Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 

Ciobanesc german 5 luni

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Verifica-i vazul si auzul. Câinele are o problemă dacă si-a schimbat brusc comportamentul. Atenție mare la copii. Daca i-au dat bomboane sau ciocolată poate sa-si piardă vederea.

#20
nextbig

nextbig

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.03.2017
in fiecare zi , ieri - azi, a facut ceva in plus. Spre bine. Nu exista nici o sansa ca cineva inafara de mine sa ii dea de mancare.
Copiii mei mananca doar in casa, sub nici o forma in curte, nu ies afara din casa cu ceva in buzunare sau maini. Copiii vecinilor vin sa se joace in curte la noi (leagan/trambulina) nu sa manance .Stiu ca dulciurile sunt otrava pentru caine, cel mare stie asta si daca vor ceva intra in casa. Regula asta era dinainte sa avem fetita.
Sunt atenta si la asta dar si la cum se comporta si daca are tendinta sa manance ceva de pe jos in timpul plimbarii, pentru ca am avut un caine fara stapan in zona care a sfarsit otravit de vecini. Clar nu imi doresc asa ceva.

#21
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 27.01.2016

View Postnextbig, on 21 octombrie 2018 - 17:08, said:

in fiecare zi , ieri - azi, a facut ceva in plus. Spre bine. Nu exista nici o sansa ca cineva inafara de mine sa ii dea de mancare.
Copiii mei mananca doar in casa, sub nici o forma in curte, nu ies afara din casa cu ceva in buzunare sau maini. Copiii vecinilor vin sa se joace in curte la noi (leagan/trambulina) nu sa manance .Stiu ca dulciurile sunt otrava pentru caine, cel mare stie asta si daca vor ceva intra in casa. Regula asta era dinainte sa avem fetita.
Sunt atenta si la asta dar si la cum se comporta si daca are tendinta sa manance ceva de pe jos in timpul plimbarii, pentru ca am avut un caine fara stapan in zona care a sfarsit otravit de vecini. Clar nu imi doresc asa ceva.
Ciobanescul german nu mananca de pe strada si nici de la straini. Al meu era destul de flamand odata si o vecina i-a aruncat peste poarta (pt ca eu nu eram acasa) o punga plina cu resturi de pui, iar cand am venit acasa punga cu pui era neatinsa. De-abia dupa ce am deschis-o eu si i-am pus oasele si carnea de pui in castronul lui le-a mancat. Este un caine inteligent nu se compara cu maidanezii.
PS
Mancarea preferata a ciobanescului german sunt carnea si oasele crude.

Edited by Testosteron, 21 October 2018 - 17:27.


#22
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
A inceput sa alerge ? Daca nu, ar fi bine sa-i faci un control pentru displazie.

#23
AndreiAdin

AndreiAdin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.08.2021
Buna!
Imi poate spune cineva daca ii dau de exemplu o bucata de carne cruda unui caine lup ciobanesc german.
Ce se intampla?

#24
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,919
  • Înscris: 02.02.2007
De exemplu, o mananca!

#25
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

View PostAndreiAdin, on 29 august 2021 - 12:13, said:

Buna!
Imi poate spune cineva daca ii dau de exemplu o bucata de carne cruda unui caine lup ciobanesc german.
Ce se intampla?
Sa nu-i dai carne cruda de porc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate