Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Dilema morala - bani gasiti

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
125 replies to this topic

#1
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Mda, deci :), am un prieten care a gasit in seara asta niste bani, evident, neinsotiti de vreun act de identitate.

De fapt, pare ca morala s-a cam rezolvat (nu stiam daca politia doar ia banii si-mi da Buna ziua sau Bogdaproste (Ba, da prost esti!)) sau aia se lasa in baza a ceva. Se pare ca sunt lasati in baza unui proces verbal ca mai apoi (1 an) sa ajunga in burta ANAFului (asta e! :( ).
Asa ca, daca cineva stie pe cineva care a pierdut asta seara niste bani in Sectorul 1 sau, conincidenta totala, sa citeasca personal asta, maine vor ajunge la Sectia 1.

Ma mananca-n cur sa-i povestesc nevesti-mii. 'ai de pana mea cate scatoalce verbale mi-am luat... si inca nu s-au terminat. Asa ca, pana la urma, raman totusi cu o dilema: asa cretin sunt?

#2
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,433
  • Înscris: 05.07.2018
Nu puneti clipul cu "ce facem cand gasim un portofel pe strada"! Va rog eu.

#3
pancone99

pancone99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 03.07.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7AuP186vvwo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Ai facut bine dpdv legal si moral

#5
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,433
  • Înscris: 05.07.2018
Nu, cretin nu esti. Suma pe care ai gasit-o nu conteaza (precis nu e fabuloasa, altfel ne transmiteai salutari din Maldive). Conteaza ca vrei sa restitui banii aia cascatului care i-a pierdut. Si foarte bine faci. Felicitari!

#6
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Pai cati bani ai gasit?

#7
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
Posted Image :D
radio erevan

Edited by STARTREK1, 18 October 2018 - 20:32.


#8
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Da, eu i-am pierdut. Erau 1000 de euro, sper ca nu mi-ati furat din ei. Iti trimit imediat numarul de cont unde sa-i depui.

#9
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Pana la urma e poti face cu banii aia? Cu sentimentul de vinovatie ramai foarte foarte mult timp

#10
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Esti bun de boschetar in Italia. Mai ieri arata la tv un boschetar roman din Italia, care a gasit un portofel cu 650 de euro si l-a predat la politie. Intrebat fiind de ce nu l-a pastrat, a raspuns " pentru ce, eu am tot ce am nevoie".

#11
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
pff. hai ca asta este topic unde se va scrie numai lucruri de bine, toti vor spune ca ai procedat correct ca si ei la fel fac atunci cand gasesc niste bani pe strada... insa realitatea este alta, ii voi baga in buzunar si vor avea un zambet larg.

 sorin147, on 18 octombrie 2018 - 20:26, said:

raman totusi cu o dilema: asa cretin sunt?
maxim

Edited by flavius18, 18 October 2018 - 20:34.


#12
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
Câți bani?

#13
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Eu i-am pierdut,am si dovada.Sigur sunt identici cu cei din buzunarul meu.

Edited by daniMMM, 18 October 2018 - 20:42.


#14
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 sorin147, on 18 octombrie 2018 - 20:26, said:

Mda, deci Posted Image, am un prieten care a gasit in seara asta niste bani, evident, neinsotiti de vreun act de identitate.

De fapt, pare ca morala s-a cam rezolvat (nu stiam daca politia doar ia banii si-mi da Buna ziua sau Bogdaproste (Ba, da prost esti!)) sau aia se lasa in baza a ceva. Se pare ca sunt lasati in baza unui proces verbal ca mai apoi (1 an) sa ajunga in burta ANAFului (asta e! Posted Image ).
Asa ca, daca cineva stie pe cineva care a pierdut asta seara niste bani in Sectorul 1 sau, conincidenta totala, sa citeasca personal asta, maine vor ajunge la Sectia 1.

Ma mananca-n cur sa-i povestesc nevesti-mii. 'ai de pana mea cate scatoalce verbale mi-am luat... si inca nu s-au terminat. Asa ca, pana la urma, raman totusi cu o dilema: asa cretin sunt?

Faith in humanity: Restored.

Si nevasta-mea a gasit un portofel cu acte/carduri in  el si cu vreo 25 de euro.

L-a dus la politie (in Belgia) si nu a mai auzit niciodata nimic.


Dar sincer va zic, am gasit in vreo doua randuri bancnote de 20 de euro pe jos. Mi le-am insusit. Asta e...

Edited by izometric, 18 October 2018 - 20:40.


#15
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Ba eu i-am pierdut anul trecut la limita sectorului 1! Doar ca a mai batut vantul si au ajuns acolo.
O problema este totusi: eu mi-am luat gandul de la ei, nu-mi mai trebuie. Asa ca luati-va si voi gandul de la bani!

#16
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 izometric, on 18 octombrie 2018 - 20:36, said:


L-a dus la politie (in Belgia) si nu a mai auzit niciodata nimic.

nasol
acum comunicati prin semne? :D

#17
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Cand gasesc 10 bani pe jos, ma bucur. E norocul meu.
Pierd prea mult timp sa ii duc la sectie. Hartia pt pv e mai scumpa.

#18
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Sorine, daca ai facut odata greseala sa-i spui nevestei, nu cumva s-o repeti si sa-i arati raspunsurile de pe aici, ca nu mai mananci prea curand ciorba calda

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate