autentic romaneasca, si - cel mai important - care ar fi bugetul de care dispui.
https://www.iiromane...-pentru-barbati

Edited by corinadaniela, 19 October 2018 - 14:11.


#15
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 09.01.2015

View PostOPEDI, on 19 octombrie 2018 - 12:09, said:

14/10 breaza (ph).
Balci, de santa parascheva
2019...

#16
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
corinadaniela,
M-as duce daca as fi sigur ca gasesc exact ceea ce vreau.
Ieri mi-a zis portarul de la Muzeul Taranului ca ar trebui sa fie un targ acolo pe la sfarsitul lunii, probabil de Sf Dumitru. O sa mai astept o saptamana sa trec si pe acolo.
Tot in Bucuresti caut, mi-e mai la indemana, nu mai dau bani si pe transport. Pe olx pretul este 85-95 lei. La magazin de artizanat sub 190 nu am gasit.
M-am uitat pe linkul trimis, multumesc. Preturile sunt putin mai mari fata de asteptarile mele, maxim 100. Si totusi vreau sa vad pe viu, am mai fost dezamagit de unele achzitii online. Toti spun ca e in 100%, ca nu se scurteaza la spalat, ma mir ca nu spun ca ar fi borangic. Mare lucru daca nu sunt produse chinezesti. Am luat eu pentru soacra-mea (e de moda veche, are o groaza de portelanuri) o farfurie pictata cu Moulin Rouge, am cumparat-o din din Montmartre. Cand am despachetat-o la hotel, ghici ce scria pe spate? Made in China!

Edited by altuser09, 19 October 2018 - 14:22.


#17
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieºteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postcorinadaniela, on 19 octombrie 2018 - 13:46, said:


mda, dar nu sunt chestii interesante sau de calitate, doar vechituri lipsite de valoare...cu exceptia cartilor, desigur.
Cărţi + tablouri + ceasuri + vederi + monede & bancnote. Ce numim noi vechituri alţii le zic antichităţi :)

#18
invest20042001

invest20042001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 04.02.2008

View Postaltuser09, on 19 octombrie 2018 - 13:50, said:

Unde gasesc si eu in Bucuresti o camasa ca asta?
In afara de Muzeul Taranului Roman, Muzeul Satului sau magazine de artizanat unde te sperie pretul?
Am gasit pe olx (de unde am luat si fotografia atasata) dar persoana care a pus anuntul nu raspunde la telefon sau la mesaje.
Ma intereseaza daca mai e vreo piata, targ traditional. A fost saptamana trecuta in Parcul izvor dar am ratat ocazia.
la urziceni pe Calea Bucuresti, fix vis a vis de Catedrala, chiar in aceste zile, targul de toamna se incheie duminica seara. de la bucuresti pana in fata tarabei faceti o ora la mers LEGAL cu masina

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate