Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

erbicid pentru stuf

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
gunoNakamoto

gunoNakamoto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 07.01.2018
Gasesc online ca Roundup ar fi ok sa-l dau pe stuf? Sau e ceva un erbicid sau o solutie aparte de a scapa de stuf tinand cont ca are o radacina mai puternica..?

Care e diferenta intre Roundup si Agro Glyfo? Nu ambele au aceeasi substanta activa in aceeasi concentratie?

#2
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,041
  • Înscris: 17.03.2005
Glifosatul merge teoretic pe orice, practic difera cantitatile/concentratiile pt unele balarii si ...si mai practic alte balarii nu prea cedeaza, sau cel putin nu la concentratii uzuale( alea din prospect) / probabil ca e si momentul aplicarii mult mai relevant...cert e ca fara sa stau sa fac experimente riguroase samd...am dat vreo 3 ture pe un teren si inca am rug sau vita de vie.
Una peste alta diferente habar nu am daca sunt, pe hartie sunt...aspirina e tot aia , unii pretind ca a lor e mai cu mot ca are molecula mai cu bigudiuri/dusa la salon...altii parca adaugasera adjuvanti pt a favoriza penetrarea anumitor tipuri de frunze samd..
Eu nu am constatat asemenea fineturi insa e posibil sa existe.


#3
validoe

validoe

    CUT TH3 5H1T!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 01.12.2006
Roundup cica ar avea adjuvanti care accelereaza efectul.
In afara de pret nici eu nu am sesizat vreo diferenta

#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
toate au la bază glifosatul.trebuie să-l dai mai concentrat,mai des cam la o săptămână să tot repeți și de preferat este cu frunza tânără dornică de creștere

100ml la 2 l apă concentrație

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate