Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Găsesc în Italia vreun magazin care să livreze acest model de adidași în România?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004
Înainte de a spune modelul, țin să menționez că am o formă mai ciudată a labei piciorului și de aceea cu greu îmi găsesc ceva care să-mi vină bine. Am mai avut modelele din link și mi-au venit bine.
Am trimis un e-mail producătorului și mi s-a spus că unul dintre modele nu se mai fabrică, celălalt nu mai face parte din oferta lor. Am trimis un e-mail și celor de la magazinul unde i-am găsit, dar răspuns ioc.
https://www.malu-sho...-e-comode.html#

https://www.malu-sho...rt-casual.html#

#2
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 28.08.2008
https://www.ebay.it/...s-/132660743004

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,819
  • Înscris: 01.11.2005
Ei, aici @djl, ne potrivim.
Si eu de prin 2006 port numai de la Grisport. Din pacate nu mai au magazine in Romania asa de multe.
Au nenica astia niste produse de se pisa de sus pe Nike, Adidas si ce o mai fi. SUPER.
Eu si acum am adidasi cu care joc fotbal si nici nu sunt crapati, rupti. Am niste adidasi din piele de la ei, incat pot sa ii port si la costum si la trening.
In momentul de fata am 3 perechi de la GriSport. Cea ma veche e de prin 2010 si inca ii port. Intr-adevar s-au ros un pic pe interior, dar exteriorul arata excelent.

L.E. Am vazut acum pe site-ul lor ca defapt linia de incaltaminte LightStep se numeste acum LifeStyle.

Edited by tehnics, 17 October 2018 - 17:11.


#4
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
adidasi grisport...Posted Image

Va potriviti voi la gusturi, asta-i tot. Din punctul meu de vedere sint uriti cu spume. Pentru padure, pe coclauri, pe schela...poate, desi pentru coclauri si padure sint alte nume

Edited by vata_pa_batz, 17 October 2018 - 17:35.


#5
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017
vezi mai bine la office shoes in malluri

uite doua exemple aici, daca ai noroc sa ti gasesti masura..merita toti banii
https://www.officesh...ter-118-2/16746
https://www.officesh...ead-118-1/16748

Edited by stalker2142, 17 October 2018 - 17:36.


#6
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Am doua perechi de Lacoste cumparate din Dublin in 2015. Sunt senzatie!
Am o pereche albi, pe aia i-am bulit eu ca i-am zgariat deasupra (am fost bou, de fiecare data cand ii incalt ma oftic de mor) care in rest arata ca noi si o pereche gri petrol, ceva de genul, purtati in disperare, la aia se vad urme de uzura.

Stalker, merci de informatie ca-s la reducere, maine ma duc sa ii cumpar pe aia bej :)

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Posttehnics, on 17 octombrie 2018 - 17:08, said:

Ei, aici @djl, ne potrivim.
Si eu de prin 2006 port numai de la Grisport. Din pacate nu mai au magazine in Romania asa de multe.
Au nenica astia niste produse de se pisa de sus pe Nike, Adidas si ce o mai fi. SUPER.


Hai totusi sa nu exageram. Compara acelasi model de incaltaminte destinata aceluias tip de folosire si vedem care e mai bun (indiferent de pret).

#8
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 10.02.2011

View Postvata_pa_batz, on 17 octombrie 2018 - 17:35, said:

adidasi grisport...Posted Image

Va potriviti voi la gusturi, asta-i tot. Din punctul meu de vedere sint uriti cu spume. Pentru padure, pe coclauri, pe schela...poate, desi pentru coclauri si padure sint alte nume
Arata tare naspa. Posted Image

#9
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Câtă răutate domne :P

#10
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Probati o pereche de pantofi Stonefly. Nici astia nu-s prea frumosi dar nici nu se compara cu sneakersii aia.

#11
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostPloiesteanul2015, on 17 octombrie 2018 - 18:50, said:

Câtă răutate domne Posted Image

Rautate pe naiba. Djl a mai deschis un topic "interesant". Iote
https://forum.softpe...ai-sau-bocanci/

Si asa ma intreb, cine naiba poarta "adidasi" in alta parte decit la activitati sportive. Omuletii astia isi bat joc la propriu de picioarele lor. Sint probabil aceiasi care umbla cu chilotii rupti in koor schimbati o data la saptamina

#12
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View Postvata_pa_batz, on 17 octombrie 2018 - 18:59, said:

Si asa ma intreb, cine naiba poarta "adidasi" in alta parte decit la activitati sportive. Omuletii astia isi bat joc la propriu de picioarele lor. Sint probabil aceiasi care umbla cu chilotii rupti in koor schimbati o data la saptamina

Habar n-ai ce prostii colosale spui! Daca tii la picioarele tale, vei purta pantofi sport(preferabil de alergare, cushioned) cat mai des posibil(in functie de cum o permite vremea si terenul prin care te deplasezi)

Cea mai mare imbecilitate si cel mai mare taranism e ideea mega-cretinoida cum ca pielea naturala ar fi un material "de calitate" si "adecvat" pentru incaltaminte - UNICUL motiv pentru care merita sa cumperi asa ceva este strict estetica si gustile personale - adica iti place respectiva incaltaminte cum arata. ATAT! Pentru orice alt deziderat exista materiale sintetice la care s-a muncit sa aiba anumite calitati pe care pielea nu are cum sa le aiba.

View Posttehnics, on 17 octombrie 2018 - 17:08, said:

Nike, Adidas
Da-mi cate doua denumiri de modele de la nike si adidas pe care le consideri tu bune(pentru nike si adidas) dar care ar fi inferioare fata de modele de la grisport.

Edited by TruthHurts, 17 October 2018 - 19:28.


#13
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostTruthHurts, on 17 octombrie 2018 - 19:33, said:

Habar n-ai ce prostii colosale spui! Daca tii la picioarele tale, vei purta pantofi sport(preferabil de alergare, cushioned) cat mai des posibil(in functie de cum o permite vremea si terenul prin care te deplasezi)

Cea mai mare imbecilitate si cel mai mare taranism e ideea mega-cretinoida cum ca pielea naturala ar fi un material "de calitate" si "adecvat" pentru incaltaminte - UNICUL motiv pentru care merita sa cumperi asa ceva este strict estetica si gustile personale - adica iti place respectiva incaltaminte cum arata. ATAT! Pentru orice alt deziderat exista materiale sintetice la care s-a muncit sa aiba anumite calitati pe care pielea nu are cum sa le aiba.

Argumentele saracului care se lasa prostit de marketing. Felicitari, te incadrezi ;)
Materialele sintetice reprezinta optimizarea costurilor de productie pentru a mari marja de cistig

#14
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View Postvata_pa_batz, on 17 octombrie 2018 - 19:45, said:

Argumentele saracului care se lasa prostit de marketing. Felicitari, te incadrezi Posted Image
Materialele sintetice reprezinta optimizarea costurilor de productie pentru a mari marja de cistig
Argumentele sunt testabile experimental. Spre deosebire de ale tale, total inexistente. Doar cocalareala de doi bani, de rupt in fund care se chinuie din rasputeri sa para ce nu este. Plus ca e cretinism pur sa sugerezi saracie cand o pereche buna de incaltari sport e minim 150 de euro, iar aia de fite mii de euro.

Edited by TruthHurts, 17 October 2018 - 20:09.


#15
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostTruthHurts, on 17 octombrie 2018 - 20:04, said:

Argumentele sunt testabile experimental. Spre deosebire de ale tale, total inexistente. Doar cocalareala de doi bani, de rupt in fund care se chinuie din rasputeri sa para ce nu este.

Poate nu ti-ai ales foarte bine partenerul de discutie...zic. Tu purtator de abibas sintetic esti probabil unul dintre aia multi care imput salile de cinema, restaurantele, garile...Ai vrea sa vezi ce sint? Sa te ingrop in pantofi?
Vezi ca oamenii care se respecta poarta in fiecare zi alta pereche si lasa perechea purtata sa-si revina macar 4...5 zile. Altfel poarta tu sacul de plastic de-ti da paru pe spate la sfirsitu zilei

#16
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,819
  • Înscris: 01.11.2005

View PostTruthHurts, on 17 octombrie 2018 - 19:33, said:

Da-mi cate doua denumiri de modele de la nike si adidas pe care le consideri tu bune(pentru nike si adidas) dar care ar fi inferioare fata de modele de la grisport.
Nu e nevoie sa stau sa te conving sau sa dau argumente. De 12 ani port aceiasi firma de incaltaminte. Si daca nu am renuntat la ea, cred ca e din cauza ca mi-a placut calitatea.
Cand ai sa joci fotbal cu Nike-uri de oras si sa nici macar sa nu se dezlipleasca...mai discutam. Pana atunci...eu raman la parerea mea.
Ca sunt frumosi sau nu, la fel, e ceva subiectiv. Mie imi plac.
Ca sa nu discutam de pret...la Nike, Adidas, Reebook, jumate din pret il dai pe numele firmei...

#17
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017

View Postvata_pa_batz, on 17 octombrie 2018 - 19:45, said:

Argumentele saracului care se lasa prostit de marketing. Felicitari, te incadrezi Posted Image
Materialele sintetice reprezinta optimizarea costurilor de productie pentru a mari marja de cistig
Serios?! Kevlarul, siliconul, EVA, PVA, teflonul, sunt de 100X mai rezistente mecanic, chimic, si mult mai estetice decat pielea naturala. In mod normal, doar incaltamintea de uz funerar ar mai trebui confectionata in zilele noastre din piele naturala, fiindca aceasta e biodegradabila.Oricum, asa-zisa "piele"e de fapt tot un material sintetic, doar ca s-a folosit piele tocata+ adeziv pentru confectionarea acestei "piei ecologice".

#18
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
DJL vorbeste cu cineva care transporta persoane/colete Romania-Italia sa-i cumpere el de acolo si tu sa-i platesti transportul lor in tara.
Nu tot ce arata a piele este material sintetic trebuie sa te uiti bine iar la ce am dubii ca ar fi piele naturala nu le cumpar

Edited by Nytro84, 18 October 2018 - 08:46.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate