Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nu mai pot dormi

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,096
  • Înscris: 17.01.2012

 denny34, on 18 octombrie 2018 - 13:44, said:


Nu merge nici cu alcool.

n-ai utilizat doza necesară!

 corinadaniela, on 18 octombrie 2018 - 14:27, said:

...un colaborator de-al lui, care a facut infarct la doar 34 de ani...

fără mișto: nu cumva era director/manager?
(e plin prin spitale - secția cardiologie - de tineri care își iau o mulțime de treabă/responsabilități pe cap, dar neștiind să delege/descurce o dau în boli de inimă/cap!

#56
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
nu, era un fel de agent de vanzari, dar probabil avea un target si o arie de acoperit, mai mult decat a putut duce.

#57
avidtzu

avidtzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.03.2009
Salut

Am trecut si eu printr-un episod de acesta acum vre-o 10 ani si a fost nasol de tot. Nu am dormit aproape o saptamana  , pe noapte daca atipeam vre-o ora -doua. Tratamentele naturiste in aceste situatii sunt frectii . ( pasiflora ceai de tei, melatonina si alte c--caturi).Gaseste un psihiatru bun sa te te puna pe picioare si nu mai intrerupe tratamentul dupa cum iti vine tie , doarece ai sa faci o recadere si o sa-ti iei doze si mai mari . in timp o sa stabilesti o schema de reducere a medicamentatiei impreuna cu  psihiatrul . Singur nu cred ca ai sanse sa isi dintr-un astfel de episod deoarece s-a creat un cerc vicios . vine noaptea , te gandesti ca nu o sa dormi , asata iti da anxietate care iti alimenteaza insomnia si tot asa.  Pentru inceput medicul o sa-ti precrie pe langa tratamentul antidepresiv si un anxiolitic , mie mi-a dat Anxiar de la asta o sa-ti iei somn categoric. Stiu ca este foarte greu momentul , ti-am spus am trecut si eu prin asta si stiu cum este dar cu un psihiatru bun treci fara probleme,  gandeste-te ca sunt altii mai loviti ca tine cu schizofrenie , tulburare bipolara care traiesc saracii un cosmar toata viata , asta e o frectie fata de necazurilor lor.
Bafta !!
A sa nu uit ! Dupa ce te pui pe picioare trebuie sa-ti faci si niste schimbari in stilul de viata : ceva sport , niste iesiri prin natura ,   ai gija cu stresul la munca , poate iti gasesti ceva mai lejer,.

#58
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
La fel te sfatuiesc sa mergi la un doctor psihiatru bun.
Nu-ti mai fie teama de medicamente degeaba, nu au ce rau sa-ti faca. E mult folclor popular ca deh, noi romanii ne pricepem la toate) Ele se dau o perioada de timp pana se restaureaza echilibrul neurotransmitatorilor si apoi se scad dozele gradual. D-asta se prescriu de catre medic, cu care te vezi la un interval de timp stabilit de el pentru reevaluare.
Mergi la medic sa te faci bine!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate