Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Au aparut toilekan-urile si la voi in oras?

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#37
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
La mine este mai complicat. Cand se slobozeste Presa al meu cel de 80 de kg ...face cate o comoara de stai la umbra dupa ea . Am nevoie de sac menajer , nu de punga .Astept si standul cu prelate .

#38
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017

View PostpexCom, on 16 octombrie 2018 - 11:37, said:

Eu nu înțeleg care e problema.
Când nu se face nimic, lumea se plânge că nu se face nimic.
Când se face ceva, de fapt se fură fonduri.

Așa e peste tot în Europa de vest, prin parcuri. Exact așa, pubele de-astea, ca să-ți pui rahatul câinelui în ele, ca un om civilizat.

Observ des chestia asta. Ideal pentru românul generic e să fie investiții zero și condiții cum au văzut ei când au fost să-și ia mașină SH din Germania.

Oricât de decent ar fi administratorul, de câte ori ceea ce s-a făcut în oraș nu coincide exact cu prioritatea cetățeanului, atunci e rost de lamentări online.

#39
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Mei, nu stiu cat de mare este punga la acest toilekan, dar am un vecin cu un caine cat ponei-ul(cred ca Terrier Negru Rusesc)! Iti spun sigur ca dupa acel caine strangi cu farasul sau lopata!

#40
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostPopaXXX, on 16 octombrie 2018 - 11:27, said:

Eu m-am prapadit de ras cand am vazut ce a rasarit prin parcuri.


"Au aparut toilekan-urile si la voi in oras?" Ce vezi tu FUN? Ai deschis un subiect si nu ai fost in stare sa explici ce si cum, macar de puneai un video care sa vorbeasca in locul tau! Noroc cu altii care au explicat in locul tau, tu prapadeste-te de ras in continuare!
E bine ca nu exista un toilekan la mine in oras, ca altfel luam subiectul asta, il bagam intr-o punga si il aruncam in el (ca acolo este locul acestui subiect, nu pe aria FUN).

Edited by stlk, 16 October 2018 - 16:33.


#41
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostPopaXXX, on 16 octombrie 2018 - 11:40, said:

La mine in oras lumea isi plimba cainii prin parcuri si apoi merg cu ei in boscheti sa se usureze, pare mai natural asa.
In Bucuresti am vazut o straduta de avea pana si indicator "Aleea cacatilor".
Probabil a botezat-o vreun locatar al blocului satul sa tot inspire mireasma de pe talpa sau care intra in casa atunci cand deschidea fereastra.

Edited by gumball3000, 16 October 2018 - 16:58.


#42
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,791
  • Înscris: 26.01.2010

View Postpustiu_22, on 16 octombrie 2018 - 15:25, said:

Mei, nu stiu cat de mare este punga la acest toilekan, dar am un vecin cu un caine cat ponei-ul(cred ca Terrier Negru Rusesc)! Iti spun sigur ca dupa acel caine strangi cu farasul sau lopata!

Sunt singura de aici care nu vede nici o punga ci doar un cos de gunoi in care sa arunci punga pe care o aduci cu tine de acasa ?

Daca ai un ponei in loc de caine iti cumperi punga care trebuie nu te complici cu pungute de 2 bani.

Personal,nu vad rostul cosurilor de gunoi speciale pentru rahati de caine. Mai ales daca cosurile de gunoi pentru oameni sunt cam lipsa , amplasarea acestor toilekan-uri pare un fel de tichie de margaritar.

#43
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Folosim si noi Internetul inainte de a scrie diverse?! Sau e prea mult?

https://www.benito.c...ekan--VTOG.html

#44
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

View Postwaterman, on 16 octombrie 2018 - 12:23, said:

Mai bine ar da amenzi pentru nesimțire ălora care plimbă câinele și n-au pungă.
Cine sa dea amenzi?
Baetii care amendeaza batranele ca vand patrunjel?Posted Image

#45
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
noua, in partea de sus exista un suport pentru rola de pungi. iei punga, bagi mana in ea ca la o manusa, aduni kk, tragi punga ca si cum ai scoate manusa pe dos, o innozi si o arunci in partea de jos a suportului, care este pe post de cos colector. cosul sta inchis, pentru a nu se raspandi aromele si a nu atrage mustele....

#46
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,791
  • Înscris: 26.01.2010

View Postcorinadaniela, on 16 octombrie 2018 - 18:49, said:

noua, in partea de sus exista un suport pentru rola de pungi. iei punga, bagi mana in ea ca la o manusa, aduni kk, tragi punga ca si cum ai scoate manusa pe dos, o innozi si o arunci in partea de jos a suportului, care este pe post de cos colector. cosul sta inchis, pentru a nu se raspandi aromele si a nu atrage mustele....

Deci chiar este un cos de gunoi :)
Stiu cum se procedeaza cu punga , am experienta multa in domeniu si odata inodata punga nu prea are ce muste sa atraga. Eu aruncam punga in tomberonul de gunoi de acasa si nu-mi amintesc sa fi avut probleme cu mustele roind in jurul lui.

Eu am pungi in masina ,in geanta , in buzunarele de la blugi sau haine , is plina de pungi. Orice detinator de caine care nu se face ca nu vede ca i se rahateste cainele langa piciorul lui nu pleaca de acasa fara pungi.

View Postdexterash, on 16 octombrie 2018 - 18:23, said:

Folosim si noi Internetul inainte de a scrie diverse?! Sau e prea mult?

https://www.benito.c...ekan--VTOG.html

Vrei sa spui ca NU e un cos de gunoi ?

#47
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Desi postul e pe Fun, eu o sa dau un raspuns serios.

Nu e de plans, e o dovada de civilizatie. Mai ramane ca si stapanii sa se conformeze.

#48
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

View PostPopaXXX, on 16 octombrie 2018 - 11:27, said:

Eu m-am prapadit de ras cand am vazut ce a rasarit prin parcuri.

[ https://image.ibb.co/ipHqRL/rah.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
În ce oraș locuiești de v-ati civilizat asa greu ca pana si la mine în Vaslui sunt  de vreo 5 ani... si cică noi suntem neandertalii României?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate