Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

izolatie tavan etaj

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
gabriel1981

gabriel1981

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 30.04.2012
Buna! la etaj unde o sa vina tavanul din rigips sub capriori vreau sa izolez sa pun vata de 10 sau 20 deoarece spatiul imi permite etajul are cam 3,10 inaltime.
in pod nu sa batut scandura decat partial pentru depozitarea pentru cateva vechituri
acum intrebarea mea este care sunt pasii de urmat? si ce fel de vata imi recomandati? vata poate sta direct pe profilele pentru rigips?
vreau doar sa izolez etajul ca sa mai pot lucra pe timpul iernii tencuiala,sapa,instslatii etc..parterul fiind terminat.
multumesc anticipat


#2
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Pai...primul strat o sa stea pe profile rigips si al doilea il pui invers pe grinzi. Zic sa pui vreo trei straturi de 10 ca sa faci o treaba cat de cat.

#3
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,502
  • Înscris: 16.03.2007
sa nu uiti de folia anti vapori, sa fie cat mai etansa.

#4
tibit

tibit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 24.06.2007
Cum a iesit, se simte mai bine ? eu am mai pus al doilea strat de vata pe profille de rigips, primul fiind intre capriori ... deci 20 cm in total

#5
livyu_s

livyu_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 16.02.2007
Eu as izola 30 cm vata intre rigips si capriori (mai ales ca inaltimea permite) si 10 cm eps in pod, peste care sa vina scandura.

#6
Vasimar

Vasimar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.01.2019
Salutare,
Va rog sa imi dati un sfat cum ar fii mai bine sa procedez la izolarea tavanului. Locuiesc la etajul 4 intr un bloc cu 4 etaje( blocul are acoperis) si magandeam sa pun vata minerala deasupra pe tavan, dar ca nu stiu daca sa mai pun si alte folii... In pod nu se circula.  Multumesc anticipat!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate