Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Harta turistica online trasee la pas

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Exista o harta online pe PC unde pot vedea trasee turistice la pas ceva asemanator cu  OsmAnd ?

#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,043
  • Înscris: 02.09.2005
stiu ca era o aplicatie, muntii nostri, pentru telefon

#3
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
E ok siteul, daca mai stiti altul izbiti-ma :).

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Eu zic sa fii foarte circumspect la aceste harti.

hartia si ecranul suporta orice, iar in practica e jale, cateodata nici nu mai vezi sa existe poteca/traseul sau marcajul.

In vara asta am coborat de la Cota 2000, la Cota 1400 pe jos. A fost jale, noroc ca vremea era frumoasa, in rest, google maps ma trimitea in prapastie, iar poteca nu mai era pe alocuri.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAdm, on 15 octombrie 2018 - 09:28, said:

In vara asta am coborat de la Cota 2000, la Cota 1400 pe jos. A fost jale, noroc ca vremea era frumoasa, in rest, google maps ma trimitea in prapastie, iar poteca nu mai era pe alocuri.

Care poteca ? Coborarea e pe partia de schi.

Attached Files



#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
In partea de sus nu am mers pe cea e schi, ci am mers pe "marcaje".
Abia in a doua jumatate (de jos), am intrat pe portiunea de schi.

#7
tinel231

tinel231

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 15.03.2009
Hartile online de pe Muntii Nostri sunt OK la fel si cele de pe Romania-natura . Recomand hartile lor tiparite  ; de cele mai multe ori ori google maps e inutilizabil pt trasee montane.
Acum vreo 2 saptamani am intors din drum un grup de fete care urcau hotarate pe Plaiul Munticelu (deasupra Busteniului, paralel oarecum cu V Cerbului) care erau hotarate sa ajunga la Babele ,bineinteles ghidate de GPS   Posted Image Pentru cei ce nu cunosc zona : E ca si cum ar da talpa pe A2 spre Constanta ,ferm hotarate sa ajunga la Ploiesti...

,,In vara asta am coborat de la Cota 2000, la Cota 1400 pe jos. A fost jale, noroc ca vremea era frumoasa, in rest, google maps ma trimitea in prapastie, iar poteca nu mai era pe alocuri.''

Nu prea inteleg de ce ai avea nevoie de google maps la coborarea asta...e suficient sa cobori de la TLG sau TLC pe marcajul TR (triunghi rosu) care se vede in stanga ,daca ai Sinaia in spate- pana la drumul care se vede jos in Saua Vf. cu Dor iar apoi pe drum cobori pana la 1400; eventual daca te plictisesti de drum pe abati prin padure pe vechea poteca sa cullegi zmeura -in august era multa.

#8
MKdens24kw

MKdens24kw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 02.02.2014
Maps.Me merge si offline si stie si poteci nemarcate pe munti. Am folosit-o pe Creasta Balaurului pana am dat de momâi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate