Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

U.E.F.A. EURO U.21 - Italia & San Marino.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#1
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018
Echipe Calificate:
  • Italia
  • România
  • Spania
  • Franța
  • Anglia
  • Germania
  • Serbia
  • Croația
  • Danemarca
  • Belgia

Baraj pentru calificare:
  • Polonia
  • Grecia
  • Austria
  • Portugalia

Perioadă: 16 - 30 iunie 2019
Locații: Trieste, Udine, Cesena, Bologna, Reggio Emilia, Serravalle (San Marino)

Acum că s-a calificat și naționala noastră îmi permit și eu să deschid un topic pe tema asta. În anii trecuți nu țin minte să se fi vorbit foarte mult despre competiția asta, dar am avut un motiv bun. Deocamdată nu știm cine va televiza competiția, dar presuspun că se vor transmite măcar meciurile României.

Televizările precedentelor 4 ediții:

View Postleo10, on 17 octombrie 2018 - 13:37, said:

Euro U21:
2011 - DigiSport
2013 - netelevizat in Romania
2015 - DolceSport
2017 - DigiSport


#2
energyuser

energyuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 28.05.2018
Cum a dat ProX europeanul de fotbal în sală, așa o să dea și cel de tineret.

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
dupa 21!!!!! de ani, reusim sa ne calificam cu echipa mica la un turneu final. Incredibil dar adevarat si reusim aceasta performanta de pe locul 1. As putea spune ca baietii daca se tin de meserie tot asa, vor ajunge candva la nationala mare, acolo unde, sa speram ca in sfarsit se va intampla o minune si vom reusi si noi performante din nou. Si echipa U19 o duce binisor tot asa in preliminarile campionatului european sa vedem ca poate si acolo reusim o minune.

Jumatate din echipa U21 este samanta lui Hagi.

#4
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018
Nu cred că la echipa mare vor reuși ceva. Ei au învățat să joace împreună și cu adversari de vârsta lor, iar la echipa mare nu vor ajunge toți odată, ci pe sărite.

Ce-mi place la ei e că au afirmat că vor să câștige Euro. Așa se face treabă, cu mentalitatea asta.

Contra, selecționer România: Nu ar fi un dezastru dacă nu am bate Serbia.
Radu, căpitan Ro U21: Mergem la Euro să-l câștigăm, nu să facem act de prezență.
Puskas: jucător U21: Dacă Radu a zis că mergem să câștigăm Euro, știe el ce știe.

#5
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007
Votez sa inlocuim echipa nationala cu cea sub 21 ani pentru urmatorul turneu european/mondial

Edited by mirel3003, 17 October 2018 - 15:46.


#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Da, asta este problema ca o sa ajunga la nationala pe sarite, multi nici nu vor ajunge si asa mai departe. Dar exista calitate si potential care trebuie lucrat in continuare pe viitor. Nu putem compara echipe nationale adulte cu cele U21, clar, dar exista potentialul si cred in asta.

Vazusem pe Facebook mai multe video-uri din cabina juniorilor inainte de partide din preliminari si cu cata dorinta si motivatie strigau si se motivau.

#7
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,377
  • Înscris: 20.02.2008
Un singur lucru vreau sa zic: BRAVO GICA HAGI.
Chiar meritai statuia aia. Cei deștepți au înțeles de atunci asta.

#8
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
Polonia, Portugalia, Danemarca, Anglia, Slovacia, Germania, Cehia, Suedia, Italia, Macedonia, Spania si Serbia s-au calificat la ultima editie (2017, Polonia) ...
Italia, Spania, Anglia, Germania, Serbia, Danemarca au jucat la ultimul turneu final  (2017) si sunt calificate la editiia din 2019 ... Polonia si Portugalia au jucat la ultimul turneu final dar joaca baraj pentru calificarea la turneul din 2019.Austria si Grecia nu s-au calificat la ultimul tuneu final dar joaca baraj pentru 2019 ...
Franta nu a mai reusit calificarea la un turneu final din 2006 ...
Croatia nu a mai reusit calificarea din 2004 ...
Belgia nu a mai reusit calificarea din 2007 ...
Romania reusea ultima calificarea la un turneu final in 1998 ...

Cele 12 echipe vor fi impartite  in trei grupe (A, B, C ...) a cate patru echipe ... castigatoarele celor trei grupe plus echipa care a acumulat cel mai mare numar de puncte  (clasata pe locul doi ...) merg in semifinale ... Italia (tara gazda) repartizata pe pozitia 1 in grupa A ... echipele clasate pe primele doua locuri in clasamentul coeficienţilor UEFA U21 vor fi pozitionate pe pozitiile : B1 si C1 ...
FINALA : 30 IUNIE 2019 ...
(Rezultatele inregistrate la turneul final UEFA U21, Italia 2019 reprezinta criteriu de calificare pentru Olimpiada din 2020 (Japonia) ...

In 2017, semifinale :
Anglia - Germania 2 - 2 ...11m : 3 - 4 ...
Spania - Italia 3 - 1 ...
FINALA : Germania - Spania 1 - 0 ...

Au fost noua grupe in calificarile pentru EURO U21, Italia 2019 ...
Romania, Franta, Serbia, Belgia si Anglia sunt echipele care au terminat calificarile fara infrangere ...
Cel mai bun atac : Germania si Portugalia cu cate 33 goluri ...
Cea mai buna aparare : Romania si Anglia cu doar 4 goluri primite ...

Tragerea la sorti pt turneul final : 23 noiembrie 2018 ...
Tragerea la sorti pt. baraj : 19 octombrie 2018 ( meciurile se joaca : 12.11 si 20.11.2018 ...).

Edited by adisluc, 17 October 2018 - 22:07.


#9
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018
Pentru mine Hagi ca om e al naibii de antipatic și enervant, însă ca jucător a fost fabulos, iar ca investitor genial. A investit exact acolo unde era nevoie și acolo de unde poate scoate bani cu ușurință. În astea ~10 zile la echipela națională + echipa națională de tineret U21 au fost 14 jucători formați de el.

Drăguș, Marin, T. Băluță, Manea, Tănase, R. Benzar, I. Hagi, Coman, Nedelcu, Boboc, Ghiță, Cicâldău, Ciobanu, Mățan. Stă prost la capitolul portari, că de nu, se putea forma o echipă numai din jucătorii lui. Pe Țucudean nu l-am pus pentru că el i-a relansat cariera, oarecum, nu l-a și format.

Dacă nu exista academia lui și chiar echipa din L1, cred că nici măcar jumătate dintre ei nu erau descoperiți.

#10
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
Ultima oară când niște fotbaliști români au declarat că se duc să câștige un campionat european n-a ieșit chiar bine. Ne-a bătut Italia 2-0, în sferturi.

Respect pentru băieții ăștia de la U21, dar n-au nicio șansă la Euro. Eu zic că terminăm ultimii în grupă. Cu excepția lui Radu, care a început de curând să joace titular în Serie A, și Ivan, care prinde minute bune la o echipă de Europa League, restul joacă pe nicăieri, adică prin mămăliga 1, Serie B, Danemarca și la echipele de tineret din Anglia.

Uitați-vă pe unde joacă tinerii Serbiei, Croației, Spaniei, Italiei, Franței, Germaniei, Belgiei, Angliei, Portugaliei (vor veni cu niște băieți gen Renato Sanches și Ruben Neves la Euro). :)

#11
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018
De acord, nu au șanse la Euro dar e normal să aibe asta în cap, nu că e bine și egalul sau că e bine dacă nu iau multe, că e bine dacă dau un gol, că e bine dacă...

#12
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014
e bine venit topicul asta .

ca o parere personala, cred ca Romania va face mai mult decat o figura frumoasa la Euro !
Am vazut la ei ceva ce n-am mai vazut de mult la o echipa nationala a Romaniei..determinare, grup unit, ambitie, tupeul ala sportiv..
Sa nu uitam ca vor mai veni si vreo 2,3 jucatori care au fost mai mult la seniori !

#13
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,377
  • Înscris: 20.02.2008

View Postreus11, on 18 octombrie 2018 - 14:05, said:

Ultima oară când niște fotbaliști români au declarat că se duc să câștige un campionat european n-a ieșit chiar bine. Ne-a bătut Italia 2-0, în sferturi.

Respect pentru băieții ăștia de la U21, dar n-au nicio șansă la Euro. Eu zic că terminăm ultimii în grupă. Cu excepția lui Radu, care a început de curând să joace titular în Serie A, și Ivan, care prinde minute bune la o echipă de Europa League, restul joacă pe nicăieri, adică prin mămăliga 1, Serie B, Danemarca și la echipele de tineret din Anglia.

Uitați-vă pe unde joacă tinerii Serbiei, Croației, Spaniei, Italiei, Franței, Germaniei, Belgiei, Angliei, Portugaliei (vor veni cu niște băieți gen Renato Sanches și Ruben Neves la Euro). Posted Image
Eu nu as fi asa de sigur pesimist... nu vor juca nici ei la echipele de club ci impreuna cu altii la echipele nationale.

View PostFly_85, on 18 octombrie 2018 - 14:34, said:

e bine venit topicul asta .

ca o parere personala, cred ca Romania va face mai mult decat o figura frumoasa la Euro !
Am vazut la ei ceva ce n-am mai vazut de mult la o echipa nationala a Romaniei..determinare, grup unit, ambitie, tupeul ala sportiv..
Sa nu uitam ca vor mai veni si vreo 2,3 jucatori care au fost mai mult la seniori !
Exact.

#14
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 16.05.2005

View Postmirel3003, on 17 octombrie 2018 - 15:46, said:

Votez sa inlocuim echipa nationala cu cea sub 21 ani pentru urmatorul turneu european/mondial

Si eu votez, dar sa o inlocuim cu tot cu antrenor. Mirel Radoi un lider inascut si un exemplu de eleganta, bun simt si daruiere. De la nationala mare as lua decat pe Stanciu, Chiriches si Razvan Marin, restul niste gloabe obosite, poate Pintili sa fie acolo in lot ca pune osul la sacrificiu acolo la mijloc cu toate ca a devenit cam lent odata cu varsta.

#15
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018
Chiriches-ul de acum e cu 3 clase sub orice fundaș am avut în lotul U21 în campania asta. O rezervă eternă la Napoli și un jucător care a gafat constant la națională.

#16
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014

View PostFly_85, on 18 octombrie 2018 - 14:34, said:

e bine venit topicul asta .

ca o parere personala, cred ca Romania va face mai mult decat o figura frumoasa la Euro !
Am vazut la ei ceva ce n-am mai vazut de mult la o echipa nationala a Romaniei..determinare, grup unit, ambitie, tupeul ala sportiv..
Sa nu uitam ca vor mai veni si vreo 2,3 jucatori care au fost mai mult la seniori !
Să nu uităm că acest grup poate fi stricat foarte ușor de un manelist care se crede mafiot.

#17
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Tatarusanu mereu mi-a placut ca si portar, din pacate este batran, la 32 de ani trebuie sa ne reorientam incet incet si sa oferim tinerilor sansa de a apara in poarta nationalei cel putin amicale, asta pentru experienta.

Ca si fundasi nu avem nimic special, momentan mi-au placut evolutiile lui Manea care la 21 de ani are destul talent. Ca si mijlocasi pe Pintilii il excludem la 33 de ani ce sa mai facem cu el. In schimb il avem pe Stanciu, Razvan Marin, Mitrita, Baluta care au evolutii bunicele. In atac la revedere doar pe Denis ce avem dar este mult prea mic si neexperimentat pentru nationala, in rest doar mamuti.

#18
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
Manea? Asta e poantă, nu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate