Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

volt.ro transfer de bani

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#73
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Nu stiu.. nu prea am incredere in cei de la VOLT dar le-am folosit sistemul pentru transferul de sume mici...  
Transferul nu se face instant, nici macar in aceeasi zi si n-am chef sa stau sa ma intreb de fiecare data ce s-a intamplat cu banii...

#74
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,134
  • Înscris: 05.05.2003
Tot sume mici si eu... chestia e ca nu merge sa trimit cuiva care are Revolut! (scrie transfer nefinalizat)
Intre carduri romanesti merge destul de bine acum...

#75
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005

 zopo, on 17 octombrie 2018 - 07:21, said:

Și eu folosesc Revolut, dar m-am gândit la câteva scenarii Ă®n care ar fi utilă:
  • transferuri instantanee din Revolut către o bancă .ro. (Ă®n mod normal, dacă vreau să trimit mai mulți bani din Revolut către bănci .ro, durează 2 zile. Câteodată am nevoie de bani pe loc, și să plătesc 3 lei pentru asta nu e mare brânză...)
  • am un cont la BT, pe care Ă®l folosesc numai pentru cardul lor de EUR. Este un "pain in the ass" să le trimit câțiva lei să-și ia comisionul lunar de 1 leu, fiindcă au comision de Ă®ncasare la lei. Cu volt pot să trimit către BT câțiva lei fără să mă mai chinuie gândul ca plătesc 5 lei la Ă®ncasare...
Transferul revolut - cont romanesc lei sau euro este executat și banii ajung in aproximativ 3 ore . Am incercat eu catre ING in lei și către Credit Europe Bank in euro. Comision zero la ambele tranzacții .

#76
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Cum schimbi moneda in Euro in aplicatia volt?

#77
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,134
  • Înscris: 05.05.2003
Am testat si eu Volt si am constatat ca Libra se impaca bine numai cu carduri emise de banci romanesti... alea straine cand merg, cand nu merg, sau nici macar nu trec de verificare.

#78
bazz91

bazz91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 05.12.2014
Salutare, a testat cineva în aplicația volt daca se poate primi bani pe un card revolut mastercard virtual sau fizic?

#79
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,134
  • Înscris: 05.05.2003
Am incercat ING spre Revolut dar nu a mers transferul desi Revolut apare acum in lista lor... intre banci romanesti e ok

#80
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 bazz91, on 14 iulie 2019 - 09:40, said:

Salutare, a testat cineva în aplicația volt daca se poate primi bani pe un card revolut mastercard virtual sau fizic?

Nu se poate

#81
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,134
  • Înscris: 05.05.2003
Cu toate că în aplicația actualizata la zi apare și Revolut în lista... asta spun și anume că serviciul Volt funcționează doar când vrea el (sunt multe rateuri la transferuri)

Attached Files



#82
alexb61

alexb61

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 12.01.2010
salut,are cineva un link cu invitatie pt volt sa-mi dea pe privat ?

#83
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,134
  • Înscris: 05.05.2003
Volt accepta acum cardurile REVOLUT si face transferuri instante cu aceste carduri catre banci romanesti... au primit un mesaj push de la ei (din pacate nu am reusit sa il pastrez)

#84
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
mai au vreo campanie cu invitatii?
un link?

#85
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010

 gumball3000, on 23 ianuarie 2020 - 18:50, said:

mai au vreo campanie cu invitatii?
un link?

Nu mai este dar oricum se primeau foarte greu bonusurile , am primit 110 lei in 6-7 luni de când am invitat prietenii.

#86
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005
Am facut și eu cont volt și am trimis de pe card Revolut către card BT și cei 100 lei au intrat instant și fără acel comision de 5 lei .

#87
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005

 wertyck, on 25 ianuarie 2020 - 23:48, said:

Am facut și eu cont volt și am trimis de pe card Revolut către card BT și cei 100 lei au intrat instant și fără acel comision de 5 lei .

Era interesant sa faci transfer Libra Raifeissen (sau orice alta banca care nu are transfer instant)

#88
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005
Pai nu are rost.Tot instant arintra banii pe cardul Raiffeisen.

Transferul bancar e instant doar daca ambele bănci sunt înrolate în acel sistem al Transfond, de plăți instant. Altfel banii pleaca instant dar ajung in prima zi lucrătoare la banca care nu e înrolată in acel sistem.

Totuși prin volt banii sunt trimiși instant pentru că nu se realizează prin transfer bancar, ci prin intermediul cardurilor care nu sunt afectate de sistemul Transfond de plăți Instant.

Edited by wertyck, 26 January 2020 - 12:15.


#89
Ariu

Ariu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 22.06.2019
Transfer intre cardurile de debit este instant

#90
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005
Transferul este instant , fara comision intre carduri , exceptie CEC al carui comision nu mi-a fost comunicat numai ca exista !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate