Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cabluri Telekom atârnă de pe stalpi

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Lipseste o anumita etnie din zona, ca dispareau firele alea inainte sa apuce sa le vada cineva.

#20
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010

 tfmercedez, on 18 octombrie 2018 - 14:37, said:

Nu stiu unde trebuia sa deschid subiectul, pe internet nu am gasit nici un numar de telefon de servicii tehnice, la nr 0214041234 robotul oferea doar meniuri inutile.
Deci : niste cabluri atarna de pe stalpii telekom la inaltime joasa sub 2 metri , inclusiv cel de sustinere din otel.


Am pozat stalpul in cauza , are numarul de cod din poza
eu sun la numarul asta, cand am o problema :  0800836523  relatii clienti telekom , nr. gratuit din orice retea

#21
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

 xeleron, on 18 octombrie 2018 - 16:04, said:

Unui prieten de-al meu i-a căzut stâlpul telekom pe casă. N-am înțeles nici acum de ce îi lasă amanet cu infrastructura antică (probabil dsl venea pe ele) atâta timp cât în oraș au fibră subterană în majoritatea locurilor.
Probabil costa mai mult sa-i indeparteze....
Eu am si acum, de vreo 6-8 ani, antena de la Dolce pe exteriorul blocului, la parter.

#22
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,983
  • Înscris: 15.06.2007

 dorin_2k, on 18 octombrie 2018 - 15:40, said:

Acum vreo 20 de ani intre blocuri in Mangalia erau sute de cabluri atarnate.
Cu mult mai multe ca in imagine.

cabl.jpg
Si tu te plangi pt un singur cablu?
pai tocmai ca primarul nostru a fist pe afara, si a hotarat ca nu mai e cazul sa atarne cabluri peste tot. A notificat operatorii sa-si mute cablurile in 2012, apoi i-a mai avertizat in 2015. Saptamanile trecute , s-au pus pe taiat cabluri de pe stalpi. Acuma toti dau din colt in colt sa si le bage in subteran, oricum Digi a facut deja hestia asta, are facuta infrastructura, ba chiar a reparat si trotuarele mai bine decat erau initial.

Cu ce ma incurca? Pai a cusi o sa ma aplec sa trec pe sub el cand intru in casa. Daca as vrea sa bag o masina mai inalta in curte nu ar trece de cablul ala lasat anaopoda.

Cablul este la nivelul portii, si nu minse pare normal, deloc.

Attached Files



#23
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Reclamatie la Telekom, la telefon sau la ghiseu, ce o fi asa de greu de inteles ?!
Cam ce alta solutie ai vedea tu, acum, in prima faza ?!

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Cheama pe cineva sa-l taie, cel mai simplu. Cam toti operatorii fac asa la noi, iti lasa matzul atarnat daca reziliezi... mie mi l-au lasat la upc.

#25
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,983
  • Înscris: 15.06.2007

 trollerul_de_serviciu, on 18 octombrie 2018 - 16:35, said:

Reclamatie la Telekom, la telefon sau la ghiseu, ce o fi asa de greu de inteles ?!
Cam ce alta solutie ai vedea tu, acum, in prima faza ?!
am folosit linkul din postarea#4 si am trimis deja o sesizare.

 MembruAnonim, on 18 octombrie 2018 - 17:11, said:

Cheama pe cineva sa-l taie, cel mai simplu. Cam toti operatorii fac asa la noi, iti lasa matzul atarnat daca reziliezi... mie mi l-au lasat la upc.
Si mie mi-a ramas de la UPC.

#26
Dragos_20

Dragos_20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 12.10.2018

 tfmercedez, on 18 octombrie 2018 - 14:37, said:

niste cabluri atarna de pe stalpii telekom la inaltime joasa sub 2 metri , inclusiv cel de sustinere din otel.
Tipic si orasului Panciu :D :D , ca venise un cablist sa ne remonteze fibra optica , iar ajutorul pauza sa vina :) si a trebuit sa-l ajut eu , si sa vezi faza.Sa remonteze , deoarece de prea multe ori imi picase netul si televiziunea.Si cand sa vada problema , ca sa vezi ca pe stalpul de unde pleca fibra era un haos total.Pe langa fire imbarligate , se mai afla si vechea consola cu fir de cupru :D :D .Oricum acuma cazul este rezolvat.
P.S. Sunt abonat la Orange.

#27
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,983
  • Înscris: 15.06.2007
Intr-un oras din Franta, parca la Nice, pana si tramvaiele , in centru, circula pe baterii sau alimentate prin inductie. Asta doar ca sa nu fie fire atarnate sa stice vizual orasul in centru.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/edVZ61smENE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 04.10.2005
Taie-le... nu mai sta pe ganduri.... unde locuiesti? In Mehala sau in Plopi?

#29
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008

 tfmercedez, on 18 octombrie 2018 - 18:29, said:

Intr-un oras din Franta, parca la Nice, pana si tramvaiele , in centru, circula pe baterii sau alimentate prin inductie. Asta doar ca sa nu fie fire atarnate sa stice vizual orasul in centru.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/edVZ61smENE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pai de aia au vesticii netul prost, ca sa nu strice peisajul fibrele optice. Mie imi plac, dar sa fie doar fibre, nu coaxiale, nu sarme ADSL.

#30
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,983
  • Înscris: 15.06.2007
Netu e prost si la noi, de cateva luni cu tot cu fibra lor optica, nu doar in restu lumii. In paris totul este mutat in canalizarile alea mari si late , prin care un om se poate deplasa in picioare ca pe trotuar.

#31
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,983
  • Înscris: 15.06.2007
Azi cand am umblat pe la masina , fara sa vreau , am atins cablul de otel care ar trebui sa sustina firele de telecomunicatii. Deci da, chiar deranjeaza.

#32
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Cheama o etnie discriminata si zi-le ca e ceva de prada acolo.

#33
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,404
  • Înscris: 26.04.2016
La mine au stat doua luni cu firele la pământ că erau rupți 2 stâlpi.

#34
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,983
  • Înscris: 15.06.2007
Au venit pana la urma intr-una din zilele saptamanii trecute si nu au ridicat cablul mai sus, ci l-au taiat complet. Cum banuiam, era dezafectat, scos din uz.
Au taiat si un fost cablu de telefonie de pe stalp ca sa mi-l arunce peste gard, asa ca niste dorei ce erau, ca doar puteau intra si sa-l taie de la locul unde inta in doza. Dar doreii raman dorei. Acuma trebe sa caut eu o scara sa urc pe zid sa tai cablul ce atarna la mine.

#35
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Pentru că i-ai chemat pentru o non-problemă

#36
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,983
  • Înscris: 15.06.2007

 KyKyKyKy, on 08 noiembrie 2018 - 13:32, said:

Pentru că i-ai chemat pentru o non-problemă
macar daca ai putea sa te exprimi in propozitii logice.
Daca la tine este non problema un cablu care sa atarne la sub 2 metri prin fata usii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate