Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Resetare placa de retea

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
Salut,
O problema intampin si eu, poate se gaseste cineva sa ma ajute.
As vrea sa extind reteaua wireless prin conectarea altui router.
Momentan detin un router gigabit cu net de la RDS. Totul merge ok, pot intra in setarile routerului si sa ma "joc" pe acolo cu ce vreau.
Problema este ca nu mai vede al doilea router cand incerc sa il setez ca ap. Pur si simplu nu se intampla nimic cand introduc cablul.
Am testat routerul la munca si aici il vede din prima.
Deci problema este la placa mea de retea.
Am dat disable si enable placii de retea....degeaba.
Ce mai pot face?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Configuraza routerul separat. Adica il legi pe LAN la calculator (doar pe el), intrii in setarile lui, dezactivezi DHCP-ul si configurezi eventual wireless-ul. Dupa care il legi LAN pe LAN de routerul RDS-ului.
Pentru AP cel mai simplu il conectezi pe LAN cu DHCP-ul dezactivat.

Edited by bumpocbum, 17 October 2018 - 07:43.


#3
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Suni la Gigi si ceri sa iti puna un port de la routerul ala RDS in bridge, altfel nu va functiona, poti sa te joci pana poimaine cu setarile,

#4
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
Problema este ca atunci cand il leg pe LAN la calculator nu-l vad deloc, ledul de la portul respectiv nu se aprinde. L amunca merge, deci sunt ceva setari din placa de retea, poate trebuie resetata, banuiesc

#5
mario4sound

mario4sound

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 22.05.2007
Probabil că al doilea router pe care nu-l mai "vezi" acasă dar la muncă da, este un router FastEthernet care are porturile de 100Mbps iar placa ta de rețea este gigabit și în loc să fie setat Link Speed pe Auto Negotation este forțat linkul pe 1Gbps și din acest motiv nu face link cu routerul tău de 100. Reconfigurează Link Speed pe Auto și verifică iar.

#6
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
Cred ca asta e problema, verific acasa si revin. Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate