Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

micra k11 1l 2002 are filtru polen au ba?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
manu10

manu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 10.12.2014
sal,
pe scurt am furnizat seria de caroserie la vanzator si am cumparat filtru polen!
am urmarit acest tutorial de doar 2 minute:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-l2TyCyEr4I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
nush daca puteti vedea tutorialul, posibil sa nu am voie sa atasez filmulete de pe youtube Posted Image
desi contrariat ca trebuie sa tai bordul ca sa schimb filtrul, am facut-o si... surpriza! nema filtru la mine!
lipseste acel surub care desface sina ce acopera filtrul in tutorial!!!
incerc sa atasez si poza! se poate vedea ca nu este acel surubel, deci nici sina care mascheaza filtrul!
Attached File  IMG_1360.JPG   187.52K   26 downloads
am sapat adanc pe google si am gasit pe un forum din UK un englez in aceeasi situatie!
si el a taiat bordul degeaba, canci filtru!
https://www.micra.or...vdtqoqVDy9Q5d68

stie cineva, modelul cu clima e posibil sa nu aibe filtru de polen??????? Posted Image

#2
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 07.06.2012
La Micra K11, la modelele fara clima exista filtru de polen asezat acolo unde ai taiat tu bordul.
La cele cu clima NU exista filtru de polen.
Detin un asemenea model, cumparat de nou din Germania, asa ca stiu despre ce e vorba in propozitie. :)

#3
manu10

manu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 10.12.2014

View Postemilcioran99, on 19 octombrie 2018 - 06:54, said:

La cele cu clima NU exista filtru de polen.


am mai gasit un astfel de raspuns pe un forum din anglia!
totusi, alt englez indignat ca nu gaseste filtrul, a dat o gaura in acea cutie neagra si zice ca vede ceva asemanator filtrului ( a spus ca va reveni cu amanunte dupa ce sapa mai adanc, dar nu a mai scris nimica...)
probabil asa e, desi eu am dat seria de la caroserie cand am facut comanda! totusi, ma intreb, dc la un model cu clima sa nu pui filtru, ce-i bolnavi de astm sau alergici la polen ce fac!!??
noroc ca am pastrat bonul, macar recuperez banu', raman doar cu bordul macelarit Posted Image

Edited by manu10, 19 October 2018 - 07:24.


#4
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 07.06.2012
Stiu ca nu are nicio logica dar asta e realitatea. :)

#5
manu10

manu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 10.12.2014

View Postemilcioran99, on 19 octombrie 2018 - 08:16, said:

Stiu ca nu are nicio logica dar asta e realitatea. Posted Image
am sunat de curiozitate la reprezentanta Nissan si aia insista ca are!!?? cand o sa am drum la oras sper sa am timp sa dau o fuga pe la ei, poate berevoiesc sa-mi arate si unde e locul cu pricina!!?? Posted Image

#6
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 07.06.2012
Acum vreo 12 ani am fost si eu la ei la Bucuresti pe aceeasi tema, la Badsi parca...
Dupa o ora de stat in hala, au scos-o afara si mi-au spus: NU are filtru de polen.
Probabil ca au incercat varianta din filmuletul postat de tine, pentru ca si mie mi-au taiat bordul... Posted Image

Edited by emilcioran99, 19 October 2018 - 09:15.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate