Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

volt.ro transfer de bani

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#55
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Am incercat, o suma de proba, de pe un card de debit OTP Mastercard spre un card de credit Raiffeisen Mastercard, a durat cam 2 zile pana au ajuns...  
O sa mai fac o incercare si catre un card VISA Electron BT... sa vedem...

Important e ca-i moka, pana la 500 lei pe luna si ca.. daca ai putina ingeniozitate se poate jongla un pic cu plata lunara pe cardul de credit... in sensul ca pui banii acolo sa se marcheze tranzactia apoi.. ii portezi inapoi pe cardul de unde i-ai luat... lucru care pana in prezent nu era simplu de facut... ca banii odata bagati pe cardul de credit nu puteai sa-i scoti de la bancomat fara comision sau (eventual) dobanda de card de credit calculata chiar din prima zi.  Partea proasta e ca e mica limita lunara fara comision si o atingi imediat.

Merita incercat.

#56
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 VM777, on 23 octombrie 2018 - 12:21, said:

Nu prea am înțeles ce ai scris...
Merge sa muti bani de pe cardul de credit pe cel de debit?
Oricum 500 de lei e foarte puțin.

Da.. merge si utilitatea o vad cand trebuie sa pui bani de-o rata lunara.. ca nu trebuie sa te mai duci la banca sau la ATM sa depui acolo.
Asa este, 500 lei e un kk de suma, dar pentru tot ce depaseste comisionul e 1%, maxim 3 lei pe tranzactie... S-ar putea sa fie lume care sa nu fie deranjata.. daca are rulaje mai mari si rezolva repede.

#57
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Deci gata de azi cu transferul , nu mai este funcțională aplicația , am pierdut 600 lei când am transferat de pe un card pe altul , banii nu au intrat și a trecut 1 ora , sper sa nu pierd banii , de obicei intrau banii instant pe cardurile acelea.

Edited by andupustiu, 01 November 2018 - 07:15.


#58
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Am primit banii pe cardul Mastercard după ce i-am contactat pe email.M-au sunat rapid.

#59
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
După cum am spus , au închis posibilitatea de a trimite bani în aplicație , deci gata .

#60
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Poate doar la tine.

#61
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010

 don_dannielo, on 04 noiembrie 2018 - 09:55, said:

Poate doar la tine.

Era căzut sistemul LibraBank și LibraPay de asta tot dădea eroare la transfer.In aplicație nu au modificat data , tot până la 1 noiembrie scrie că e comision 0 la transfer până la 1000 lei pe săptămână.

#62
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Ati primit aia 10 lei la promotie, pentru invitarea unui nou membru in Volt?

Nici eu.

#63
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010

 rosix, on 17 noiembrie 2018 - 06:33, said:

Ati primit aia 10 lei la promotie, pentru invitarea unui nou membru in Volt?

Nici eu.

A fost promoția doar in luna iunie 2018 , și din iulie pana pe 15 septembrie mi-au dat 10 lei bonus de bun venit.
Văd că din decembrie scrie că vor lua comision 2.5 lei după 500 lei sau dupa 5 tranzacții gratuite in fiecare luna.Nu va mai fi gratuit in limita a 1000 lei pe saptamana și au probleme cu banca Transilvania că se dublează banii din cont și dacă îi folosești îți intră contul pe minus , debit neautorizat în 3 zile lucrătoare.

Edited by andupustiu, 17 November 2018 - 22:41.


#64
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 andupustiu, on 17 noiembrie 2018 - 22:39, said:

A fost promoția doar in luna iunie 2018 , și din iulie pana pe 15 septembrie mi-au dat 10 lei bonus de bun venit.
Văd că din decembrie scrie că vor lua comision 2.5 lei după 500 lei sau dupa 5 tranzacții gratuite in fiecare luna.Nu va mai fi gratuit in limita a 1000 lei pe saptamana și au probleme cu banca Transilvania că se dublează banii din cont și dacă îi folosești îți intră contul pe minus , debit neautorizat în 3 zile lucrătoare.

Promotia aia e valabila si acum, pentru fiecare nou prieten invitat care face minim o tranzactie cu tine. Deci va fi practic 500 lei pe luna, fara comision, dupa care cu comision.. Am vazut si eu ce fac cei de la BT, dar au dres-o pe parcurs.. Adica, practic trebuie sa te uiti in extras, lucru pe care de regula il cam fac, ca n-am incredere in astia.

#65
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 23.04.2005
Am transferat de proba 50 de lei de pe Unicredit Premium pe un card debit ING. Nu exista comision si suma intra in perioada de gratie (nu platesti dobanda din prima zi).

#66
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 26.01.2019

 rosix, on 18 octombrie 2018 - 09:18, said:

Deci, oameni buni, nu va asteptati sa scoateti bani cu costuri zero de pe cardurile de credit, ca nu se poate pe lumea asta...  La astfel de operatiuni se calculeaza dobanzi babane, chiar din prima zi (nu functioneaza perioada de gratie la cash-advance)..  Ca asa, fiecare ar dori sa scoata tot disponibilul din cardul de credit si sa-l foloseasca cu dobanda zero (e visul de veacuri al omenirii).
Am folosit un card de cumparaturi Raiffeisen Standard (card de credit, nu de debit) pentru a face top-up pe Revolut si Orange Money.
Luna urmatoare am pus toti banii inapoi pe cardul Raiffeisen.
Nu am platit nicio dobanda / taxa.
Deci se poate. :)

#67
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Dupa 1 iunie vor baga abonament lunar sau anual după primele 4 transferuri gratuite la fel ca Pago.Tot ce e frumos dispare.

#68
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 darkangel2, on 10 martie 2019 - 00:43, said:

Am folosit un card de cumparaturi Raiffeisen Standard (card de credit, nu de debit) pentru a face top-up pe Revolut si Orange Money.
Luna urmatoare am pus toti banii inapoi pe cardul Raiffeisen.
Nu am platit nicio dobanda / taxa.
Deci se poate. Posted Image

Se poate pentru ca ANPC i-a amendat pe cei de la Raiffeisen pentru comisionul de retragere numerar la bancomat (BT inca n-a fost amendata pe aceeasi spetza) si l-au scos.. Asa ca orice top-up in Revolut, facut cu card Raif este tratat ca si extragere de numerar sau plata pe net.. deci fara comision.. La BT exista comision de numerar atat in Revolut cat si la bancomat.. Sa speram ca ANPC o sa-i amendeze si pe astia.

 andupustiu, on 13 martie 2019 - 17:48, said:

Dupa 1 iunie vor baga abonament lunar sau anual după primele 4 transferuri gratuite la fel ca Pago.Tot ce e frumos dispare.

Da.. Ideea e ca.. poate te poti incadra in cele 4 transferuri gratuite.   Eu nu inteleg de ce ar face un singur procesator roman acest serviciu si nu s-ar putea facilita transferul intre carduri si de catre un procesator strain cum ar fi CURVE sa implementeze procedura de transferuri de mica valoarea intre carduri apartinand unor utilizatori diferiti.

#69
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 26.01.2019

 rosix, on 14 martie 2019 - 10:45, said:

Se poate pentru ca ANPC i-a amendat pe cei de la Raiffeisen pentru comisionul de retragere numerar la bancomat (BT inca n-a fost amendata pe aceeasi spetza) si l-au scos.. Asa ca orice top-up in Revolut, facut cu card Raif este tratat ca si extragere de numerar sau plata pe net.. deci fara comision.. La BT exista comision de numerar atat in Revolut cat si la bancomat.. Sa speram ca ANPC o sa-i amendeze si pe astia.
Bine le-a facut!
Parerea mea! :)

#70
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Am primit 40 lei pentru că am recomandat prieteni și ce să vezi , când am acceptat a dat eroare , nu cred că au bani sa ne plătească , deci nu mai invitați prieteni pe baza că o să primiți bonus 10 lei pentru fiecare invitație Attached File  Screenshot_2019-03-21-18-21-29-487_com.voltfinance.voltapp.png   309.63K   36 downloads

Cardul meu e in regula , am făcut după aia transfer către alt card de la BT către BRD și a mers.

Edited by andupustiu, 21 March 2019 - 18:37.


#71
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,135
  • Înscris: 05.05.2003
Slab serviciu... când merge, când nu merge!
Nu știu dacă mai are rost sa testez și acest serviciu - mai bine fac top-up direct intre carduri decât prin intermediarii Volt/Libra Bank

Edited by rz, 27 March 2019 - 14:01.


#72
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010

 rz, on 27 martie 2019 - 14:01, said:

Slab serviciu... când merge, când nu merge!
Nu știu dacă mai are rost sa testez și acest serviciu - mai bine fac top-up direct intre carduri decât prin intermediarii Volt/Libra Bank

I-am contactat și mi-au retrimis bonusul de 40 lei și acum l-am primit pe card , a fost problema de la ei , nu au avut bani pe card sau a trecut peste limita zilnica de tranzacții.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate