Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Teapa Ford Ecoboost

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#127
crystyan83

crystyan83

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.03.2011

View Postcrystyan83, on 10 septembrie 2020 - 22:47, said:

Ma duc sambata sa o vad,vanzatorul isi lauda marfa dar la fata locului se vede cel mai bine...vad si parerei pro si contra de aceasta motorizare...eu nus genul sa o calc sa fac demarajae dar nici nu imi place cand tre sa bag bani in ea ca pica incontinuu cate ceva..altii spun ca sunt problematice motorizarile ecoboost..nu mai stii dupa cine sa te iei
Iam spus  sa imi faca un filmulet pe watsuup..dar vad ca nimica..sa bat atatia km aiurea aia nu..Am mai gasit un ecoboost de 1.6 dar mi se par ceva probleme la motor..la cum se aude parca se aude un clincanit!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RK0bJKT54nY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Dati-va si voi cu parerea..eu nu sunt mecanic dar ceva nu imi suna a bine!!el zice ca nu stiu ce bobine..

#128
lupudebalta

lupudebalta

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.09.2020

View Post-Jinx-, on 17 octombrie 2018 - 12:00, said:



Hei, salutare,

Voiam sa intreb, deoarece ma intereseaza masina, o rezista Focus pana la 500K KM, cu motor 1 dar varianta de 100CP?

Nu inteleg prea bine cat de robust este cel de 100CP

Edited by Dany_Darke, 23 September 2020 - 11:32.


#129
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
El rezista. Tu rezisti?
Se poate mult mai bine cand vine vorba de rulaje din alea.

#130
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View Postcrystyan83, on 10 septembrie 2020 - 17:41, said:

Buna ,sunt pe cale sa imi iau masina si nu stiu prea multe de motorizare 1.0 ecoboost,am gasit un combi din 2014,130k km la un pret foarte bun..
https://www.olx.ro/o...14-IDe0QQu.html
Eu detin un Ford focus 2 tot pe benzina 1.6 aspirat din 2005 tot combi.Daca iau asta sunt sanse sa fiu nemultumit de cum trage motorul?Nu sunt genul sa o calc ,merg regulamentar dar ma intereseaza daca bag 4 pers. in masina si plec la drum ,am de urcat delauri ,trage sau ma rog de ea..
E suspect de ieftina masina. Cere-i seria si vezi cand e "adusa". Masinile din partea aia SH "recent aduse" sunt inginerite in general.
1.0 e un motor andurant daca a fost intretinut corect si cu consumabile de calitate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate